Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Судак
Щука
Окунь


Ноябрь

13 Ноябрь - 20 Ноябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 13 Ноябрь, 09:40
Группа: Рыбалка

Середина листопада – визначний період для більшості хижаків, бо саме в цю пору року остаточно завершуються підготування до зимівлі. Мирна риба більшість часу проводить на значних глибинах, куди також прямують і хижі представники водної фауни, у пошуках легкої здобичі. Поведінка риби перед наступом міжсезоння перечерпає значних змін. Цього тижня ми з вами будемо рибалити на щуку, окуня та судака. Після огляду погодних умов докладніше.

Погодні умови, цього тижня стануть більш сприятливими для виїзду на риболовлю, в першу чергу за рахунок стабільності та малої кількості опадів. Найтепліше буде у західних та південних областях, де температура повітря сягатиме +12 градусів вдень та не падатиме нижче +4 вночі. У центральній, північній та східній частині країни середня температура складатиме +7 градусів вдень та опускатиметься до -2 вночі. Друга половина тижня буде сонячною, впродовж першої, подекуди пройдуть незначні опади.

Атмосферний тиск незначною мірою коливатиметься від 748 до 752 мм рт ст.. Вітер буде дути з південно-східного напрямку, його середня швидкість складатиме 3-4м/с, а найсильніші пориви не перевищать 8м/с. Наприкінці тижня Місяць ненадовго зникне з нічного неба, а згідно місячного календаря рибалки найактивніше клювання очікується у період з понеділка по четвер.

Зимовий сезон все ближче, відчуваючи це, щука на тиждень-два починає полювати на порядок активніше, намагаючись вхопити все що пропливає поряд. На відміну від минулого місяця, хижа риба буде полювати виключно у придонних горизонтах, затримуючись подовгу у глибоких бровах та біля русла водойми. У малих озерах, позбавлених приток, щука завжди триматиметься найглибших ділянок, виходячи з них лише задля короткотривалого полювання. Ідеальним часом для початку ловлі стануть світанок та за декілька годин до заходу сонця. Оскільки льоду цього місяця чекати не варто, спінінгова рибалка й надалі залишатиметься найкращим засобом для вилову щуки. Рибалка на спінінг ведеться з берегу та з човна, тож довжина вудлища варіюватиметься від 1,8 до 3 метрів. Серед привад, найкращі результати принесуть тонучі воблери класу міноу, великі коливні блешні та силіконові привади на важких грузилах. Широко практикується відвісна риболовля на балансири, яка протягом листопада приносе найбільші вилови за умови знаходження достатньо глибокої брови. Проводка привади, цієї пори року, повинна бути виконана у середньому темпі, максимально рівномірно.

Хижа риба, загалом, стабільно ловиться протягом всього року, беручи лише нетривалі паузи на періоди міжсезоння. За полюванням на меншу за себе рибу, окунь проводить безліч часу, а знайти його зграї у водойми, як ніщо інше, допоможе якісний ехолот. Найпопулярнішими ділянками скупчення цієї риби стануть мости, брови та коряжник. За трофейним окунем доведеться плисти на русло великих річок, де за насипами каменю або іншими природними перешкодами він ховатиметься від сильної течії. Риболовля на нього буде вестися за допомогою далекобійних спінінгових вудлищ, бо ця риба шукатиме більш теплу воду на серйозному віддаленні від берегу. Підвищена прозорість води, після остаточного, сезонного відмирання водоростей, примушує рибалок віддавати перевагу більш тонким жилкам. За використання звичайної жилки, її діаметр складатиме від 0,16 до 0,18мм, при цьому значно вигіднішим буде використання якісного шнура товщиною до 0,08мм, бажано камуфляжного, зеленуватого кольору. У якості привади, загалом, використовуватиметься невеликий силікон або коливні блешні довжиною до 5-6см. Можлива також і рибалка на поплавкові снасті з човна, і тут, в нагоді стануть класичні насадки, а саме різноманітні комбінації мотиля, опариша та хробаків. Варто зауважити, що інколи, великі скупчення окуня утворюються на тих ділянках, де ще влітку рибалили на мирну рибу, бо саме сюди час від часу припливає мальок та дрібна риба у пошуках їжі.

Зграї судака також триматимуться найглибших ділянок водойми. Наразі, більшість представників цього хижака вже знайшли собі місце для зимівлі. Жирування судака протягом місяця, потрохи, вщухає, але це виражається лише в тому, що хижак буде шукати собі більш легку здобич, економлячи сили. Часи найбільшої активності цієї риби залишаються незмінними, за виключенням того, що хижак буде більше полювати опівдні. Як і раніше, продовжується активна риболовля на спінінгові снасті, що мають поєднувати у собі далекобійність та чутливість. Загалом, використовуватимуться вудлища класу лайт, що ідеально підходять для риболовлі на невеликі воблери та блешні. Із поведінкою привади потрібно буде деякий час поекспериментувати, чередуючи швидку та повільну проводку, щоб виявити та підлаштуватися під азарт хижака. Окрім воблерів та блешень, добре також будуть працювати й балансири, особливо натурального забарвлення, позаяк судак дуже різко реагує на будь-який рух на донній поверхні. 

Підведемо підсумки. Цього тижня нас чекають стабільні та спокійні погодні умови, тиждень пройде майже без опадів, що дозволяє сподіватися на таке саме стабільне клювання хижаків. Щука, окунь та судак, більшість часу проводитимуть на найглибших ділянках водойми. Найбільші результати принесе риболовля з човна, невеликим спінінгом, на воблери, коливні блешні та силіконові привади. Також, протягом листопада, відмінно працюватиме також і відвісна риболовля на балансири. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою, вдягайтеся тепліше та пийте якомога більше гарячого чаю. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1260 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото