Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова


Декабрь

11 Декабрь - 18 Декабрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 11 Декабрь, 13:52
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами календар рибалки! Ловити мирну рибу в умовах міжсезоння стає дедалі складніше, більша частина рибалок України все більше віддає перевагу вилову хижаків. Тим не менш, коропові все ще годуються, але шукати їх варто лише біля приток та русла водойми. Хижа риба наразі постійно триматиметься неподалік від своєї кормової бази. Цього тижня, ми з вами будемо рибалити на судака, в’язя та плоскирку в умовах відкритої води. Тепер про все це, та інші деталі грудневої риболовлі, детальніше.

Падіння температури, що спостерігалося минулого тижня, у другій половині тижня дійде кінця. Ртутний стовпчик термометру повільно підійметься від нуля до +4 градусів вдень та від -5 до -1 градуса вночі. Тепліше за все буде у приморських регіонах, де температура повітря стабільно, протягом тижня, складатиме +7 градусів вдень, та ночами не опускатиметься нижче нуля.

Друга половина тижня ознаменується не лише помітним потеплінням, але й опадами. Вдень, українців очікуватимуть тривалі, незначні за силою, дощі, а вночі – легкі снігопади або сніг із дощем. Атмосферний тиск залишиться незмінним, та у залежності від регіону, коливатиметься від 740 до 748 мм рт. ст.. Місячний календар рибалки прогнозує підвищення активності риби, що у поєднанні із відносно стабільними погодними умовами, дає впевненість під час риболовлі, особливо на хижі види.

Судак, як і більшість хижаків, проявляє найбільшу активність на ділянках де багато дрібної мирної риби. Його апетит, в першу чергу, буде залежати від коливань температурного режиму. Доки поверхні водойм не вкриє тонкий грудневий лід, судак буде полювати виключно на найглибших ділянках, у придонному шарі водойми. Зграї хижака, час від часу, влаштовують засідки на місцях, куди на годування припливає кормова риба, або ж стає на шляху її добових маршрутів. Частіше за все, крупний судак зустрічатиметься біля русла та проток, поряд із насипами каменю або глибоким коряжником, на нижніх бровах та звалах. Досить велика частина малих коропових триматиметься близько підводних джерел, що привносять у водойму більше кисню та тепла. Біля зграй цьогорічного малька часто збирається невеликий судак, який добре відкликатиметься на будь-яку блискучу приваду. Доки температура повітря вдень тримається вище нульової позначки, можна сміливо ловити спінінгом, використовуючи, як основу, тонкі шнури. Ближче до ранку, або вечору, кільця варто змастити спеціалізованим незамерзаючим складом, аби уникнути примерзання до них шнура. Серед штучних привад, ця риба зазвичай віддає перевагу невеликим сріблястим блешням та кастмастеру, час від часу активно реагує на воблери із звуженим тілом та силікон. Швидкість проводки не повинна бути надто високою, позаяк судак, особливо великий, не бажаючи витрачати зайві калорії, буде шукати, в першу чергу, легкої здобичі.

Незначне потепління, особливо на півдні країни, дозволяє у повній мірі продовжити риболовлю на коропових. У цю пору року, варто бути готовим до того, що після загодування ділянки, велику рибу можуть перебити невеликі особини, що поводять себе на початку зимового сезону на порядок активніше. Протягом грудня, в’язь годуватиметься лише 2-3 години на добу, більшість часу проводячи у зимувальних ямах. Найбільші особини, наразі, шукають собі корм неподалік від русла, на глибоких ділянках водойми із пожухлою рослинністю, де цьогорічний мальок годується дрібними ракоподібними. Риболовля на в’язя, по відкритій воді, ведеться здебільшого за допомогою фідерної снасті тестом до 160 грамів. Донну поверхню спочатку варто проміряти, та обрати для себе декілька ділянок із заглибленнями на твердому ґрунті. Перед закиданням робочої годівниці з оснасткою, обрані ділянки, за дві-три години, потрібно як слід загодувати дрібно-фракційним складом, із додаванням невеликої кількості рубленого мотиля. Розпочинати риболовлю варто ближче до 11 години дня. Закидати тяжкі кормушки доведеться на велику відстань, інколи більш ніж 100 метрів, тож щоб не загубити оснастку, варто використовувати якісний шок-лідер, із максимально високим розривним навантаженням.

Плоскирка буде вести себе на порядок активніше, ніж в’язь чи інші донні коропові, та разом із пліткою, першими відкликатимуться на всі можливі склади підкормки. Найбільша активність плоскирки спостерігатиметься ближче до середини дня, хоча під час різкого потепління, що не супроводжується підняттям атмосферного тиску, може виходити на пошуки харчування й о 9-10 годині ранку. До того моменту, як поверхню водойм вкриє кригою, плоскирка триматиметься підводних джерел, приток та рельєфних ділянок, часто конкурує за корм із підлящиком. Рибалка на плоскирку, в умовах перших тижнів зимового сезону, буде вестися за допомогою фідерного вудлища тестом від 120 до 140 грамів. У якості привади на гачку використовуються типові осінні насадки, такі як мотиль, опариш та хробаки. Обережність коропових цієї пори року, значною мірою зростає, тому особливу увагу варто приділити вибору якомога тоншого та більш короткого повідця. В умовах температур, близьких до нуля, кільця фідера також повинні бути змащені незамерзаючим складом, щоб уникнути примерзання до них шок-лідера.

Підведемо підсумки. Температурний режим, у середньому, продовжує триматися вище нульової позначки, похолодання у найближчі дні не очікується. Хижа риба, така як судак, тримається неподалік від стоянок та маршрутів малих коропових, його ми будемо ловити на спінінг, на сріблясті блешні та кастмастер. В’язь та плоскирка триматимуться приток та глибоких, рельєфних ділянок водойми біля русла, їх ми ловитимемо за допомогою далекобійного фідера, на мотиля та опариша. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
  329 0
   
  Условные обозначения

  • Поплавочными удочками
  • Зимними удочками
  • Донными удочками
  • Нахлыстом
  • Спиннингом
  • Жерлицами
  • Дорожкой
  • На мормышку
  • Отвесным блеснением
  • Кружками
  • Утром
  • Вечером
  • Днем в теплую
   пасмурную погоду
  • Днем в пасмурную погоду
  • Теплые ночи
  • В тихую погоду днем
  • На закате дня
  • Пресноводные
  • Условно солоновато-водные
  • Морские
  • Самка
  • Самец
  Комментариев

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календари рыбака

  Трофеи месяца

  Энциклопедия рыбака: Амур белый
  Энциклопедия рыбака: Голавль
  Энциклопедия рыбака: Густера

  Советы рыбакам

  Теги по рыбалке

  Случайное фото

  Автор: Сергей
  Автор: Жданюк Андрей
  Автор: Слава