Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Судак
Щука
Окунь


Декабрь

18 Декабрь - 25 Декабрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 18 Декабрь, 14:12
Группа: Рыбалка

Цього тижня нас чекатиме чергове похолодання, що наче попереджує рибалок про скорий наступ сезону підльодної риболовлі. Різка зміна погодних умов спричинить зниження активності мирних видів, тоді як хижаки відкликатимуться на приваду на порядок жвавіше. Тож, спінінговий сезон продовжується, у цьому випуску ми з вами будемо ловити щуку, окуня та судака. Тепер про все докладніше.

Погодні умови на території України будуть сильно різнитися в залежності від регіону. С понеділка по середу на всій західній половині країни очікується сонячна погода та температура повітря до +6 градусів вдень. У другій половині тижня очікується різке похолодання до -4 градусів вдень та до -8 вночі. На півдні та сході температура повітря буде відносно стабільно триматися в рамках +4 градуси вдень та до -3 вночі.

У середині тижня, а також на вихідних, очікуються опади, загалом у вигляді снігу. Небо буде похмурим, із короткочасними проясненнями. Лише атмосферний тиск залишатиметься більш-менш стабільним, не виходячи за межі 745-750 мм рт. ст.. Місяць на нічному небі зростатиме, що у поєднанні зі стабілізацією температури після її зниження, створить гарні умови для спінінгової риболовлі.

Щука продовжує активно полювати на глибоких ділянках водойм, у придонних горизонтах. Ідеальними місцями задля пошуку харчування для неї стануть русло водойми, верхні брови та ті, що розташовані біля приток та природніх джерел. Великі та трофейні особини триматимуться найглибших ділянок, тоді як дрібніший хижак все ще активно курсує по всій території водойми, включаючи іноді, навіть мілководдя. Доки на водоймах ще не спостерігається появлення криги, сезон спінінгової риболовлі продовжується. Перша, та найголовніша умова від вудлища – його далекобійність, для цього його довжина має становити не менш як 2,4 метри. Також, вудлище має бути оснащеним об’ємною безінерційною котушкою, типорозміром близько 4000. Використовувати шнури за мінусової температури варто дуже обережно, попередньо змастивши кільця спеціальним протизамерзаючим складом. Велика щука буде реагувати виключно на великі воблери, блешні та силікон. Твістери, віброхвости та інші силіконові привади використовуються у поєднанні із більш тяжкими джиговими грузилами для більш далекого та точного закидання в умовах сильного вітру. Привадами довжиною до 8 см зацікавляться або невеликі особини, або вони може бути запросто проігноровані, особливо якщо рибалка обрав собі тактику швидкої проводки.

Зграї окуня, навіть невеликого, все рідше покидають руслові ділянки, загалом для короткочасного полювання, під час якого намагаються триматися добових маршрутів дрібної риби. Час від часу, скупчення цього хижака можна спостерігати біля приток, куди тепліша, проточна вода приваблює цьогорічного, вже доволі великого малька мирних представників водної фауни. Донне покриття також має досить велике значення, позаяк окунь полює та зупиняється лише на кам’янистому або піщаному ґрунті. Смугастий хижак буде активним протягом всього світлового дня, але часами найбільшої активності прийнято вважати схід та захід сонця. Рибалка на нього також ведеться за допомогою спінінгового вудлища, у тих частинах водойм, де до окуня все ще можна достатися поплавковою снастю, хижак віддаватиме перевагу штучним привадам, що нагадують малька. Серед найпопулярніших, та найрезультативніших привад можна відокремити віброхвости та твістери. У поєднанні з шарнірним монтажем та гострими гачками, ці привади здатні розпалити апетит навіть у ситого хижака. Окрім цього, добре працюватимуть невеликі блешні та кастмастер, довжиною до 4-5 см, бажано сріблястого кольору.

Зимовий сезон приходить у наші широти дуже м’яко та повільно. Такий хижак як судак продовжуватиме жирувати «по-осінньому» до самого становлення криги на поверхні водойм. Це зграйна риба, і перш за все, варто враховувати той факт, що його зграї розподілені у залежності від віку та величини особин. Як і окунь, він стоятиме, переважно, біля русла та глибоких бровок, на піщаному або кам’янистому ґрунті, та у той самий час як і щука, на полюванні триматиметься маршрутів малька. Ця риба намагатиметься уникати сильної течії, укриваючись від неї у донних заглибленнях, природних височин або насипу каміння. Судаку, на початку зими, а саме до становлення криги, властива непостійність у маршрутах, тому найважчим у риболовлі на нього стане саме пошук придатної ділянки. Піки активності спостерігаються вранці, на заході сонця та, час від часу, після опівночі. Як і інших хижаків, судака по відкритій воді ловлять виключно за допомогою спінінга, тестом до 40 грамів. Привади, від окуневих, відрізнятимуться лише дещо більшими розмірами. Проводка твістера або віброхвоста, у цьому випадку, повинна бути помірно-швидкою.

Підведемо підсумки. Хижа риба, із наближенням похолодання вестиме себе більш обережно та перебірливо. Щука продовжить активно полювати біля місць скупчення білої риби, та, часом, дуже добре відкликатиметься на великі воблери класу міноу. Окунь та судак триматимуться піщаного або кам’янистого грунту, та полюватимуть зграями на цьогорічного малька або дрібну рибу, їх ми також ловитимемо на спінінг, але основною привадою стане саме силікон на шарнірному монтажі. Бажаємо нашим рибалкам приємно провести час за улюбленою справою! Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
703 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергій
Автор: Роман