Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Щука
Лещ
Окунь


Февраль

19 Февраль - 26 Февраль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 19 Февраль, 00:27
Группа: Рыбалка

До кінця зимового сезону залишаються лічені дні, проте сезон підльодної риболовлі продовжується! Крига ще міцно тримається, дозволяючи рибалкам України сягнути найбільш перспективних ділянок водойм та річок. Цього тижня, ми з вами будемо ловити щуку, окуня та підлящика. Про це, та інші особливості риболовлі наприкінці лютого, після короткого огляду погодних умов, детальніше!

Останні тижні зимового сезону залишаться прохолодними. У більшості областей денна температура становитиме від -2 до -4 градусів, хіба що за винятком приморських, де ртутний стовпчик час від часу підійматиметься до +4 тепла. Ночами температура повітря коливатиметься від -5 на півдні до -12 на півночі та заході країни. Протягом тижня нас чекатиме переважно хмарне небо із короткочасними проясненнями.

Близька до нульової позначки, денна температура сприятиме підвищенню вологості повітря, через що за відчуттями на вулиці буде прохолодніше ніж насправді. Окрім цього, тиждень буде багатим на опади, особливо на сході, де із вівторка по п’ятницю очікуються сильні снігопади. Місяць, тим часом, почне свій перехід у другу фазу, що у поєднанні із пониженими тиском, створить сприятливі умови для риболовлі не тільки на хижу, але й на мирну рибу.

Протягом останніх днів лютого щука продовжує активно полювати на білу рибу у річках, ставках та навіть малих водоймах, позбавлених приток. Проте, хижачка нападатиме все менш активно, віддаючи перевагу атаці з засідки, обираючи якнайбільшу жертву аби не витрачати зайвих калорій. Загалом, її можна зустріти у бровах, біля повалених дерев, височин та заглибин, переважно на слабкій течії. У озерах вона буде триматися приток, якщо такі присутні, в іншому ж випадку, знайти її можна буде на прируслових бровах та інших глибоких, рельєфних ділянках. Найпопулярнішою снастю для її вилову залишається зимове вудлище, оснащене котушкою зі стопором зворотного ходу та міцною жилкою, діаметром не менш як 0,22 мм. Мутних ділянок водойми вона, як і її об’єкти полювання, намагатиметься уникати, тож чим тонша буде волосінь - тим більше шансів на клювання. Слід зауважити, що під час риболовлі на руслі за допомогою жерлиць, діаметр жилки може сягати 0,35мм, позаяк великий хижак може чинити доволі сильний опір виводженню. У якості привади на зимових вудлищах варто використовувати великі блешні або блешні, довжиною не менш як 7-8 см. У якості живця рекомендується використовувати невеличкого карася, який значно довше зберігає рухомість в умовах холодної води.

Зграї окуня також будуть триматися більш-менш спокійних ділянок на річках, активно атакуючи будь-яку, пропливаючу повз, дрібну рибу. Смугастого хижака, так само, можна буде доволі часто зустріти й на мілководді, де минулорічний мальок, особливо у часи відлиг, утворюватиме доволі численні скупчення. Завдяки стабільним погодним умовам, маршрути мирної риби не потерпають значних змін, тож і окуня, який всюди слідкуватиме за своєю кормовою базою, можна буде ловити на тих самих ділянках, що й минулого місяця. У той же час, в умовах малих озер, де рівень кисню протягом зимового сезону відчутно понизився, його зграї будуть більшою мірою сконцентровані біля приток та підводних джерел. Найкраще клювання спостерігатиметься у широких та глибоких річках, де температурний та кисневий режими залишатимуться стабільними до самого початку весни. Рибалять на нього, загалом, за допомогою легкого зимового вудлища, оснащеного чутливим та довгим хлистиком. Оптимальна товщина волосіні складатиме від 0,12 до 0,14мм, а повідця - до 0,12 мм. У якості привади використовуватимуться овальні або круглі мормишки, балансири довжиною до 6-7 см, та невеличкі коливні блешні. Позаяк небо обіцяє бути переважно хмарним, перевага буде на стороні яскравих кольорів.

Підлящик — э одним з найрозповсюджених представників коропових, який залишатиметься активним протягом всього зимового сезону. Так само як і плітка, він віддаватиме перевагу глибоким, та у той же час спокійним ділянкам й шукатиме собі їжу посеред пожухлої минулорічної рослинності. На відміну від дорослих особин, його зграї значно частіше спостерігатимуться у заплавах та на мілководді. Разом із зменшенням кисневого балансу в озерах, він все більше часу проводитиме у зимувальних ямах, виходячи на пошуки їжі лише один-два рази на добу. Ідеальним часом для виходу на риболовлю стане з 9 до 11 години на річках, та з 10 до 12-ої на водоймах позбавлених течії, де загалом, стягуватиметься до приток. Клювання цієї риби, як правило, дуже обережне, тож рекомендується використовувати якомога чутливіші хлистики та гачки із короткою цівкою, які можна буде повністю вкрити за насадкою. Попередня підгодівля лунок є найважливішою складовою успішної риболовлі, її краще за все здійснювати за годину-півтори до початку рибальської сесії. Компоненти, як і раніше, повинні складатися з дрібних фракцій, переважно рослинного походження, із дозованим додаванням кормового мотиля.

Підведемо підсумки. Кисневий баланс у більшості водойм країни залишається задовільним, сприяючи активності як хижих, так і мирних представників водної фауни. Щука атакуватиме рибу переважно із засідки, віддаючи перевагу якнайбільшим особинам, її ми будемо ловити зимовим вудлищем на великі балансири та блешні, а також жерлицями на живця. Окуня ловимо на малі балансири й мормишку, у заплавах на річках та біля приток у стоячих водоймах. Підлящика шукаємо на спокійних ділянках, позбавлених течії, а ловити будемо на малу круглу мормишку або мотиля. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
709 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергій Кияновський
Автор: Евгений
Автор: Андрій