Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Сом
Карась
Плотва


Июнь

18 Июнь - 25 Июнь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 18 Июнь, 06:00
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами “Календар Рибалки”! По завершенню нерестових обмежень, що втрачають актуальність протягом другої половини червня, знову стає можливою риболовля з човна, яка відкриває для рибалок нові можливості та глибини лову. Мирні та хижі види будуть проводити у прибережній зоні все менше часу, навіть попри стабільні та не вельми спекотні умови. Цього тижня ми з вами будемо ловити сома, карася та плітку. Почнемо, традиційно, з короткого огляду погодних прогнозів.

Цей тиждень обіцяє бути переважно сухим, теплим та сонячним. Температура повітря, у середньому по країні буде коливатися у межах від +21 до +27 градусів. Ночі також будуть теплими та спокійними, у темну пору доби стовпчик термометру покаже від +14 до +20 градусів. Прохолодніше за все буде на сході, де також, ближче до вихідних, очікуються незначні опади, подекуди з грозою, за чим слідуватиме короткотривалий спад температури.

Вітер буде дути переважно з південно-західного напрямку, його швидкість становитиме 3-4м\с, а найсильніші пориви, що можуть спостерігатися під час злив, сягатимуть 8м\с. Атмосферний тиск у більшій частині країни, протягом тижня, повільно підвищиться до позначки у 750-755 мм рт. ст. Місяць на нічному небі продовжить зростати, та вже протягом другої половини тижня створить ідеальні умови для нічної риболовлі.

На відміну від більшості представників водної фауни сом веде осілий засіб існування, обираючи собі придатну ділянку лише раз за все життя. Для цього вони використовують глибокі, проте невеликі ями на річковому дні, що надійно вкривають гіганта від течії. Із початком літнього сезону, активність риби підвищується, проте її пік спостерігатиметься саме у темну пору доби, коли навіть по-справжньому великі особини запливають у пошуках здобичі у прибережну зону. Денна активність доволі рідке, та радше короткотривале, явище, яке трапляється, загалом, у прохолодні та хмарні дні. Якщо виходити на рибалку за сомом з берегу варто вночі, то за трофейними особинами, задля риболовлі з човна, варто відправлятися на сході сонця. Привабити рибу ближче до себе допоможе квок та активна гра великої принади. Для вилову цієї риби використовується коротке та міцне спінінгове вудлище у поєднанні з надійним шнуром або жилкою великого діаметру, від 0,8мм, прозорого або камуфляжного забарвлення. У якості принади використовуються великі воблери яскравого кольору, коливні блешні та активний силікон розміром від 14 см, або природні насадки у вигляді капустянки чи невеличкої жабки. Виважування трофейного та навіть не дуже великого сома, особливо під час риболовлі з човна, завжди непросте завдання, тому варто взяти із собою одного-двох напарників.

Наприкінці весняного сезону карасі розбиваються на дрібні групи, тож протягом червня ця риба буде максимально поширена водоймою, що значною мірою полегшує її пошук. Ця риба триматиметься найбільш спокійних частин водойми із мінімальною течією. На великих річках її слід шукати у заплавах, а у озерах, у першу чергу, варто звернути увагу на найближчі до берегу, більш-менш глибокі брови. Дуже часто, невеликі групи карася спостерігатимуться у коряжнику та частинах водойми сповнених мушлями. Слід також враховувати, що із підвищенням температури ця риба дедалі віддалятиметься від берегу, віддаючи перевагу глибинам від 1,5 метрів. Ідеальними часами для виходу на риболовлю стануть з 6 по 10 ранку, у залежності від типу водойми та погодних умов. Ловити карася у прибережній зоні буде зручніше за допомогою довгого поплавкового вудлища на сході сонця. Прозора вода змушує віддавати перевагу менш надійним, тонким жилкам, діаметром від 0,1 до 0,14мм, у залежності від величини цільової риби. На дальніх дистанціях буде набагато зручніше оперувати за допомогою фідерного вудлища, попередньо загодувавши ділянку дрібнофракційним складом. У якості насадки використовуватимуться перлова та пшона крупа, проте спіймати великих особин набагато вірогідніше використовуючи бутерброди з личинок комах.

Плітку набагато вірогідніше зустріти на чистих ділянках із твердим або піщаним ґрунтом та складним рельєфом. Рано вранці, у прибережній зоні, часом спостерігатимуться дійсно чисельні зграї, проте вони складатимуться переважно з невеликих особин, тоді як більших можна зустріти лише поблизу русла або на віддалених бровах. Із наростанням температури, метаболізм риби падає, що робить плітку більш обережною та змушує її присвячувати пошукам їжі лише прохолодну частину доби. Задля впевненості у результаті, варто заздалегідь загодувати ділянку лову, проте склад корму повинен бути як взимку, дрібнофракційним та низькокалорійним. Основу підкормки складатимуть панірувальні сухарі та молота підсонячна макуха. За години до риболовецької сесії кількість підкормки варто значно зменшити, а фракції збільшити, додавши дрібні розпарені крупи, щоб привабити більші особини, та разом із цим, їх не перегодовувати. Так само як і у випадку із карасем, снасті, фідерні чи поплавкові, підбираються у залежності від дистанції закиду та типу ґрунту. Оптимальна товщина основної жилки складатиме 0,14-0,16мм, тоді як повідці варто обмежити до 0,8-0,12мм. Насадка, загалом у вигляді перлової крупи, мотиля або опариша, повинна нависати у 8-15см від донного покриття.

Підведемо підсумки. Червнева погода стає все більш стабільною, опадів поменшає, а небо стане світлішим, тож пік клювання риби спостерігатиметься ближче до сходу сонця. Сом полюватиме поблизу берегу переважно вночі, проте вранці його цілком можливо зловити з човна, за використання надійного спінінгу та активних принад. Карася та плітку ми ловитимемо за кордонами прибережної рослинності та на глибоких бровах, на поплавок або фідер, комбінуючи розпарені крупи та личинки комах. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
867 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото