Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Красноперка
Лещ
Линь


Апрель

16 Апрель - 23 Апрель
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 16 Апрель, 00:49
Группа: Рыбалка

Вітаємо, з вами календар рибалки! Середина квітня - це час коли погодні умови стабілізуються, а разом із цим, у всіх водоймах країни, спостерігається підвищення активності коропових. Доволі значні результати приноситиме риболовля як на далеких бровах, так і у прибережній зоні, тому тиждень обіцяє бути цікавим. У цьому випуску, ми з вами будемо ловити ляща, краснопірку та лина. Тепер про зміни у погодних умовах та поведінці риби – детальніше.

Погодні умови, цього тижня, продовжать радувати своєю стабільністю. Температура повітря триматиметься на рівні від +10 до +14 градусів вдень, та від +2 до +6 градусів вночі. Тепліше за все буде на  півдні, у приморських областях, та на заході. Лише на декілька градусів прохолодніше буде на сході, де також, напередодні вихідних, очікуються опади. Тиждень обіцяє бути хмарним, із рідкими проясненнями.

Вітер буде дути переважно з північного напрямку, проте його швидкість не перевищуватиме 4м/с. Атмосферний тиск залишатиметься пониженим, коливаючись між позначками у 745-750мм рт. ст.. Тиждень розпочнеться з молодого місяця, тож згідно астрономічних прогнозів, підвищене клювання очікуватиметься протягом другої половини тижня та сягне піку саме на вихідних.

Мілководні ділянки озер та ставків починають швидко прогріватись, що привертає ляща та іншу донну рибу ближче до прибережної зони. Добові маршрути ляща та підлящика змінюються разом із покращенням погодних умов, проте надалі залишатимуться стабільними до початку нересту, що, у свою чергу, станеться тоді, коли вода прогріється до +12 градусів. Пік жирування ляща приходиться на ранок та другу-третю годину опівдні, коли сонце лишень починає гріти та коли день сягає пікової температури. Ця риба живиться загалом зоопланктоном та дрібними ракоподібними, які наразі утворюють великі скупчення на ділянках де починається квітіння молодих водоростей. Частіше за все, на ляща можна наштовхнутися у бровах, за високою рослинністю, на твердому ґрунті із більш-менш чистою водою. Риболовля вестиметься загалом за допомогою фідера, тестом від 80 до 120 грамів, оснащеного об’ємною котушкою та жилкою у 0,2мм. Повідці використовуватимуться: до 0,16 мм у разі вилову ляща та до 0,12 мм задля вилову підлящика. Поплавкові вудлища, у свою чергу, також будуть дуже популярними на малих водоймах, де поведінка та маршрути риби на порядок стабільніші. Зважаючи на активне зростання водоростей, особливу увагу слід приділити ароматичній складовій підкормки. У якості насадки на гачку найчастіше використовуватимуться опариш та мотиль.

Зростання температури води дозволяє у повній мірі прокинутись від зимової сплячки такому представнику коропових як краснопірка. Ця риба триматиметься виключно чистих ділянок водойми та часто навідуватиме берегову лінію, в особистості щільні зарості очерету. Її нерест розпочнеться лише наприкінці травня, у зв'язку з чим її метаболізм надалі тільки зростатиме, на радість рибалкам. На відміну від більшості коропових, значну частину доби ця риба триматиметься середніх горизонтів на глибині від 2 до 4 метрів, годуючись переважно зоо- та фітопланктоном. Шанси на вилов краснопірки значно зростають за наявності насипу коряжника чи каміння, або глибокої брови у спокійних заплавах річок та крутого спуску у малих водоймах. Вилов цієї риби буде проходити переважно за допомогою поплавкового вудлища довжиною від 5-6 метрів, оснащеного пропускними кільцями та невеликою безінерційною котушкою. Товщина основної жилки варіюватиметься від 0,14 до 0,16мм, а повідців — до 0,12мм. Поплавці підбираються максимально чутливі, оснащені високою антеною для більшої помітності крізь зарості очерету, та налаштовуються на середні горизонти водойми. У якості підкормки використовуються виключно дрібнофракційні та низькокалорійні складові рослинного походження із вкрапленням кормового мотиля. Роль насадки на гачку найкраще зіграють мотиль та рублені червоні хробаки.

Лин, тим часом, також прокидається та розпочинає активно годуватись не зважаючи на нічні похолодання. Пік його активності також прийдеться на ранкові години, коли прибережні води тільки-но розпочинають прогріватись під сонцем. Ця риба віддаватиме перевагу спокійним ділянкам водойми, бровам, розташованим на глибині від 1,5 до 3 метрів, а також щільним заростям прибережної рослинності. Ловлять цю рибу за допомогою фідерної снасті тестом від 80 до 120 грамів. Під час риболовлі, бажано використовувати флуорокарбонові повідці, позаяк вода все ще доволі прозора, а риба все ще дуже обережна. У якості принади використовуються спливаючі бойли діаметром від 8 до 12мм, жовтого або помаранчевого кольору. Також широко використовуються і насадки тваринного походження, загалом у виді пучка опариша. Оскільки риболовля загалом вестиметься поблизу берегу, сам рибалка, під час вилову лина, повинен ретельно дотримуватись режиму тиші, адже успішній риболовлі може завадити навіть найменший шорох. Також рекомендується використовувати чутливі та беззвучні варіанти сигналізаторів для надійної фіксації клювання. 

Підведемо підсумки. Починаючи з другої половини квітня риболовля на коропових починає стрімко набирати обертів. Цьому сприятиме поступова поява водоростей та стабілізація погодних умов. Ляща та підлящика ми шукатимемо на перших крутих бровах на глибині від 2 метрів, ловимо фідером або поплавковим вудлищем на опариша або мотиля. Краснопірка займе середні горизонти біля заростів очерету, ловимо чутливою поплавковою снастю на опариша або червоних хробаків. Найбільшу активність лин проявить саме у прибережній зоні, його ми будемо ловити легким фідером на бойли жовтих відтінків. Бажаємо вам приємно провести час наодинці з природою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
989 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Олег
Автор: анатолий