Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Сом
Судак
Язь


Сентябрь

11 Сентябрь - 18 Сентябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 11 Сентябрь, 00:56
Группа: Рыбалка

Осінь набирає обертів, на вулиці все ще доволі тепло, але дощитиме дедалі частіше. Відносно стабільні погодні умови підігріватимуть апетит хижої риби та зроблять спінінгову рибалку на порядок цікавішою. Сезонне жирування більшості представників водної фауни, що готується до похолодання, продовжується, протягом всього місяця хижаки будуть активно полювати всюди, де пропливають зграї малька, в той час як мирна риба починає потроху віддалятися від прибережної зони. На цьому тижні, ми з вами будемо ловити сома, судака та в’язя.

Погодні умови цього тижня будуть сильно відрізнятися в залежності від регіону. Ближче до західних та східних кордонів нас очікуватимуть невеликі але довготривалі дощі, тоді як в інших частинах країни небо буде сонячним та майже безхмарним. Вдень, ртутний стовпчик термометра в середньому показуватиме від +18 до +22 градусів. В приморських областях буде трохи тепліше, прогнозується температура від +24 до 26 градусів вдень, та від +12 до +16 градусів вночі.

Вітер, протягом тижня неодноразово змінюватиме свій напрямок, спочатку буде дути зі сходу, зі швидкістю до 3м\с, в середині тижня переважатиме південно-західний, а наприкінці тижня очікується слабкий південно-східний. Місяць продовжить зменшуватися на нічному небі, що також зіграє свою, позитивну роль у підвищенні апетиту риби, при чому як хижої, так і мирної. Атмосферний тиск залишиться стабільно пониженим, та складатиме від 745 до 750 мм рт. ст..

Поведінка сома із наступом вересня помітно змінюється, та перш за все стає дуже непередбачуваною. Тоді як в одних водоймах цей гігант більше годується вночі, в інших може виходити на пошуки їжі виключно у світлу пору доби. Сезонне жирування цієї риби, у першій половині місяця, набирає обертів, а вже в жовтні потроху піде на спад і продовжиться до першого серйозного спаду температури. Протягом всього вересня, доки температурний режим більш менш стабільний, сом активно переміщується вздовж водойми, та часто заходитиме у прибережну зону аби поласувати мальком чи жабами, а по-справжньому великі особини – інколи навіть і крижнем.  Вдень шукати його в першу чергу слід біля русла та глибоких бровок. Особливо ефективним засобом ловлі залишається спінінг у поєднанні із квоком та привадами тваринного походження. Із найбільшим успіхом використовуються капустянка та живі жаби, що погружаються у воду прямо під човен. Під час рибалки з берегу найчастіше використовуються великі коливні блешні світлих або зеленуватих кольорів. Основною вимогою до вудлища стане його міцність, ті ж самі вимоги і до жилки, діаметр котрої може сягати від 0,8 до 1мм. Спротив сома на виводжуванні у вересні лише зростає, але від цього рибалка стає тільки цікавішою, а спійманий трофей набуває більшої цінності.

Судак, як і більшість хижаків, після  спаду температури на початку місяця, розпочинає сезон активного жирування. Зазвичай, цей представник окуневих зустрічається у складі невеликих зграй, що шукають собі здобич у максимально чистих та прозорих ділянках річок, на мілководді, біля неглибоких бров та коряжника, де вдосталь малька та дрібних коропових. Найкраще клювання судака у вересні зазвичай спостерігається за годину до сходу сонця та перед наступом сутінок. За активністю та апетитом цей хижак може дати фору щуці, окремі особини зі зграї здатні гнатися за своєю жертвою на дуже великі відстані, через що доволі часто потрапляють на міль або навіть вилітають на берег. Рибалка на судака традиційно ведеться за допомогою спінінгової снасті, з берега чи з човна. Після попередньої розвідки добових маршрутів риби, найбільші вилови може принести рибалка тролінг за допомогою спеціалізованих тяжких воблерів, що найбільш пристосовані до вираженої гри на великій швидкості та глибині до 2 метрів. Найкращими привадами для рибалки на спінінг стануть вузькотілі воблери класу міноу, довжина яких не перевищує 7-8см або блешні сріблястого кольору. З початком осені, судак починає атакувати приваду дуже стрімко, здійснюючи напад або зверху, або знизу. Більші привади звісно ж краще привернуть його увагу, але можуть зменшити вірогідність засікання хижака під час першої, найстрімкішої атаки.

Із падінням температури у водоймах, дедалі більше в’язь проявляє свої хижацькі інстинкти. Відчутних перепадів температури та атмосферного тиску впродовж цього тижня не очікується, а це означає що в’язя можна з успіхом ловити на мілинах, біля гирлі струмків та річок. На великих проточних водоймах він триматиметься найслабшої течії. Вранці та ввечері ця риба проводитиме багато часу на ділянках де шукає собі їжу та теплу воду мальок. Найкраще клювання у вересні зазвичай спостерігається у тихих заплавах, де під час добового полювання хижак однаково добре реагує як на живця, так і на штучні привади. Ловлять його, відповідно, на поплавкові та спінінгові снасті, здебільшого з човна. Серед спінінгових привад, найкраще працюватимуть невеличкі твістери, віброхвости та коливні блешні. Поплавковими вудлищами, окрім живця, в’язя можна ловити на волохокрильця, опариша та дощових хробаків, а доки денна температура тримається біля позначки у +20, ще можна поекспериментувати із насадками рослинного походження, такими як  парений горох чи перловка. 

Підведемо підсумки. Слабкі, але тривалі опади цього тижня очікуються на сході та на заході країни, в інших регіонах нас очікують сонячні, та доволі теплі умови. Сом виходитиме на полювання здебільшого вночі, а вдень його слід шукати біля русла та глибоких бров, найкращі результати принесе рибалка на спінінг з човна, за допомогою квока. Сезонне жирування судака сягає піку, ловити його краще за все біля мілководдя та коряжника, на коливні блешні та вузькі воблери класу міноу довжиною до 8 см. В’язь активно полює на малька, інколи заходячи на прибережні мілини, ловимо на твістери, віброхвости, коливні блешні та на живця. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
3015 1
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Комментарии   

 
-1 # bond 13.09.2017 03:48
Цей прогноз за 2014 чи 2017? Як дізнатися? Було б непогано, якби писали число, місяць і рік. Дякую.
 

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото