Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Язь
Жерех
Линь


Май

14 Май - 21 Май
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 14 Май, 09:28
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки»! Пізня весна, цього року, видається сухою та спекотною, завдяки чому водойми прогріваються дуже швидко. Завдяки цьому, у всіх типах водойм спостерігається посилений метаболізм всіх без виключення представників водної фауни, чим може ефективно скористатись рибалка на період нерестових обмежень. Цього тижня, ми з вами будемо ловити жереха, лина та в’язя. Далі про поведінку риби та засоби її вилову – детальніше.

Температурний режим залишатиметься стабільним, а на вулиці буде спекотно та переважно сухо. Небо обіцяє бути безхмарним, вірогідність опадів по всі території країни буде мінімальною. Денна температура коливатиметься від +20 до +28, вночі ж, ртутний стовпчик не опускатиметься нижче +10 - +13 градусів. Спекотніше за все буде на півдні та півночі, де пікові температури перевищуватимуть позначку у +32 градуси.

Вітер буде легким, а його напрямок мінливим, проте дутиме переважно з південного напрямку, його швидкість, протягом всього тижня не перевищуватиме 3-4м/с. Атмосферний тиск, не дивлячись на підвищення температури, залишатиметься пониженим, та складатиме від 745 дог 752 мм рт. ст.. Починаючи із середи на нічному небі після молодика знов з’явиться місяць, зважаючи на це та загальні погодні умови, найкраще клювання очікуватиметься ближче до вихідних.

Лише у середині травня жерех повною мірою розпочинає полювати після довгого затишшя. Разом із стабілізацією температурного режиму стабілізується та стає все більш передбачуваним і його клювання. Відтепер, він шукатиме собі здобич здебільшого на швидких ділянках річок, проте час від часу запливатиме близько до берега та на мілководдя задля полювання на цьогорічного малька. У більшості випадків, глибина на ділянках жирування цього хижака не перевищує 2,5 метрів. Жерех, малий та великий, загалом зупинятиметься у середньому шарі водойми, атакуючи свою жертву знизу. До завершення нерестових обмежень на річках, ловити цю рибу доведеться виключно з берега, задля чого знадобиться дійсно далекобійний спінінг довжиною до 3 метрів класу лайт, обладнаний місткою та швидкою безінерційною котушкою. На котушку намотується шнур, бажано світло-зеленого або камуфляжного окрасу, розривним навантаженням близько 4,5кг. На кінець шнура, задля додаткового маскування, підв’язується флуорокарбоновий повідець довжиною від 60см та діаметром до 0,3мм. Майте на увазі, що підібратися до жереха ближче ніж на 80 метрів наразі не вдасться, після квітневого затишшя риба стає дуже обережною, та намагатиметься триматися якнайдалі від навіть найменшого шуму на березі.

Нерест лина починається лише тоді, коли температура води починає перевищувати +20 градусів. Протягом недовгого періоду жирування, короповий триматиметься зграями, якнайдалі від ділянок зайнятих іншими рибами, особливо коропом та сазаном. На малих водоймах ця риба часто зустрічатиметься на кордонах високої рослинності та у її вікнах, на річках – обиратиме найбільш спокійні ділянки: заплави, глибокі брови та коряжник. Не зважаючи на підвищений метаболізм, у переднерестовий період лин поводитиме себе надзвичайно обережно, тож снасті доведеться приділити подвійну увагу. Ловлять лина впродовж травня у два засоби, за допомогою довгого поплавкового вудлища або фідера. Оптимальна товщина поплавкового вудлища у першу чергу залежатиме від умов риболовлі, та варіюватиметься від 4 до 7 метрів. Перевага, звісно ж, віддається варіантам обладнаним кільцями та невеликою безінерційною котушкою яка допоможе втримати рибу подалі від дна під час виважування. Основна жилка підбирається діаметром від 0,25мм, повідці беруться на 0,5мм тонші. У якості насадки, до нересту, найбільш ефективно себе продемонструють червоні хробаки. За допомогою фідера буде значно зручніше закидати снасті у далекі брови та біля ділянок сповнених коряжником, для цього переважно використовуються варіанти тестом від 60 грамів. Під час фідерної риболовлі дуже ефективно себе продемонструють бойли «поп-ап» діаметром у 8мм, морського або солодкого аромату та контрастного забарвлення. 

На відміну від інших коропових, в’язь нереститься доволі рано, а травень вважається одним з найкращих місяців для його вилову навіть не зважаючи на нерестові обмеження. Наразі зграйний засіб життя ведуть виключно молоді особини, дорослі плавають поодинці, завдяки чому їх ареал розповсюджується на всю акваторію водойми. Пік клювання спостерігається під час вильоту хруща та бабки, у цей час в’язь спостерігатиметься у середньому та поверхневому шарі водойми. Довгий час по завершенню нересту, до початку літнього сезону, навіть великий в’язь часто спостерігатиметься у прибережній зоні, проте поводитиме себе там вкрай обережно. Оскільки в’язь вважається умовно-хижою рибою, ловлять його, відповідно, як за допомогою фідерного чи поплавкового вудлища, так і легким спінінгом. Наразі, найбільші результати принесе саме поплавкове вудлище, проте його довжина повинна становити не менш як 5 метрів. Оскільки ця риба дуже розсіяна водоймою, перед безпосередньою риболовлею варто загодовувати декілька перспективних ділянок протягом 2-3 днів, а сам корм має містити складові тваринного походження. Спінінгом ловлять на силіконові принади та воблери типу міноу, поппер або кренк, довжиною до 4-5см. Поплавковим вудлищем та фідером в’язя ловлять на червоного хробака, хруща або бабку.

Підведемо підсумки. Із наближенням літньої пори поведінка риби потерпає значних змін, клювання стає дедалі стабільнішим та передбачуваним. Жерех годуватиметься мальком здебільшого на мілководдях, його ми будемо ловити спінінгом, на силіконові принади або кастмастер. Лин та в’язь все більше часу проводитимуть у прибережній зоні, тож їх краще ловити за допомогою поплавкового або фідерного вудлища на насадки тваринного походження. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
910 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото