Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Судак
Карась
Плотва


Апрель

9 Апрель - 16 Апрель
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 9 Апрель, 09:41
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами календар рибалки! Весна, нарешті вступає у повну силу: надворі стає все тепліше, все частіше виглядає сонце, та вже місцями проходять навіть перші грози. У водоймах, потрохи починають з’являтися молоді водорості, підігріваючи апетит місцевої мирної риби. Цього тижня ми з вами будемо ловити плоскирку, судака та карася. Тепер про все це детальніше!

Цього разу, синоптики обіцяють переважно сонячну та теплу погоду, проте подекуди очікуються сильні та тривалі опади. Температура повітря сягне свого піку у середині тижня та сягатиме +16-18 градусів, але, ближче до вихідних, знов опуститься до позначки у +9-12. Ночами, стовпчик термометру коливатиметься від +2 до +8 градусів. Опади, перш за все, очікуються у столиці, центральній частині країни та східних областях, де дощі будуть лити всю другу половину тижня.

Атмосферний тиск, у більшій частині країни, коливатиметься від 740 до 750 мм рт ст. У перші дні, вітер змінить свій напрямок із південного на північно-східний, а його швидкість не перевищуватиме 4м/с. Місяць на нічному небі дедалі зменшуватиметься, з початку наступного тижня очікується молодик, тож виходячи з астрономічних прикмет, найкраще клювання очікується з понеділка по п’ятницю. 

У зв’язку зі стрімким потеплінням, густера дедалі більше часу проводитиме на мілководних, спокійних ділянках, часто розташованих неподалік від берегової смуги, а глибина на місцях її годування складатиме  лише 2-3 метри. Нерест цієї риби розпочнеться лише тоді, коли вода прогріється до +18 градусів, а її активність потрохи зростатиме разом із температурою води. Обережна плоскирка, тим не менш, дуже рідко мінятиме добові маршрути, саме тому вилови рибалок радуватимуть своєю стабільністю.  Загалом, шукати її невеличкі зграйки слід на ділянках із твердим ґрунтом та залишками минулорічної або паростками молодої рослинності у озерах, та у заплавах на річках. Поплавкове вудлище для вилову плоскирки може сягати у довжину 6 та більше метрів, а насадка на вкороченому гачку повинна опускатися у придонні ділянки. Для більшої зручності, вудлище повинно бути обладнане невеликою безінерційною котушкою. Основна волосінь може сягати діаметру у 0,2мм, проте повідці не повинні перевищувати 0,12-0,14мм. Фідерні снасті підбираються тестом близько 100 грамів та довжиною від 3 метрів. Склад підкормки й надалі повинен бути дрібнофракційним і містити компоненти тваринного походження. У якості насадки на гачку використовуватимуться опариш, мотиль, червоні хробаки або м’ясо молюсків.

Судак продовжує активно полювати, бо попереду його очікує початок ходу на нерестилища. Глибина перебування його зграй наразі коливається від 3 до 7 метрів, дуже часто це природне заглиблення, на зразок брови. До наступу весняного ходу, більшість часу судак проводитиме біля русла, а найвигіднішими ділянками для рибалок стануть ті, де русло розташоване найближче до берегу. Такими місцями можуть стати повороти річок та входи у заплави. Судак на полюванні буде неодмінно віддавати перевагу рельєфним ділянкам, або різноманітним перешкодам на кшталт насипу каміння або коряжника. Вилов цього хижака проводиться за допомогою спінінгового вудлища класу лайт, довжиною від 2 метрів. Товщина шнура варіюватиметься, у залежності від особливостей водойми, від 0,12 до 0,20 мм. Під час вибору принади, слід пам’ятати що судак реагує виключно на вузькотілу здобич, тому тут найкраще підходять силіконові принади довжиною до 7см, а також невеликі коливні блешні. Особливу активність у цю пору проявлятимуть саме великі особини, позаяк молодий судак участі у нересті не приймає.

Теплолюбивий карась остаточно оговтується від зимового сезону тільки зараз, починаючи активно годуватись на спокійних ділянках. Шукати його скупчення на річках, у першу чергу, слід за полосою високої рослинності у широких заплавах. Особливо перспективними ділянками в озерах та ставках стануть перші від берегу, глибокі брови та великий коряжник. Весняне жирування, що передує нересту, у карася тільки розпочинається, чим, наразі, можна дуже вигідно скористатись. Не дивлячись на потепління, вода все ще залишається прохолодною та прозорою, що примушує рибу триматись на деякій відстані від берегу, на глибині близька 2-4 метри. Найпопулярнішим засобом для вилову карася залишається поплавкова снасть у поєднанні із ефективною підкормкою. Довжина вудлища повинна становити не менш як 5 метрів, задля безшумного опускання оснастки у ділянку. Також, воно повинно бути обладнаним котушкою та пропускними кільцями. Оптимальний діаметр волосіні, у першу чергу, залежатиме від прозорості води, та коливатиметься від 0,12 до 0,16мм. Повідці, при цьому підбираються на 0,02мм тонші. Особливу увагу слід приділити й поплавцю, чутливість якого допоможе визначити надобережне клювання карася. До нересту, підкормка залишатиметься максимально розсипчатою та дрібнофракцйною, а у якості насадки на гачку використовуватимуться мотиль або опариш.

Підведемо підсумки. Стабільне потепління та теплі дощі якнайкраще стимулюватимуть апетити мирної риби та дозволять рибалкам скористатися всіма перевагами переднерестового жирування. Плоскирка активно годуватиметься зоопланктоном на твердих та рельєфних ділянках ґрунту, ловимо на поплавок або фідером, на принади тваринного походження. Судак, у більшості випадків тримається русла, його ми будемо ловити на спінінг, на силіконові принади або коливні блешні. Карася будемо ловити за допомогою довгого поплавкового вудлища, на мотиля або опариша. Пам’ятайте та дотримуйтесь обмежень стосовно риболовлі під час нересту. Бажаємо приємно провести час за улюбленою справою! Ні хвоста ні луски!

Смотрите также:
795 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Серега