Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Щука
Язь


Июнь

11 Июнь - 18 Июнь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 11 Июнь, 08:00
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки»! Ближче до другої половини червня метаболізм представників річкової та озерної фауни України повільно починає спадати, що у першу чергу пов’язано із підвищенням температури води. Особливу увагу, наразі слід приділити дослідженню глибин та донного рельєфу, в якому ховатимуться від течій та спеки доволі великі екземпляри як хижої так і мирної риби. Цього тижня ми з вами будемо ловити в’язя, судака та щуку. Далі, про погодні умови та поведінку риби – детальніше.  

Цей тиждень обіцяє бути переважно сонячним, проте час від часу небо все ж вкриватимуть хмари, а подекуди пройдуть незначні дощі або зливи. Температура повітря вдень коливатиметься від +24 до +30 градусів, на сонці перевищуватиме +34 та ночами не падатиме нижче +14 градусів. Підвищена вірогідність опадів очікує центральні, північні та західні частини країни протягом першої половини тижня.

Вітер буде дути переважно з південно-західного напрямку, його швидкість у середньому не перевищуватиме 4-5м/с, проте найсильніші пориви під час злив можуть сягати 10м/с. Атмосферний тиск стабілізується ближче до вихідних та зросте до 750 — 755 мм рт. ст. Зважаючи на наближення молодика, згідно місячному календареві рибалки, найкраще клювання очікується протягом перших та останніх днів тижня.

Протягом червня в’язь триматиметься невеликими зграями на найбільш збагачених природнім кормом ділянках. На відміну від більшості коропових, у першу чергу його зацікавить саме молода рослинність, мотиль та зоопланктон, які риба здобуватиме виключно у придонному шарі водойми. Вдень, особливо сухий та сонячний, ця риба триматиметься прируслових поливів та глибоких брів на віддаленні від берегу. Проте в’язь також проявлятиме значну активність і у темну пору доби, і саме у цей час його можна зустріти на прибережних бровах та біля кордонів високої рослинності. На річках він триматиметься найбільш спокійних ділянок або важкого рельєфу, за яким можна сховатися від потоку води. Ловлять цю рибу, найчастіше, за допомогою фідера тестом від 80 грамів, із використанням підгодівлі, яка представляє собою суміш дрібних фракцій із вкрапленням мотиля або рубленого опариша. У якості принади можна використовувати як мотиля чи опариша, так і невеликих комах, таких як коник. Вкрай ефективно працюватимуть насадки, що комбінують принади тваринного та рослинного походження. На початку рибальської сесії варто враховувати, що велика кількість дрібнофракційної підкормки, закинутої у водойму заздалегідь, радше привабить підлящика чи плітку, тож акцент краще ставити саме на ароматичну складову.

Судак, із підвищенням температури води, стає дедалі обережнішим та віддаляється від берега на значну відстань, і це, без сумніву, ускладнює процес риболовлі. Пік клювання цього хижака спостерігатиметься на заході сонця, а найкращими ділянками для його вилову залишаться мілководдя, наповнені цьогорічним мальком мирної риби. Задля полювання, судак обиратиме собі ділянки із найбільш прозорою водою, позбавлені мулу та продуктів життєдіяльності водоростей. Найбільші особини, традиційно, шукатимуть собі здобич біля русла та руслових брів. Дрібніші особини періодично змінюватимуть свої добові маршрути, тож рибалка на нього це завжди активний пошук. Судака краще за все ловити за допомогою спінінгу класу лайт, довжиною від 2,1 метрів. На безінерційну котушку намотується шнур діаметром від 0,14мм. Колір принади, у якості якої найчастіше використовують твістери або віброхвости, у найбільш чистих ділянках повинен бути наближеним до натурального. У бодай трохи замутненій воді вже краще працюватимуть яскраві, зелені або червоні відтінки. Окрім силіконових принад, також широко використовуються невеликі, продовгуваті воблери класу міноу та блешні, коливні та обертові.

Вже напочатку літньої пори щука стає дедалі більш обережною та перебірливою під час полювання. Наразі її більш за все зацікавить сповільнена та максимально велика здобич. Найактивніше себе поводитимуть саме молоді особини, які часто зустрічатимуться поблизу берега, де чекатимуть на свою жертву у високій рослинності та найближчих до берегу бровах. Щука полюватиме виключно з засідки, хапаючи пропливаючу повз рибу одним коротким ривком, тож закидати принаду потрібно буде якомога ближче до ділянок її зупинки. Найактивніше клювання спостерігатиметься у хмарну погоду, перед зливами або грозою, хижачка продовжує полювати й під час легких опадів. Ловлять її здебільшого за допомогою спінінга класу ультралайт або лайт, довжиною достатньою аби проводити принаду на кордоні очерету. У якості самої принади використовуються віброхвости на легких джиг-голівках, а також масивні блешні та воблери довжиною від 9см під час риболовлі у прибережній зоні та більша за 12-14см під час риболовлі на віддалених бровах. Збільшення ваги джигових грузил знадобиться на широких річках, де дистанція закиду грає вагому роль. Колір принади також буде залежати здебільшого від освітлення водойми та ступені прозорості води.

Підведемо підсумки. Не дивлячись на підвищення температури, риба залишатиметься доволі активною, проте деяких хижаків, все ж таки, доведеться пошукати. В’язь активно живиться молодою рослинністю, зоопланктоном та личинками комах, тож його слід шукати виключно у придонному шарі водойми. Пошуку мінливих стоянок судака доведеться приділити деякий час, ця риба часто полює вночі та не відмовиться від активних та яскравих принад. Тоді як як невелика щука не покидатиме прибережної рослинності, значні екземпляри слід шукати на глибоких бровах на віддаленні від берегу, перевага буде на стороні великих принад та постійного експериментування із швидкістю проводки. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
776 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Владимир