Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Сом
Карась
Лещ


Июль

17 Июль - 24 Июль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 17 Июль, 00:06
Группа: Рыбалка

Середина літа приходить в Україну, традиційно, разом із піковими температурами. Квітіння водоростей та фітопланктону продовжується, хижа та мирна риби намагаються уникати найбільш забруднених ділянок, та перегрітих сонцем мілководь у середині дня. Набирає обертів, у свою чергу, нічна рибалка, та трофейна рибалка на сома. Разом із останнім, ми з вами, цього тижня, будемо ловити ляща та карася. Розпочнемо, традиційно з прогнозу погодних умов.

Спека в Україні продовжується. Тиждень обіцяє бути переважно сонячним, лише невеликі, теплі дощі пройдуть лише у північній та західній частинах країни. Середня температура на півдні перевищуватиме +30 градусів, а на сонці буде сягати +38. Вночі також буде тепло, навіть у дні з опадами, ртутний стовпчик буде покаже від +16 до +20 градусів, що створює ідеальні умови для нічної рибалки.

Місяць сягне своєї останньої чверті. Саме у такі дні активність риби помітно підвищується а рибалка вночі стає найбільш ефективною. Вітер буде дути з північно-західного напрямку, його швидкість буде складати від 4 до 6 м/с, а найшвидші пориви не перевищать 10м/с. Легкий вітер, цього тижня, утворить на поверхні стоячих водойм легку брижу, яка вкрай ефективно маскує рибалку від очей найобережніших представників водної фауни.

Лящ більшу частину доби ховається від палкого сонця на доволі великих глибинах. Цей короповий не дуже полюбляє високі температури, які сягають свого піку саме на мілководдях. Як і раніше, ця риба виходить на активне харчування вранці та ввечері, помірно харчуючись на впротяж всієї ночі. На стоячих водоймах, лящ проводить багато часу на глибоких бровках та найглибших ділянках водойми. На невеликих річках тримається слабкої течії та щільних заростей рогозу та іншої високої рослинності, яка ефективно ховає від сонця. Також перспективними ділянками стануть невеликі вири та круті, глибокі бровки. У свою чергу, на великих річках, головних артеріях України, лящ триматиметься твердого донного покриття, піщаного або піщано-галечного, намагаючись уникати замулених ділянок. Рибалка проходитиме у два засоби: за допомогою довгого поплавкового вудилища, та далекобійного фідера. У першому випадку справа йде про невеликі екземпляри, які найбільш численні у прибережній зоні та мілководдях, а довжина вудилища зіграє найбільшу роль у точності закиду та його безшумності, щоб не відвадити зграю риби з перспективної ділянки. На фідерні снасті найбільш зручно ловити великих особин, які причаїлися на тихих, рельєфних ділянках, на доволі великій відстані від берегу. Прикормлювати варто сумішами рослинного походження у поєднанні зі солодкими ароматичними додатками. Привада на гачку не змінюється: досі найефективніше працюють опариш, червоні хробаки та мотиль.

Липень в Україні вважається найкращим часом для рибалки на трофейного сома. Нерест цього гіганта дійшов кінця у середині минулого місяця, після цього пройшов і період затишшя, який продовжувався у більшості регіонів до перших тижнів липня. Саме зараз сягає піку сезонне жирування риби, що обіцяє доволі непогані результати та великі трофеї нашим рибалкам. Найефективнішим засобом рибалки на сома знов стає ловля з човна на квок. Сом на впротяж всього життя тримається одних і тих самих ям на глибоких ділянках, так само як і інша мирна риба не полюбляє спеку та найбільш активній вранці та вночі. У темну пору, його можна доволі ефективно ловити спінінгом у прибережній зоні на великі воблери із робочим заглибленням від 0 до 2 метрів. Вночі він доволі багато часу проводить біля високої рослинності, при чому сюди запливають як невеликі, так і дійсно трофейні особини. Зі сходом сонця він продовжує активно харчуватись, але на більш глибоких ділянках. Тут, для його вилову знадобиться спінінгове вудилище із великим запасом міцності. Основними привадами стануть жаби, бутерброди з личинок та капустянка. Закидання приманки у воду супроводжується звуками квока, які з невідомих причин приваблюють сома навіть з дуже великої відстані. Найтяжча частина рибалки на сома – це виводжування, бо ця риба чинить дуже сильний опір. Підмотувати котушку треба дуже обережно, дозволивши рибі втомитися, та водночас не підпускаючи її у придонні ділянки де снасть може зачепитися о рослинність чи каміння. 

Карась годується ввесь день, але на різних глибинах. Цей невеликий представник коропових найкраще переносить липневу спеку, але в той же час, зі зростанням температур підвищується й його обережність. Клювання цієї риби стає дуже кволим, через що рибалки виводжують снасті зарано. Найактивніше клювання карася спостерігається вранці, саме у цей час карась підіймається до поверхні й активно харчується комахами та фіто- і зоопланктоном. Відсутність шлунку змушує цю рибу харчуватись вдень та вночі, але метаболізм карася в середині літа послаблений. Активність цієї риби також стає підвищеною підчас незначних опадів, а також за декілька годин до них та ще добу після. Ловлять цю рибу за допомогою поплавкового вудилища, з човна чи з берегу, на неглибоких ділянках водойми. Підкормка у цьому випадку грає не дуже значущу роль, але не завадить. Основу її складатимуть панірувальні сухарі та дрібні каші з ароматичними додатками. У якості основної привади використовують розпарені зернові, тісто чи мотиля. Для найбільш успішної рибалки, діаметр жилки повинен не перевищувати 0,12мм, та бажано віддати перевагу варіантам, забарвленим у легкий камуфляжний зеленуватий або піщаний відтінок.

Підведемо підсумки. В середині липня на вулиці буде доволі спекотно, тому рибалка буде вестись переважно вранці та ввечері. Великий лящ тримається несильних, прохолодних течій, подалі від берегів та щільно населених іншими видами ділянок. Сом тримається ям та русла, до берега підходить лише вночі, його ми будемо ловити вночі на спінінг з берега, а вранці з човна, за допомогою квока, коротким спінінгом на привади, переважно тваринного походження. Карась не такий вибагливий до температурного режиму, але всередині літа стає вкрай обережним, та вибагливим до снасті. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою та звісно ж, ні хвоста, ні жилки!

Смотрите также:
1565 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Виталий