Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Щука
Лещ


Март

18 Март - 25 Март
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 18 Март, 09:35
Группа: Рыбалка

Вітаю всіх шанувальників риболовлі. З вами Павло Зібров і це «Календар Рибалки». Небо все ще залишається хмарним, а ночі прохолодними, що однак, на заважає хижакам ще більш активно готуватися до нересту, а короповим — відкривати для себе нові ділянки для годування. Цього тижня, ми з вами будемо ловити судака, ляща та щуку. А далі, про особливості їх поведінки наприкінці березня, — докладніше.

Погодний режим залишається мінливим, проте коливання ртутного стовпчика будуть вже не такими відчутними. У більшості областей температура коливатиметься в межах від +4 до +6 градусів вдень та падатиме до -4 градусів ночами. Пік похолодання прийдеться на неділю, коли температура впаде до +3 градусів у всіх регіонах, окрім південних, де навпаки, очікується потепління до +7.

Висока вірогідність опадів зберігатиметься по всій країні до кінця тижня, але більша частина прийдеться на період з вівторка по четвер, подекуди, ночами, пройде мокрий сніг. Вітер, тим часом змінить свій напрямок на північно-східний, а його швидкість зменшиться до 3м/с. Атмосферний тиск залишатиметься зниженим, на рівні від 738 до 745мм рт. ст..

Середина березня, не зважаючи на погодні умови, приносить значні плоди спінінгістам по всій країні. Цьому, найкращим чином, сприяє наближення періоду нересту, до якого активно готуються окуневі, особливо такі великі як судак. Шукати цього хижака варто в першу чергу поблизу руслових брів, де і збираються найбільші особини. Однак, дістатись таких ділянок без плаваючого засобу не завжди можливо, тож у більшості, рибалки зосереджуються на заплавах та притоках. Зграї невеликого судака, що відрізняється особливою активністю, можна знайти на кордонах із мілководдям та на виходах з заплавів. До прибережних вод ця риба все ще підходить рідко, тож розраховувати варто лише на далекі закидання принади. Для риболовлі на нього використовуються спінінги тестом від 14 до 25 грамів та довжиною до 3 метрів. На безінерційну котушку типорозміром до 3000, задля більш якісного підсікання, намотуються шнури товщиною до 1,8мм. Судак у цю пору року однаково добре реагує як на блешні, так і невеликі, вузькотілі воблери, однак найбільшою популярністю користуватимуться саме твістери та віброхвости. Враховуючи хмарну погоду, має сенс віддати перевагу яскравим, зеленим та червоним, відтінкам принади, а їх довжина має складати від 5 до 9 см.

Лящ, як і більшість коропових, є дуже теплолюбивою рибою, та доки коливання температурного режиму будуть сягати нульової позначки, він триматиметься значних глибин. Однак вода повільно прогрівається, і це підштовхуватиме малих коропових дедалі більше часу проводити за пошуками їжі. Протягом першого весняного місяця, лящ триматиметься глибин від 3 до 4,5 метрів, віддаючи перевагу найбільш рельєфним ділянкам із найбільш спокійною та чистою водою. Невеликі особини утворюватимуть скупчення у глибоких заплавах, де триматимуться брови або завалів коряжника. Найбільшу активність на близьких дистанціях лящ проявлятиме через годину-дві після сходу сонця, ввечері спостерігається активізація коропових вже на прируслових бровах. Ловлять цю рибу за допомогою далекобійного фідера, тестом до 140 грамів та довжиною до 4,5 метрів. Товщина основної жилки у цю пору року, задля більшої надійності може перевищувати 0,2мм, тоді як повідці рекомендується ставити із розрахунком 0,1мм на півкіло місцевого екземпляра. Весняна вода все гірше передає запахи, тож якість та баланс ароматичної складової підкормки матиме велике значення, особливо у проточних водах. Основу корму домашнього приготування складуть подроблені каші та дрібний мотиль, а у якості насадки на гачку краще за все працюватиме великий опариш.

Із наближенням квітня апетит щуки дедалі зростає, наближаючись до свого піку. Відтепер, її все частіше можна спостерігати у прибережній зоні, де як малі, так і великі особини активно полюють у найближчих бровах та на кордонах широких смуг очерету. Найбільші шанси на гарний вилов будуть у великих заплавах, оскільки навіть великі особини віддаватимуть перевагу значно меншій здобичі. Пік клювання спостерігається вранці, особливо якщо небо хмарне, завдяки чому обережність хижачки тільки зменшуватиметься. Здебільшого, вона зупиняється на крутих звалах та рельєфних ділянках, розташованих на маршрутах мирної риби. Протягом всього березня хижачка полює надактивно, часом може погнатися за зграйкою невеликої риби, не зважаючи на те, що зазвичай полює з засідки. У теплий березень, щуку ловлять за допомогою спінінгів класу лайт або ультралайт, швидкого ладу, довжиною до 3 метрів, що часом необхідно аби принада могла дістатись кордонів прибережної рослинності. Враховуючи значно знижену обережність щуки, жилки використовуються більш надійні, діаметром, починаючи від 0,25мм та товстіші. У якості принади широко використовуються твістери та віброхвости довжиною від 5 до 8см, зелених або сріблястих відтінків. Також, широке застосування знайдуть воблери та подовжені блешні, оснащені гострими та міцними на розгин гачками. 

Підведемо підсумки. Щука посилює свою активність у прибережних зонах зі спокійними, чистими водами, порослих очеретом та багатим на донний рельєф. Судак віддаватиме перевагу більшим глибинам, та часто зупинятиметься на шляху коропових, які курсують вже знайомими рибалкам широкими бровами. У той самий час, продовжується реєстрація на третій сезон найкращого Турніру з флет-фідерної риболовлі під назвою «IRON FISH». Ознайомитися з минулорічними результатами, регламентом та подати заявку на участь можна на сайті iron.fish або за номером (068) 097-56-40. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
2617 1
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Комментарии   

 
0 # xolegx1994 01.10.2019 10:52
если хотите быстро выбрать подарок и не заморачиваться над его поиском зайдите на https://funtag.ru у них огромный выбор подарков и я уверен, что вы довольно быстро подберёте то, что вам нужно и не потратите нервы на долгий поиск подарка.
 

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото