Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Лещ
Плотва


Январь

14 Январь - 21 Январь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 14 Январь, 06:29
Группа: Рыбалка

Вітаю всіх шанувальників риболовної справи! З вами Павло Зібров, і це «Календар Рибалки» від телеканалу «Трофей». Близькі до нуля температури обіцяють підвищену активність мирних видів та зграйних хижаків, чим і варто скористатись протягом цього тижня. У цьому випуску мова піде про поведінку та засоби вилову плітки, судака та ляща. А далі — докладніше!

Тиждень обіцяє бути багатим на опади, проте температура та атмосферний тиск триматимуться на одному рівні. Прохолодніше за все буде саме у центральній частині країни, де ртутний стовпчик термометра коливатиметься вдень у межах від -3 до -7 градусів, а вночі сягатиме -11. На заході, сході та півночі вдень очікується від 0 до -5 градусів, вночі – до -13. Тепліше за все буде у приморських регіонах, від 0 до +3 вдень, та до -4 градусів у темну пору доби.

Сильні сніжні опади зі сходу поступово насуваються на північ та центральні області країни. Атмосферний тиск, тим часом залишатиметься на рівні від 745 до 750мм рт ст. Вітер дутиме здебільшого із південно-західного напрямку, зі швидкістю від 3 до 5м/с, а його найсильніші пориви не перевищать 7м/с. Виходячи з прогнозів погодних умов, найкращими днями для виходу на риболовлю стануть з понеділка по середу та неділя.

Нестабільність погодних умов минулого місяця посприяли насиченню киснем малих водойм, що у свою чергу, позитивно вплинуло на активність мирної риби, зокрема і плітки. Малі коропові триматимуться придонних горизонтів, здебільшого на рельєфних ділянках водойми. Ранкові маршрути залишатимуться незмінними та проходитимуть вздовж довгої, вузької брови, де рибу, за наявності якісного, дрібного корму, можна на певний час зупинити. Піки активності спостерігатимуться з 8 по 10 ранку, у залежності від величини водойми та наявності або відсутності приток. Основним засобом вилову плітки залишатимуться зимові вудлища, оснащені кивками тестом до 1 граму. У якості основної принади використовуватимуться мормишки червоних та бронзових тонів, овальної або округлої форми, вагою відповідно до тестових характеристик. Основу корму складатимуть дрібні фракції зернових, панірувальні сухарі та подроблене насіння соняшника. Протягом цієї пори року особливо добре працюватимуть укропові ароматизатори, у той час як від використання анісового масла краще на певний час відмовитись. Також слід пам’ятати, що мирну рибу у січні дуже легко перегодувати, тож варто використати лише невеликі прикормочні шари.

Судакові маршрути протягом зимового сезону дуже нестабільні, проте активність цього хижака залишатиметься на високому рівні протягом всієї доби. Зграї молодого та дорослого судака триматимуться окремо, а трофейні особини, як і раніш, триматимуться найглибших ділянок та поодинокого засобу життя. Знайти їх можна буде лише поблизу русла річок, у той час як доволі чисельні зграї з менших особин, часто навідуватимуть виходи з заплавів та не надто віддалені від берегової смуги, проте глибокі, брови. Звісно ж, із найбільшою долею вірогідності, на цього хижака можна наштовхнутись поблизу ділянок активності зграй мирної риби. Тут, судака, здебільшого ловлять за допомогою зимових вудлищ із достатньо жорстким хлистиком, довжиною від 50см. Дуже важливим також є і вибір жилки, перевага віддаватиметься найбільш прозорим варіантам, діаметром від 0,24мм, та сягаючим 0,3мм під час риболовлі на руслі. У якості принади використовуються, у першу чергу, балансири, бажано яскравих, жовтих, червоних, зелених або бузкових тонів, довжиною від 7см. Також у нагоді стануть і світлі, вузькі блешні, довжина яких сягатиме 9см. Особливістю якісної зимової риболовлі на судака є максимальна контрольованість принади, позаяк кінчик вудлища завжди повинен бути напруженим та готовим до моментального підсікання.

Ділянки лову великого ляща у ряді випадків змінюються на початку січня, коли коливання температур стають більш відчутними. За цим короповим краще за все виходити вранці, коли сонце лише починає здійматись над обрієм. Доки кисневий баланс залишатиметься стабільним, лящ пересуватиметься лише придонним шаром водойми, зупиняючись на рельєфних ділянках водойми, де раніш щільно зростали водорості. Як і більшість малих коропових, лящ часто навідує частини водойми, що щедро закормлювалися протягом першої половини зимового сезону. Іноді, рельєф на водоймі може бути дуже непередбачуваним, тож оптимальна відстань між лунками розпочинатиметься від 3 метрів.  Також, варто зауважити, що лящ дуже не полюбляє шум на поверхні, і саме тому, бурити лунки та гриміти зимовими ящиками під час приготування до рибальської сесії варто як мінімум за годину до початку лову. Цю рибу ловлять здебільшого вудлищами, оснащеними хлистиками тестом від 0,8 до 1,5 грамів, на великі мормишки світлих тонів, відповідної ваги. Також, широко використовуватимуться і комбіновані насадки з мотиля та опариша, невелика частина яких повинна міститись в основному складі підкормки. Діаметр жилки коливатиметься у межах від 0,08мм (для вилову підлящика) до 0,15мм (що є оптимальним розміром для доволі великої особини на зимовій риболовлі). 

Підведемо підсумки. Погодні умови сприятимуть розширенню акваторії пересування зграйних видів озерної та річкової риби та посилить їх реакцію на принаду, подану саме у придонні горизонти, на найбільш рельєфному дні. Особливо обережним варто бути із прикормом мирної риби, яку, не зважаючи на тимчасове підвищення метаболізму, все ще дуже легко перегодувати. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
918 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото