Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Чехонь
Окунь
Плотва


Сентябрь

17 Сентябрь - 24 Сентябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 17 Сентябрь, 11:03
Группа: Рыбалка

Календар рибалки // 17 – 24 вересня 2018

Чехоня плітка окунь

Вітаю, з вами Павло Зібров і це «Календар Рибалки»! Погода починає швидко змінюватися, що доволі характерно для початку осіннього сезону, проте вересень, тим не менш, залишається одним з найцікавіших місяців для риболовлі. Саме у цей момент спостерігається короткотривале, сезонне оживлення коропових та деяких хижаків, тож цього тижня ми з вами будемо ловити чехоню, плітку та окуня. Далі – докладніше!

Цей тиждень принесе із собою незначне похолодання, температура повітря на початку тижня впаде з +20 до +16 градусів вдень та ночами опускатиметься до +8. Ближче до вихідних на вулиці знов потепліє до +22 градусів, проте короткотривале потепління супроводжуватиметься незначними опадами у центральній та північній частинах країни. На сході та півдні очікуються зливи на початку та у середині тижня, на заході буде переважно хмарно, проте без опадів.

Вітер буде дути переважно за східного напрямку, його пориви, місцями, можуть сягати 7-8м/с. Атмосферний тиск коливатиметься у межах від 745 до 755 мм рт ст., найнижчі позначки будуть спостерігатися ближче до західних кордонів. Загалом, зважаючи на прогнози погодних умов, найкращими днями для виходу на риболовлю, цього тижня, стануть  вівторок, середа, та вихідні.

Разом із похолоданнями, велика чехоня буде шукати собі нові ділянки для полювання на малька, що дедалі рідше з’являтиметься на мілководдях. Вдень, її зграї продовжуватимуть спостерігатися у поверхневих горизонтах води, однак із вечірнім похолоданням риба уходитиме на дно, до глибоких ям. Пік активності спостерігатиметься ближче до 10 години ранку, коли поверхня води починає прогріватись від сонця. Молода чехоня, у свою чергу, значно більше часу проводитиме на ділянках глибиною до 3 метрів, годуючись зоопланктоном та комахами з поверхні. Задля риболовлі на неї, краще за все скористатись човном, позаяк основним засобом вилову чехоні вважається саме поплавкова снасть. Повідець налаштовується на глибини до 1 метру, діаметром до 0,12-0,14мм. У якості принади використовуватимуться насадки тваринного походження, такі як мотиль або рублені червоні хробаки. Велику чехоню, враховуючі її хижі особливості поведінки, можна ловити на невеликі твістери або віброхвости, довжиною до 4мм, на ультралайтовий спінінг. Оптимальний тест вудлища складатиме від 2 до 7 грамів, а довжина бланку сягатиме 2 метрів. У цьому випадку, рекомендується використовувати жилки діаметром від 0,15мм або тонкі шнури. Проведення принади повинно бути помірно-швидким, а гра – максимально виразною.

Плітка стає більш активною у прибережній зоні, проте її вилов, значною мірою ускладнює підвищена прозорість води. Найбільші результати цього тижня принесуть невеликі та середні річки, де вода остиває та прогрівається скоріше, а кисневий баланс завжди на висоті. Надалі, часи її пікової активності дедалі більше зсуватимуться ближче до опівдня. Найкраще клювання спостерігатиметься з 9 до 10 години на озерах і ставках та з 10 до 12 години на річках, у залежності від сили течії. У будь якому разі, ця риба обиратиме собі найбільш спокійні ділянки, такі як заплави та старі русла, в яких ще багато малої рослинності та, відповідно, зоопланктону. Для її вилову, краще за все використовувати довгі, телескопічні, поплавкові вудлища, за використання яких можна легко дістатись кордонів рослинності. Прозоріша вода вимагатиме від рибалки використання більш тонких жилок, оптимальний діаметр яких складатиме від 0,1 до 0,14мм, у залежності від сили течії та ступені освітленості водойми. Гачок із насадкою, роль якої найкраще зіграють опариш або мотиль, опускається на 5-10см від донної поверхні або прямо над малою рослинністю. Основу підкормки складатимуть дрібнофракційні складові, такі як молоті злакові, панірувальні сухарі та сухе молоко.

Вересень – один з найпридатніших місяців року для вилову окуня, що багато часу проводитиме у середньому та поверхневому шарі водойми. Активність цього хижака у річках та озерах значною мірою зростає разом із підвищенням прозорості води та рівня кисню. Як і раніше, знайти його можна на піщаних косах, поблизу мілководдя, високої прибережної рослинності та на ділянках із перепадами глибин. Більші особини триматимуться глибше, тож у першу чергу варто дослідити брови сповнені корягами та русло водойми. Цієї пори року, на окуня краще рибалити з допомогою поверхневих принад або принад із збільшеною вагою, за допомогою спінінгу. Наразі, варто віддати перевагу тонким шнурам, за відсутності яких, у якості основи використовуються жилка діаметром до 0,15мм. У якості принади краще зупинитися на малих коливних блешнях або кастмастері довжиною до 4cм, тож оптимальний тест спінінга коливатиметься в межах від 5 до 25 грамів. Великі особини, що і надалі триматимуться глибини, краще реагуватимуть на твістери та глибинні воблери. Також, за використання човна, особливо під час риболовлі на руслі, варто звернути увагу на невеликі балансири. Гра принади у вересні повинна бути неспішною, оскільки окунь віддаватиме перевагу легкій здобичі, та не зважаючи на це, за правильної подачі, його атака буде значно більш стрімкою, ніж влітку.

Підведемо підсумки. Повільне та невблаганне осіннє похолодання робить свою справу, примушуючи рибу, використовувати останні теплі дні для активного жирування. Наразі, найкращою погодою для риболовлі є будь-яке, легке потепління, тож вихідні, зважаючи на прогнози синоптиків, обіцяють бути дуже цікавими. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
822 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото