Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Щука
Жерех


Сентябрь

10 Сентябрь - 17 Сентябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 10 Сентябрь, 10:59
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами Павло Зібров, і це «Календар Рибалки». Наступ осіннього сезону відчуватиметься дедалі сильніше, що змушує хижу рибу дедалі більше часу проводити за полюванням, аби як слід підготуватися до зимового сезону. Сезон осінньої спінінгової риболовлі, тим часом, тільки-но починає набирати обертів. Цього тижня, ми з вами будемо ловити щуку, судака та жереха, а далі – докладніше. 

Тиждень обіцяє бути переважно хмарним, у більшій частині країни вірогідність опадів залишатиметься високою, на початку тижня можливі грози. Ртутний стовпчик термометра поступово падатиме, температура повітря вдень коливатиметься від +19 до +24 градусів, а вночі – від +8 до +17. Прохолодніше за все буде на заході та півночі, тепліше – на півдні та сході.

Атмосферний тиск дещо зросте та коливатиметься в межах від 746 до 752мм рт ст. Вітер буде дути з південного або південно-східного напрямку зі швидкістю до 4м/с. Найсильніші його пориви, що спостерігатимуться за години до значних опадів, сягатимуть 8м/с. Зважаючи на прогнози синоптиків, найкращим часом для виходу на риболовлю, стануть ранкові часи, з четверга по неділю.

Нічне зниження температури відіграє тільки позитивну роль у підвищенні активності такого хижака як щука, що буде особливо помітно у невеликих водоймах. Протягом цілого місяця, не тільки малі, але й середні за розмірами екземпляри все частіше спостерігатимуться у прибережній зоні, та особливо поблизу високої рослинності. Хижачка атакуватиме будь-яку рибу, пропливаючу повз, відтепер не тільки з засідки, але може навіть гнатися за нею протягом деякого часу. Ловити її  наразі можна використовуючи великі, активні принади, як з берегу, так і з човна. Оптимальним засобом вилову щуки залишається спінінг, класу лайт або ультралайт, оснащений безінерційною котушкою типорозміром до 3000. Довжини вудлища має бути достатньо для зручного та швидкого проведення принади вздовж кордонів очерету. У якості принади використовуватимуться твістери, віброхвости, коливні блешні та воблери класу міноу або поппер. За риболовлі з човна на руслі, неабиякі результати принесуть також і балансири натурального забарвлення, розміром від 8см. Проведення принади, наразі, повинно бути дещо пришвидшеним, аби привернути максимальну увагу хижачки. Вид оптимальної тактики залежатиме від самої принади, за використання силікону – це джиг, за використання блешень та попперів – чередування швидкого та повільного рівномірного проведення, якщо ж використовуються глибоководні воблери – твітчинг.

На відміну від щуки, судак завжди активно переслідує свою здобич до останнього та подорожує зграями, всередині яких спостерігається внутрішня конкуренція. Жор цього хижака, так само як і щуки, розпочинається тоді, коли середня добова температура наближується до позначки у +20 градусів. Найкращим часом для його вилову у вересні вважається ранок, зі світанку до сходу сонця, та із наступу сутінок до другої години ночі. Ловлять цю рибу також за допомогою легкого та швидкого спінінгу, оптимальний тест якого складає від 5 до 28 грамів, що дозволяє використовувати як блешні, так і легкі, силіконові, принади. Найбільші трофеї приносить риболовля на руслі та на виходах із заплавів, де великий хижак влаштовує набіги на дрібну, мирну рибу. У якості принади використовуватимуться воблери, блешні, балансири, твістери та віброхвости натурального або яскравого кольору, у залежності від ступені освітлення водойми. Під час судакової риболовлі, важливо пам’ятати, що особливості устрою щелепи цієї риби не дозволяють їй вхопити занадто велику здобич, тож довжина принади не має перевищувати 6-7см. Значною популярністю, протягом вересня, також буде користуватись риболовля тролінгом, на невеликі тонучі блешні.

Жерех, у свою чергу, віддаватиме перевагу важкодоступним та віддаленим від берегу ділянкам швидких річок. Протягом першої половини місяця, він вестиме переважно поодинокий засіб життя, полюючи на малька та дрібну рибу на піщаних косах, далекому мілководді та перекатах. Хижак стрімко атакуватиме свою жертву знизу, що дуже добре помітно на поверхні водойми по сплескам та скупченням чайок. Ця риба славиться своєю обережністю, тож підходити до її ділянок потрібно лише суворо дотримуючись режиму тиші та навіть таким чином до неї важко підібратись ближче ніж на 50 метрів. Задля вилову жереха використовуються спінінги тестом від 15 до 35 грамів, довжиною до 2,7 метрів, оснащені надшвидкою котушкою типорозміром до 3500. Задля достатньо далекого закиду, використовуються принади підвищеної маси, серед яких найкращим вибором стануть тяжкі блешні, малі воблери, кастмастер та девон. У якості основної, використовуватиметься жилка діаметром до 0,16мм або волосінь діаметром до 0,3мм. Після підсікання, жерех може надати сильного спротиву та намагатиметься швидко вкритися у коряжнику або насипі каміння, тож вимотуючи оснащення потрібно утримувати рибу від придонного горизонту води.

Підведемо підсумки. Синоптики обіцяють хмарне небо та чергове зниження температури, що зіграє тільки позитивну роль під час вилову хижої риби. Разом із цим, починає набирати силу сезонний період жору щуки та судака, а згодом і жереха, що, як ми сподіваємося, принесе спінінгістам нові трофеї та власні рекорди. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
884 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото