Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Сом
Судак
Плотва


Июль

16 Июль - 23 Июль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 16 Июль, 10:26
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами “Календар Рибалки”. Друга половина липня стане для рибалок ще більш результативною, оскільки погодні умови стають на порядок стабільнішими, а спека не такою сильною, що у підсумку забезпечить ідеальні умови для риболовлі на коропових та великих хижаків. Цього тижня ми з вами будемо ловити судака, сома та плітку. Детальніше про поведінку риби та засоби її вилову - після прогнозу погодних умов.

Цього тижня небо залишиться хмарним лише на заході, у інших регіонах країни обіцяє бути переважно сонячно. На вихідних, у ряді областей пройдуть незначні опади, які подекуди супроводжуватимуться короткочасними грозами. Денна температура коливатиметься у середньому від +24 до +28 градусів. Дещо прохолодніше буде у Львівській та Волинській областях, де ртутний стовпчик буде опускатися до +20 вдень та до +13 градусів вночі.

 Напрямок вітру постійно змінюватиметься, проте переважатиме південний та західний, а його швидкість вдень ледве перевищуватиме 3м/с. Атмосферний тиск знизиться до 740 мм рт ст, та триматиметься на такому рівні до середини наступного тижня. Зростаючий місяць, що тільки-но входить у свою третю фазу, забезпечить достатнє освітлення водойм у нічний час, що створить найкращі умови для вилову сома та деяких хижаків.

Протягом липня, у залежності від змін погодних умов, судак вестиме достатньо різноманітний та мінливий засіб життя, зрідка затримуючись на одних і тих самих ділянках. У зграї збиратимуться, загалом, особини вагою до 1-1,5 кілограм, тоді як великий хижак триматиметься відокремлено, вибираючи собі для полювання місцевини із нерівним та твердим грунтом, а також чистою, не замуленою водою. Шукати цю рибу варто на помірно швидкій течії за природними перешкодами, біля вирів, перепадів глибини та коряжнику. Інколи, хижаки зупиняються на підступах до мілини або входу у заплави, де полюють на коропових, що припливають на спокійні ділянки у пошуках їжі. Часом найбільшої активності цієї риби стане ніч та 2-3 години після сходу сонця. У занадто спекотні дні хижак шукатиме собі прихисток від сонця на великих глибинах, проте у часи хмарного неба зустрічається у середніх та навіть поверхневих горизонтах. Ловити судака, у цей період року, краще за все з човна, поблизу русла, використовуючи спінінги довжиною від 1,8 метри класу лайт або медіум. У якості принади широко використовуватиметься силікон на легких джигових голівках, вузькотілі воблери та коливні блешні. Під час берегової риболовлі, краще за все зупинитися на крутих ділянках ближче до настання сутінок, до яких час від часу підпливають зграї молодого судака.

Більшість спекотної частини літа сом проводить у глибоких ямах, яких тримається, за рідким виключенням, протягом усього життя. У середні чи поверхневі шари вдень він піднімається лише під час грози чи тимчасового похолодання. Знайти його у світлу пору доби можна лише на віддаленні від берегу, на ділянках, дістатись яких можна лише з човна. Молоді особини, тим часом, можуть курсувати уздовж високої рослинності, полюючи на своєму шляху на малу рибу, жаб та навіть водних птахів. Ближче всього до берегу трофейні та просто великі екземпляри підходитимуть вночі, і саме у цей час вони краще за все реагуватимуть на принади тваринного чи штучного походження. Ловити сома протягом липня краще за все вдень, з човна, на міцний спінінг із збільшеним тестом, використовуючи квок та принади тваринного походження, такі як жаба, м’ясо молюсків, п’явки, а також коника чи капустянку. З берегу, краще за все ловити саме вночі, за допомогою міцного спінінга або донки. Виважування сома справа дуже нелегка, саме тому у нагоді стане напарник, що допоможе утримати рибу або підняти її на берег. Перш ніж розпочати рибальську сесію з берегу, варто добре дослідити донну поверхню, аби визначити для себе небезпечні для снасті ділянки, від яких потрібно тримати рибу якнайдалі після засікання.

Плітка продовжує активно годуватися та часто спостерігатиметься у прибережній зоні, навіть не дивлячись на підвищенні температури. Частіше за все її можна буде спостерігати за кордонами високої рослинності, біля повалених дерев та коряжника, насипу каміння, брів, на порослих ділянках заплавів та помірній течії. Зграї цієї риби наразі не такі численні як навесні, проте їх розсіяність водоймою значно полегшує та пришвидшує процес знаходження придатної для риболовлі ділянки. Пік клювання плітки у прибережній зоні та заплавах спостерігається на сході сонця, з 6 по 8 години ранку, клювання також підвищується напередодні сутінок. Загалом, цю рибу ловлять за допомогою довгого поплавкового вудлища, оснащеного котушкою та пропускними кільцями. Перевага традиційно віддаватиметься найбільш тонким та міцним жилкам, діаметр яких, загалом, не перевищує 0,1мм. Повідці, під час риболовлі з берегу бажано підібрати товщиною до 0,08мм. Гачки використовуються не більш як №18 за міжнародною класифікацією, а в якості насадки найкраще послугують перлова крупа, опариш, мотиль або волохокрилець. Закормлювати ділянку варто за пару годин до світанку, додаючи в основний склад підкормки молоту макуху, какао або сухе молоко у якості натуральних ароматизаторів задля приваблення риби з більшої дистанції.

Підведемо підсумки. Пік активності судака спостерігатиметься ввечері та вночі, його ми будемо ловити за допомогою спінінга, на силіконові принади та невеликі коливні блешні. Більшу частину дня сом триматиметься значної глибини, вдень його варто ловити з човна, міцним вудлищем, за допомогою квока, а вночі з берегу поблизу високої рослинності. Плітка краще за все реагуватиме на насадку на світанку, її ми будемо ловити звичайною поплавковою снастю, використовуючи у якості насадки личинки комах. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
266 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото