Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Густера
Судак
Карась


Октябрь

9 Октябрь - 16 Октябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 9 Октябрь, 00:58
Группа: Рыбалка

Жовтневе похолодання стає все більш відчутним, особливо у вологі, хмарні дні. Відчуваючи близький наступ зими, риба, хижа й мирна, починає активніше готуватися до холодів, харчуючись у значно глибших ділянках ніж у минулому місяці. Цього тижня ми з вами будемо ловити плоскирку, карася та судака. Розпочнемо, як і завжди, з прогнозу погодних умов.

Цього тижня, майже по всій країні, очікується велика вірогідність опадів, тож виходячи на рибалку не забудьте запастися дощовиком та змінним, сухим одягом. В південних та східних областях температура повітря становитиме вдень від +14 до +18 градусів, в той час як у центральній, північній та західній частині України позначка термометру не підійметься вище за +14. Нічна температура не впаде нижче +5 градусів. 

Протягом тижня буде доволі хмарно, час від часу проходитимуть незначні опади, подекуди очікуються зливи. Вітер буде дути переважно з південно-західного напрямку, а його швидкість, у середньому, становитиме близько 4 м\с, найсильніші пориви сягатимуть 10м\с. Місяць на нічному тижні почне зменшуватися, що обіцяє доволі непогане клювання хижаків та малих коропових наприкінці тижня. Атмосферний тиск й надалі залишатиметься стабільно пониженим.

Коропові помалу починають пристосовуватися до осінньої прохолоди, та на деякий час посилюють жирування, часом утворюючи значні скупчення на глибоких ділянках де залишилася мала рослинність. Плоскирка у цьому плані не виключення. Протягом доби, більшість часу вона проводитиме біля глибоких ям, але все ж, інколи, буде виходити й на прибережні ділянки. Ця риба триматиметься піщаного або кам’янистого дна, продовжуючи харчуватися дрібними ракоподібними та личинками зі дна водойми. Найперспективнішим місцем для її вилову стануть ділянки, де русло знаходиться на невеликій відстані від берегу та найглибші брови, що розташовані поряд із водоростями. Ловити цю рибу протягом жовтня, доки до нас в країну не прийшло серйозне похолодання, можна на фідер, або поплавковим вудлищем з човна. Прозора вода та підвищена обережність риби змусить рибалок віддати перевагу більш тонким оснасткам. Із підкормкою, в цю пору року, треба бути особливо обережним, слід уникати занадто сильних ароматів, підкидати її у точку невеликими порціями, не частіше ніж раз на півгодини. У якості насадки на гачок й надалі використовуватимуться бутерброди з мотиля або опариш. Найкращим часом для рибалки на неї стане за пару годин до сутінок, коли вода прогрівається до найвищої добової температури.

Карась, як відомо, – дуже теплолюбива риба, разом із падінням температури води він почне харчуватися більш вибірково та обережно. Краще за все, в цю пору року, рибалити у широких проточних озерах та ставках багатих на рослинність, у таких місцях вода остиває значно повільніше, тож і ця риба зберігатиме активність набагато довше. Закидати снасті доведеться у глибокі ділянки, бо карась триматиметься глибини близько 3 метрів або більше. Оптимальним часом для рибалки на нього стануть години ближче до півдня, з 11:00 до 15:00. Найкраще клювання спостерігатиметься коли після незначних опадів на небі знов з’явиться сонце. Рибалка на карася буде вестися як з човна, так і з берега, за допомогою поплавкових вудлищ, що можуть сягати в довжину до 7 метрів. Також актуальною залишається і рибалка на фідер, бо ця риба доволі часто попадається на гачок під час рибалки на інших, більших коропових. Перегодувати карася в цю пору року дуже легко, так само легко його можна перелякати звуком падіння підкормки у воду, тож підкормлювати точки лову потрібно обережно. У якості насадки можна використовувати хробаків та опариша, але вірогідність клювання значно зросте за використання мотиля, якого також рекомендується додавати й у склад підкормки.

Судак буде годуватися значно активніше за коропових, намагаючись накопичити за осінній сезон якомога більшу жирову масу. На жирування цей хижак виходитиме численними зграями, а внутрішньо-зграйна конкуренція змусить рибу ковтати приваду різкіше, що підвищить вірогідність самопідсікання.  Протягом жовтня, зграї середнього та малого за вагою хижака шукатимуть собі достатньо великі зимувальні ями і, якщо натрапити на шлях цієї риби, можна повернутися додому із значним виловом. Найбільші його скупчення зустрічатимуться в районі русла, біля різноманітних заглибин та височин. Сезонне похолодання майже не впливає на маршрути судака, тож на одній й тій самій ділянці його можна зустріти дуже рідко. Найрезультативнішою стане рибалка на судака за допомогою човна та спінінга, найбагатші вилови ж принесе тролінг. У якості привади дуже добре працюватимуть твістери та віброхвости довжиною до 7-9см, також ефективно працюватимуть звужені воблери та коливні блешні. Рибалячи на воблери доведеться поекспериментувати із проводкою, час від часу змінюючи її швидкість, позаяк повадки зграй хижака можуть дуже відрізнятися від ділянки до ділянки. У той час як більші зграї краще реагуватиме на швидкісну проводку, менш численні краще клюватимуть на повільнішу. Під час ловлі з човна на руслі також рекомендуємо спробувати відвісну рибалку на балансири натуральних кольорів довжиною від 5 до 8 см.

Підведемо підсумки. Рибалка цього тижня буде значно ускладнена через постійні опади та знижені температури. Коропових доведеться шукати на глибині від 3 метрів. На плоскирку та карася краще за все рибалити за допомогою легкого фідеру, на мотиля, ретельно дозуючи підкормку. Судак найчастіше зустрічатиметься біля русла та руслових бров, ловимо спінінгом на силіконові привади, вузькі воблери, коливні блешні та на балансири у відвіс з човна. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
2152 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото