Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Судак
Карась
Лещ


Январь

15 Январь - 22 Январь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 15 Январь, 00:47
Группа: Рыбалка

Вітаємо, з вами календар рибалки! Загальне похолодання у нашій країні, протягом цього тижня, лише наростатиме, що посприяє зміцненню та подальшому, повноцінному, становленню криги на малих водоймах. Разом із цим, ми спостерігатимемо підвищення активності не лише хижої, але й мирної риби. Цього тижня, ми з вами будемо рибалити на судака, ляща та карася. Після огляду прогнозу погодних умов, про все це детальніше.

Північ, схід та більшу частину центральної України очікує переважно мінусова температура, від нуля вдень до -10 градусів вночі. На заході та півдні буде на порядок тепліше, тут стовпчик термометру коливатиметься у межах від +5 до -8 градусів. Небо обіцяє бути переважно сонячним. Близько до західних кордонів, у середині тижня, випаде нетривалий крижаний дощ.

Атмосферний тиск, тим часом, підвищиться до позначки у 750-755 мм рт. ст.. Вітер буде дути переважно із південно-східного напрямку, зі швидкістю до 4-5м/с. Тиждень починається з фази молодика, що обіцяє підвищення активності риби ближче до вихідних. Вологість повітря буде напрочуд низькою, тож за відчуттям, на вулиці буде значно тепліше ніж показуватиме термометр.

Із наростанням крижаного покриття, судак, як і більшість хижої риби, намагатиметься уникати глибоких ділянок водойми та сильних течій. У першу чергу, шукати його слід на заплавах та вирах, у чистій воді, де дно вкрите піском або камінням. Будь-яка заглибина на подібних ділянках стане ідеальним місцем для хижака. Ця риба продовжує вести зграйний засіб життя, присвячуючи полюванню 2-4 години на добу. Найкращим часом для виходу на риболовлю стане з 10 до 12 години ранку по відкритій воді, та з 9 до 11 години на ділянках вкритих кригою. Рибалять на судака, відповідно, за допомогою зимових вудлищ та спінінгу на відкритих ділянках. У якості основи використовуватиметься міцна монофільна жилка діаметром до 0,35мм. На півдні, де температури вдень не такі низькі, на котушку спінінга краще намотати міцного та тонкого шнура. Найкращою, та універсальною, привадою для цього періоду року, стануть судакові коливні блешні, головною особливістю яких є малий діаметр за довжини у 6-9см. Блешня повинна вільно планувати у воді, та швидко але без різких рухів підійматися вгору у придонних та середніх шарах водойми. На ділянках де вже сформувалася достатньо міцна крига, дуже ефективно покажуть себе балансири натурального забарвлення.

У пізнього становлення криги є і свої плюси, рівень кисню у малих водоймах обіцяє триматися високого рівня до кінця зими, що є вкрай важливим фактором для малих коропових, таких як лящ чи підлящик. Добові маршрути цієї риби стабілізуються разом із погодними умовами, та стають все більш передбачуваними. На пошуки харчування, підлящик виходитиме на доволі мілководні ділянки, у той час як дорослий лящ віддаватиме перевагу глибинам не менш як 5-6 метрів. Дістатися трофейних особин можна буде виключно за тривалої низької температури, на руслі малих та неглибоких озер півночі. Підлящика можна буде знайти неподалік від берегу, на заглибинах та бровах, розташованих близько до ділянок із пожухлою рослинністю. На малих водоймах, на півночі країни, ляща можна буде ловити за допомогою зимових вудлищ, на мотиля, опариша або мормишку. У південних та західних областях продовжується риболовля за допомогою довгих поплавкових снастей на привади тваринного походження. Товщина основної жилки, варіюватиметься, у залежності від снасті від 0,12 до 0,15мм. Склад підгодівлі, традиційно для холодного сезону, повинен бути дрібнофракційним, із невеликим додатком рубленого мотиля та молотого зерна соняшника для більшого аромату.

Риболовля на теплолюбивого карася у січні, також, часом дає значні результати, але в цієї риби є свої вимоги. Найголовнішим фактором його активності є рівень кисню, саме тому, він найчастіше зустрічається саме біля приток та природних, теплих підводних джерел. Значну роль також гратиме й донне покриття, позаяк карась намагатиметься уникати мулистого або торф’яного дна, віддаючи перевагу піщаному або кам’янистому. Ділянки, на яких він плаватиме, будуть напрочуд, не дуже глибокими, у середньому від 2 до 4 метрів, та з наростанням криги ця глибина лише зменшуватиметься. Як і у випадку з іншими представниками мирної водної фауни, карася також ловлять або поплавковими, або зимовими вудлищами. Товщина жилки матиме велике значення, позаяк у прохолодній воді ця риба поводить себе дуже обережно. Оптимальним вибором стане моножилка діаметром до 0,12мм та прив’язаним до неї, довгим повідцем товщиною у 0,1 мм. У якості привади також використовуватимуться дрібні мормишки або мотиль. Під час вибору гачка, перевагу слід віддавати тонким та малим варіантам із вкороченою цівкою, для того, щоб мати можливість ефективно замаскувати його за насадкою.

Підведемо підсумки. Згідно прогнозу синоптиків, похолодання продовжуватиметься, що призведе до зміцнення, досі нестабільної та тонкої криги у північних та східних областях. Зграї невеликого судака часто спостерігатимуться у заплавах, у більшості регіонів продовжиться риболовля на спінінг, а ідеальною привадою стануть блешні малого діаметру. Підлящик та карась шукатимуть собі харчування біля приток, рибалка на них буде вестися за допомогою поплавкових або зимових вудлищ, на мотиля або опариша. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою! Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1160 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото