Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Судак
Щука
Лещ


Март

12 Март - 19 Март
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 12 Март, 12:58
Группа: Рыбалка

Середина березня приносить в нашу країну перше потепління, яке позитивно вплине на активність хижої риби у річках, та малих коропових у непроточних водоймах. Частина представників водної фауни вже розпочинає підготування до нересту, у той час як інші продовжать вести зимовий засіб життя до повного танення криги. Цього тижня ми з вами будемо ловити підлящика, щуку та судака. Тепер, про те які зміни нас чекають у погодних умовах та активності риби, детальніше.

Протягом тижня очікується незначне потепління, подекуди пройдуть дощі, що час від часу змінюватимуться мокрим снігом. Температура повітря вдень буде коливатися від +2 до +6 градусів, у той час як ночами, падатиме до -4 градусів. Незначні опади очікуються протягом першої половини тижня, небо буде переважно хмарним, за виключенням приморських областей, де протягом другої половини тижня очікується сонячне небо.

Разом із зростанням температури також спостерігатиметься пониження атмосферного тиску, що якнайкраще вплине на поведінку риби у річках, які першими, потрохи звільнятимуться від крижаного шару. Вітер буде дути із західного напрямку, проте його швидкість часом сягатиме 6-7 м/с. До кінця тижня місяць повністю зникне з нічного неба, а денна температура впаде до нульової позначки, тож найкращими днями для виходу на риболовлю стануть з понеділка по п’ятницю.

Серед усіх коропових, першими, від зимового ступору прокинуться молоді представники. На більшості малих водойм все ще стоїть доволі міцна крига, тож підлящик, допоки, продовжить годуватися на звичних для нього зимових ділянках. Найбільші та найактивніші скупчення й надалі можна спостерігати на рельєфних частинах твердого ґрунту, розташованих біля приток. Оптимальна глибина для його перебування становить від 2 до 4 метрів від поверхні. Коли крига почне швидко танути, а рівень води підійматися, ділянки годівлі навпаки змістяться ближче до руслових бров, на поливах біля котрих, наразі, шукатиме собі їжу дорослий та трофейний лящ. На малих, непроточних водоймах, за умови міцної криги, підлящика продовжують ловити за допомогою зимових вудлищ. Головним фактором успіху, окрім знаходження придатної ділянки, залишатиметься мінімальна товщина волосіні та помірно-активна гра привади. У якості останньої використовуватимуться мотиль, невеличкий опариш та мормишка. Враховуючи переважно хмарну погоду, мормишки підбиратимуться яскравого або світлого забарвлення, із підсадженим мотилем, або без нього. Також, вкрай важливим є ретельне дозування підкормки, особливо на початку рибальської сесії, позаяк метаболізм риби залишатиметься на дуже слабкому рівні. Клювання підлящика й надалі буде дуже обережним, тож наживка повинна якнайплотніше чіплятися до гачка.

У той час, коли більша частина водойм ще досі вкрита кригою, у щуки розпочинається сезонне жирування, адже вже напочатку наступного місяця очікується початок сезону розмноження. У цю пору року значна частина хижої риби підпливає ближче до берегу, однак триматиметься ділянок глибиною не менш як 2 метри. Поведінка хижачки потерпає змін, вона стає значно менш обережною, та намагатиметься вхопити будь яку пропливаючу поряд рибу. Наразі, шукати її варто на кордонах високої рослинності у заплавах, на різноманітних рельєфних або закоряжених ділянках. Маршрути щуки на нерестовища не міняються із року в рік, це означає що перевага буде у тих рибалок, що добре знають водойму. Оскільки, у більшості тихих частин річок та малих водойм, все ще зберігається достатньо товстий шар криги, продовжуватиметься риболовля за допомогою зимової снасті. Частіше за все, використовуватимуться зимові вудлища із міцним бланком, розрахованим на великого хижака. Товщина жилки варіюватиметься від 0,25 до 0,35мм, та перевищуватиме 0,28мм за використання жерлиць. У якості принади на зимових вудлищах використовуватимуться блешні та балансири розміром від 6 до 12 см, бажано сріблястого або натурального кольору. Гра принади, у свою чергу, повинна бути активною, позаяк головним завданням рибалки буде привернення уваги хижака. На жерлицях, у якості живця, використовуватиметься невеличкий карась, якого необхідно підтримувати в активному стані.

Судак вирушить на нерест на тиждень-два пізніше ніж щука, допоки на водоймах зберігається крига він вестиме типово-зимовий засіб життя. Його зграї й надалі будуть активно полювати на дрібну рибу на бровах та біля насипу великого каміння, затримуючись на маршрутах пересування білої риби. Великий судак наразі починає відходити від русла та триматиметься відносно невеликих глибин, від 3 до 5 метрів. Зграї, сформовані із середніх або невеликих особин часто зустрічатимуться на заглибинах біля входів у заплави. Продовжується риболовля за допомогою зимових вудлищ, оснащених котушкою із фрикційним гальмом. Товщина жилки, враховуючи посилений спротив риби, може сягати 0,4 мм, особливо підчас використання жерлиць. Бланк зимового вудлища повинен бути жорстким, задля впевненого та ефективного підсікання. У якості принади використовуватимуться блешні та балансири довжиною до 9 см. Оптимальний колір блешні або балансира буде залежати від рівня освітленості горизонту риболовлі. Також помічено, що на кам’янистому ґрунті краще працюють натуральні кольори, у той час як на піщаному — яскраві. 

Підведемо підсумки. Потепління, після суттєвого зниження температури на початку місяця, тільки позитивно позначиться на активності малих коропових та хижаків, що потрохи розпочинають підготування до нересту. Найбільші зграї підлящика будуть спостерігатися біля приток, на невеликих заглибинах, його ми будем ловити зимовими вудлищами на дрібні, безмотильні та мотильні мормишки. Щука зсувається ближче до берегу, де потрохи розпочинається сезонне жирування, продовжується риболовля на живця за допомогою жерлиць та зимовими вудлищами на балансири й блешні довжиною до 12 см.  Трохи менші принади ми будемо використовувати на судака, який часто утворюватиме скупчення на входах у заплави. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
308 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото