Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Сом
Карась
Лещ


Август

14 Август - 21 Август
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 14 Август, 10:15
Группа: Рыбалка

Спека потроху стихає, та разом із цим підвищується активність як хижої риби, так і мирних представників водної фауни. Деякі види будуть виходити на пошуки харчування лише у нічну та ранкову пору. За таких погодних умов, будь який спад температури після затяжної спеки може принести рибалці  неабиякі улови. Цього тижня ми з вами будемо ловити сома, ляща та карася. Тепер про все по порядку.

Найвищі температури на впротяж тижня спостерігатимуться у південних та східних областях, де ртутний стовпчик термометра коливатиметься від +26 до +32 градусів. Трохи прохолодніше буде на півночі та заході, загалом через те, що у першій половині тижня пройдуть невеликі дощі. Вночі ж температура повітря по всій країні триматиметься позначки у +15 градусів.

Ближче до вихідних напрямок вітру зміниться із західного на східний, а його пориви на початку тижня сягатимуть швидкості у 8м\с. Атмосферний тиск залишиться пониженим, та у середньому, складатиме 745 мм рт. ст. Вже цього вівторка місяць вступить у фазу третьої чверті, що зазвичай посилює активність риби, але лише до того моменту, як наш вірний супутник повністю зникне з нічного неба.

Хоч і незначне, але все ж таки падіння температур, позитивно відобразиться на активності найбільшого представника української річної фауни. Така велика риба як сом тяжко переносить спеку, саме тому вдень тримається найглибших ділянок водойми, де, найчастіше, і розташовані його ями. Виманити його з укриття – завдання далеко не з простих і допомогти у цьому може лише квок та добре знання рельєфу дна водойми. У світлу пору доби його ловлять лише рано-вранці, бо ближче до півдня, коли температури сягають піку, його активність майже повністю пропадає. У якості основного місця стоянки цей гігант обирає найбільш захаращені коряжником ділянки а також вири, що розташовані біля припливів, та підмиті, глибокі ділянки біля високого берегу. На спінінг ловлять здебільшого з човна, використовуючи квок та, дуже часто, привади тваринного походження, у вигляді жаби, капустянки чи м’яса ракоподібних. Добре також працюватимуть великі блешні та воблери, довжина яких має бути не меншою ніш 8 см. Товщина основної жилки для рибалки на сома може сягати 0,8 мм або навіть більше, при її підборі особлива увага уділяється параметрам розривного навантаження. У темну пору доби, коли сом підпливає найближче до берега, можлива, та при тому досить ефективна, рибалка на донні снасті. На нічній риболовлі варто постійно пильнувати за вудилищем, бо річний гігант може легко втягнути його за собою до водойми.

Високі температури не дозволяють лящу проводити багато часу у прибережній зоні. Ця риба полюбляє тверді або замулені ділянки водойми зі слабкою або взагалі відсутньою течією. Найбільші скупчення ляща та підлящика можна зустріти у затоках та місцях повороту річок. До прибережних ділянок із високою рослинністю ця риба буде підпливати лише в ранню ранкову пору та перед заходом сонця. Залишається можливою і нічна рибалка на фідерні або поплавкові снасті. Слід також зауважити, що найближче до берегу підходить загалом лише підлящик, тоді як великий лящ триматиметься глибоких бровок. Найбільші ж, трофейні особини будуть, частіше за все, зустрічатися біля русла. Кількість спійманої риби у серпні в першу чергу буде залежати саме від складу та правильної подачі підкормки, основу якої складатимуть дрібні фракції рослинних компонентів із незначним додатком рубленого мотиля. Не менш важливою також є і ароматична складова, у цю пору року, зазвичай, найкраще працюють саме солодкі присмаки, такі як ваніль або карамель. Закидати фідерну оснастку із привадою, до початку осені, доведеться на дистанції від 60 метрів. Оптимальна вага кормушки складатиме приблизно 50-70 грамів, тож заради збереження оснастки не зайвим буде використання надійного шок-лідера.

Карась дуже терпимо ставиться до високих температур, але все ж таки вдень намагається уникати прибережних ділянок та поверхневих горизонтів. Найкращим часом для рибалки на нього залишається ранок, а посилене клювання спостерігатиметься з 5 до 9 години. Ідеальним місцем для старту ловлі стануть кордони високої рослинності із твердим та рівним дном. Окрім цього, карась часто запливає у затінені ділянки, розташовані поряд із нависаючими над водоймою деревами та під мостами. На впротяж доби, ця риба перебуватиме на глибині від 0,5 до 2 метрів, в залежності від температурного режиму. Ловлять його, здебільшого, за допомогою довгого та максимально легкого поплавкового вудилища, з котушкою чи без неї, використовуючи жилку діаметром не більше 0,15 мм та постійно експериментуючи з глибинами. Великий карась у цей час перебуває у замулених ділянках та тримається придонних горизонтів, таку рибу буде значно зручніше ловити саме на фідерні снасті. Склад підкорми мало чим відрізняється від підкормки розрахованої на інших представників коропових, ті ж самі дрібні фракції, трохи мотиля та пару крапель ароматизатора. В якості привади у серпні успішно використовуються манна бовтушка, тісто, хліб, парені зерна пшениці, мотиль та волохокрилець. Відзначимо, що найбільші вилови карася спостерігаються вранці після того, як стіл був щедро загодований на ніч.

Підведемо підсумки. Температура повітря потроху йде на спад, метаболізм риби нарешті почне потроху переростати з літнього затишшя у справжній осінній жор. Сом виходить зі свого укриття переважно вночі, тоді ж його можна помітити й у прибережній зоні, рибалка буде вестись з човна, за допомогою спінінга та квока, та з берега на донні снасті. Лящ також проявляє активність лише вранці та у темну пору доби, його ми з вами будемо ловити на фідер, використовуючи дрібну, але пахучу підкормку. Карась, не дивлячись на високі температури тримається неглибоких ділянок, його можна досить успішно ловити як на поплавкові так і на фідерні снасті, на привади як рослинного, так і тваринного походження. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1487 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото