Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Щука
Жерех
Линь


Июль

9 Июль - 16 Июль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 9 Июль, 10:21
Группа: Рыбалка

Липень традиційно супроводжується підвищенням температури та, час від часу, справжньою, літньою грозою. Мінлива погода, цього тижня, принесе із собою неоднозначні зміни у поведінку хижаків та коропових, що зазвичай шукають собі їжу поблизу прибережної зони. Цього тижня ми з вами будемо ловити жереха, щуку та лина. Після короткого огляду прогнозу погоди - детальніше.

Тиждень обіцяє бути спекотним, багатим на опади проте переважно сонячним. Температура повітря вдень коливатиметься від +25 до +31 градуса, а ночами не падатиме нижче +18. Прохолодніше за все буде ближче до західних кордонів, де ртутний стовпчик триматиметься біля позначки у 24 градуси. Короткочасні зливи, подекуди із грозами, очікуються з понеділка по четвер по всій території України, за виключенням, хіба що, приморських областей.

Вітер буде переважно західний, середньою швидкістю близько 3м/с, проте пориви, під час злив у першій половині тижня, можуть сягати 6-7м/с. Атмосферний тиск коливатиметься від 742 до 750 мм рт. ст.. Місяць сягне фази молодика вже цієї п’ятниці, і виходячи з цього та прогнозу погодних умов, найкращими днями для риболовлі стануть з понеділка по середу, а найкраще клювання очікується за години перед та після опадів.

У прохолодні або сповнені дощами дні жерех полюватиме доволі активно, ведучи переважно зграйний засіб життя. Спекотні дні навпаки сповільнюватимуть метаболізм риби та робитимуть її більш обережною, змушуючи хижака триматися кордонів повільної та швидкої течій, у середньому шарі, де вода прохолодніша. Масові атаки на дрібні види будуть спостерігатися на відстані близько 50 метрів від прибережної зони на піщаному або глинистому ґрунті, за умови чистої води та достатньої глибини. Полювання жереха не припиняється і в темну пору доби, коли він часто спостерігається поблизу прибережних брів та піщаних кос. Задля вилову жереха, загалом використовується спінінг довжиною близько 3 метрів, оснащений безінерційною котушкою типорозміром від 3000. У якості основи, для успішного засікання, краще використовувати шнури, темного кольору, діаметром до 0,2 - 0,22 мм або розривним навантаженням від 5 кг. У якості принади, вдень слід віддати перевагу найбільш тяжким, швидким та далекобійним принадам, у якості яких стануть у нагоді кастмастер, девон та коливні блешні вагою у 30 або більше грамів. Ближче до вечора та вночі, краще працюватимуть більш повільні віброхвости на джигових голівках середньої маси, а також плаваючі воблери.

Протягом липня щука полює переважно у прохолодних ділянках, здебільшого на глибині від 3 метрів, менші екземпляри – триматимуться тіні прибережних водоростей. Піки клювання будуть спостерігатися вранці та ввечері, перед заходом сонця, а також за години до зливи чи одразу після неї. Оскільки хижачка присвячує пасивному полюванню все менше часу, вона шукатиме собі якомога більшу здобич, проте не відмовляється і від меншої риби, якщо та пропливає занадто близько. Атака щуки виконуватиметься переважно з засідки,  тож і принаду потрібно буде вести якомога ближче до ймовірного місця її перебування. Задля вилову щуки використовуватимуться спінінги класу лайт або ультралайт, тестом у діапазоні від 4 до 21 грамів. У якості основи також бажано використовувати шнур, у поєднанні із принадами, що мають низьку вірогідність зачепу за донні перешкоди. Найкращими принадами для лову у прибережній зоні стануть віброхвости довжиною до 14см. Якщо ж риболовля ведеться на віддалених бровах або у середньому шарі водойми, також широко використовуватимуться коливні блешні та воблери класу міноу. Найбільші результати принесе проводка на рівні росту малої рослинності, поблизу невеликих заглиблень, де щука завмирає в очікуванні легкої здобичі.

Лин, на відміну від хижаків, дуже чутливий до змін атмосферного тиску, проте під час слабкого дощу доволі часто у нього спостерігається підвищення активності. Вранці, цей красень зазвичай підходить до прибережної зони, де затримується у кордонів прибережної рослинності, годуючись личинками комах та донними хробаками. Більшу частину доби він проводить на замуленому дні у заводях, де зазвичай шукає мотиля та інших дрібних комах. Активність риби у прибережній зоні, значною частиною зберігатиметься і вночі, проте це значною мірою залежатиме від освітленості водойми. Позаяк риболовля на лина найчастіше виконується з берегу, найкращими снастями стануть поплавкова та фідерна. За допомогою першої, краще за все ловити на кордонах щільного очерету та в його вікнах. Поплавкове вудлище підбирається довжиною у 4-5 метрів, а на котушку намотується жилка діаметром від 0,22мм, темного-зеленого кольору. Волосінь береться із якомога більшим розривним навантаженням, позаяк ця риба може надати значного спортиву та намагатиметься втекти до щільної рослинності. На більш віддалених ділянках, загалом використовується фідер тестом близько 80 грамів. У якості підкормки використовуватимуться зернові, у поєднанні з кисломолочними або солодкими ароматичними додатками. На гачок поплавкового вудилища чіпляються великі червоні хробаки або опариш, на фідерному використовуватимуться насадкові бойли діаметром від 8мм.

Підведемо підсумки. Не зважаючи на мінливість погодних умов, хижа риба та коропові залишатимуться активними. Жерехові котли часто спостерігатимуться на кордоні течій, поблизу від берегової зони, його ми будемо ловити спінінгом на кастмастер або масивні блешні. Щука триматиметься складного рельєфу та заростей очерету, її краще ловити на лайтові або ультралайтові снасті на активний силікон. Лин продовжить навідувати прибережні брови та зарості переважно вранці та ввечері, тут краще за все підійде поплавкове вудлище або легкий фідер. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
232 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото