Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Жерех
Плотва


Август

13 Август - 20 Август
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 13 Август, 10:42
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами Павло Зібров зі свіжим «Календарем Рибалки». Серпень, на відміну від минулого місяця, обіцяє нам стабільну спеку та малу кількість опадів, проте погодні умови цього тижня, особливо на вихідних, обіцяють нам ідеальні літні умови для риболовлі. Цього тижня, ми з вами, будемо ловити плітку, жереха та судака. Після короткого огляду погодних умов – докладніше!

Цей тиждень, як і минулий, обіцяє бути переважно теплим та сонячним. У західних областях температура повітря впаде з +29 до +22 градусів, а нічна температура від +16 до +11, у середині та наприкінці тижня пройдуть короткотривалі опади, що подекуди супроводжуватимуться грозами. У всіх інших частинах країни буде сухо, а хмари вкриватимуть небо тільки на вихідних. Ртутний стовпчик коливатиметься від +26 до +32 градусів вдень, та від +16 до +18 вночі.

Вітер неодноразово змінюватиме свій напрямок, з понеділка по середу переважатиме західний, з середи по п’ятницю південний, а на вихідних – північно-східний. Його швидкість, тим часом, у середньому, не перевищуватиме 4м/с, у той час як найсильніші пориви сягатимуть 8м/с. Атмосферний тиск повільно падатиме, й до п’ятниці коливатиметься біля позначки у 745мм рт. ст.. Місяць на нічному небі продовжить зростати, підвищуючи, тим самим, шанси на вилов, по-справжньому великих особин.

Активність плітки протягом усього літа залежить не тільки від погодних умов, але й від активності її сусідів, таких як лящ та плоскирка. В умовах конкуренції за ділянки годування, її невеликі зграї намагатимуться триматися подалі від інших коропових, або обиратимуть час коли ділянка кормління вільна. Основним джерелом живлення для неї є нитчасті водорості, мотиль, дрібні ракоподібні та личинки волохокрильця. Протягом останнього місяця літа, із найбільшою долею вірогідності, плітку можна зустріти у заплавах, затонах та тихих плесах, що розташовані біля довгих брів. Її улюбленим укриттям є обширний коряжник, та зарості високої рослинності. Як і зазвичай, вона віддаватиме перевагу твердому ґрунту та чистій воді. Ловити плітку з човна або берегу, краще за все, за допомогою поплавкового  вудлища на світанку або за годину до заходу сонця. Довжини його має бути достатньо задля обережного подання принади на кордонах високої рослинності. Основним плюсом використання фідерного вудлища стане дальність закидання принади з берегу та той факт, що в умовах спеки, найбільші особини триматимуться виключно придонного горизонту. У якості принади використовуватимуться личинки комах, коники, розпарені крупи та тісто. У серпневих умовах важливо, аби гачок був повністю прикритий принадою, оскільки риба поводитиме себе достатньо обережно.

Протягом всього серпня, та особливо двох його останніх тижнів, не дивлячись на стабільну спеку, активність жереха буде дуже сприятливою для активної спінінгової риболовлі. Повільно, але поступово, сезонне жирування цієї риби починає проявлятися у повній красі. У часи живлення, зграї хижака, що тільки збільшуватимуть свою чисельність, утворюватимуть так звані «котли», невеликі ділянки річки, де його полювання стає вкрай активним. Пік активності спостерігатиметься протягом короткотривалого періоду на сході сонця та ще декілька - ближче до обіду. На поверхні водойми, у цей час, з’являються бульбашки, а спливаючий на поверхню мальок та мала риба, приваблюватимуть цілі зграї чайок, завдяки чому знайти оптимальну ділянку для лову буде не складно. Жерех славиться своєю обережністю та ніколи не підходить близько до берегу або човна, а отже, розраховувати варто виключно на дальні дистанції. Ловлять цю рибу виключно за допомогою спінінгу класу лайт або медіум, довжина якого може перевищувати 2,5 метри. Під час вибору принади варто в першу чергу звернути увагу на її вагу та польотні характеристики. Найкращим вибором, серед принад на жереха, вважаються кастмастера, девон, тяжкі блешні та невеликі воблери класу міноу, довжиною до 7 см.

Висока температура води та зменшення рівня кисню у водоймах країни, змушують судака, особливо великого, триматися ділянок із значними глибинами. Проте, у прохолодні дні, під час хмарного неба та після опадів, середні за вагою особини, можна зустріти й на мілководних ділянках, де збирається їх основна здобич у вигляді малька та дрібної риби. Окрім цього, невеликі скупчення хижака зустрічатимуться на виходах із заплавів та на звалах, де глибина різко падає з 3 до 5 метрів. Ділянки активного полювання судака завжди розташовуватимуться на добовому маршруті його кормової риби, дно у таких місцях завжди тверде або піщане, а вода – максимально чиста. Протягом всього серпня, найкращі результати принесе риболовля з човна, класичним спінінгом або тролінгом. У якості основної принади використовуватимуться силіконові твістери та віброхвости довжиною до 7-9см, яскравого, червоного або зеленого кольорів. За риболовлі тролінгом, використовуватимуться спеціалізовані, тяжкі воблери та посилені бланки. Рибалячи з човна на руслі або глибокому звалі, також можна використовувати балансири, що мають довжину у 7см, підвищену вагу та яскравий колір.

Підведемо підсумки. Незначний спад спеки протягом останніх днів тижня принесе значне підняття активності річної та озерної фауни, тож процес риболовлі буде більш ніж цікавим. Плітка частіше спостерігатиметься за кордонами рослинності, у широких бровах та коряжнику, найкращою снастю для її вилову стануть поплавкове та фідерне вудлище, а найкращою насадкою – личинки комах. Судак та жерех полюватимуть вранці, на віддаленні від берегу, тож жереха ми ловитимемо за допомогою спінінга, на кастмастер або тяжкі блешні, а судака – на силіконові принади, глибинні воблери та з човна на балансири. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою! Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
305 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото