Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Щука
Окунь
Плотва


Январь

8 Январь - 15 Январь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 8 Январь, 11:54
Группа: Рыбалка

Зима набирає обертів, на вулиці стане значно прохолодніше після потепління на початку місяця. Подібні прогнози нарешті дають надію на справжній початок зимового сезону риболовлі. Після невеликої паузи, спричиненої сильним перепадом температури, коропові знов почнуть заходити під кригу, на більш менш глибокі ділянки, розташовані недалеко від берегів, хижаки ж, як і завжди, триматимуться поряд. Цього тижня ми з вами будемо рибалити на плітку, окуня та щуку. Тепер про все це детальніше.

Цього тижня знов очікується похолодання, на цей раз значне. Температура повітря вдень, на більшій частині України падатиме до -6 градусів, а вночі ртутний стовпчик показуватиме до -12 градусів. Тепліше за все, традиційно буде у приморських областях, де температура вдень коливатиметься близько нульової позначки, а вночі сягатиме 8 градусів морозу. Протягом всього тижня очікуються снігопади, найбільше снігу випаде у західних областях, найменше — у херсонській, одеській та у Криму.

Атмосферний тиск протягом тижня коливатиметься від 745 до 750 мм рт ст. Вітер буде дути переважно з заходу, але ближче до вихідних зміниться на південний, що супроводжуватиметься незначним потеплінням на 3-5 градусів по всій території країни. Відтак, небо буде переважно хмарним, з проясненнями у другій половині тижня. Все вищезазначене створить умови для відновлення та зміцнення крижаного покриття малих водойм та заплавів, що дозволяє сподіватися на справжній початок сезону рибалки з льоду.

Перепади температури традиційно грають негативну роль у змінах поведінки риби, але вже у середині тижня, коли погодні умови стабілізуються, мирна риба знов почне підпливати до перших бров, що швидко вкриватимуться кригою. Зграї плітки, після короткої перерви, знов підходитимуть до ділянок, наповнених пожухлою минулорічною рослинністю, на пошуки калорійної їжі, у вигляді дрібних ракоподібних. Доки кисневий баланс у малих водоймах ще на висоті, ця риба поводитиме себе найактивніше серед усіх мирних видів. Варто також зауважити, що у той час як на річках плітка заходитиме у заплави, у озерах позбавлених теплих приток, її слід шукати на великих глибинах, ближче до русла. Ловити її, у залежності від умов, можна декількома засобами: зимовим вудлищем на мормишку, на “гірлянду”, або довгим поплавковим вудлищем з берегу чи кромки льоду. Вкрай важливу роль гратиме правильне використання підкормки, що повинна складатися з дрібних, малокалорійних фракцій та великої долі мотиля. У якості ароматичного додатка, краще використовувати натуральні варіанти, такі як мед чи анісове масло, у помірних дозах, позаяк у чистій зимовій воді запах стають гострішими та розповсюджуються краще. Традиційними насадками на малому гачку із короткою цівкою виступлять опариш, мотиль та червоні хробаки.

Зграї окуня переслідуватимуть минулорічного малька та зграї малих коропових. Смугастий хижак також дуже активно пересуватиметься водоймою, постійно шукаючи нові об’єкти для полювання. Доволі часто, особливо для цієї пори року, його можна буде знайти близько до кордонів високої рослинності у заплавах, у той час як у малих озерах він триматиметься глибоких бров на відставні від берегу. У широких річках зграї окуня будуть найактивнішими з 9 по 11 годину ранку, а також з 2 до 4 опівдні, тоді як у малих озерах він виходитиме на перше полювання о 10 — 12 годині. У перші дні відчутного зимового похолодання окуня варто шукати виключно у придонних горизонтах. Там де не встигла стати крига, у річках із швидкою течією та у приморських областях продовжується риболовля на спінінг за використанням звичайної моножилки діаметром до 0,2 мм. Котушка та кільця вудлища, навіть за малої плюсової температури, все ж варто замастити незамерзаючим складом. На малих водоймах, якщо крига стане достатньо товстою, розпочинається риболовля з лунок за допомогою зимових вудлищ. Ця риба не потребує підгодівлі навіть у зимову пору, у випадку зі спінінгом, привадою слугуватимуть малий, яскравий та активний силікон, балансири, а також невеликі, сріблясті коливні блешні. За використання зимового вудлища, варто спробувати мормишку, червоних хробаків або мотиля.

Активність щуки протягом січня у повній мірі залежить від криги, як щільно вона вкриває поверхню водойми, від чого, у свою чергу, залежатиме і рівень кисню у водоймі. Доки крига ще не повністю вкрила навіть малі водойми, хижачка активно пересуватиметься озерами та річками, й продовжуватиме своє полювання із засідки на добових маршрутах малих коропових. Знайти її можна буде на бровах, біля коряжника та западин, розташованих поблизу заростів очерету. У той самий час, найбільші, трофейні особини, не покидатимуть прируслові ділянки, дістатися яких буде вкрай важко. На швидких річках продовжується риболовля за допомогою спінінга у поєднанні із силіконом або великими воблерами. На водоймах, що встигли вкритися кригою, розпочинається риболовля за допомогою жерлиць та зимових вудлищ. У якості живця, за використання жерлиць, найкраще підійде невеличкий карась або плітка. Найкращою привадою до зимових вудлищ стануть балансири натурального кольору у ясну погоду та яскравого забарвлення у часи похмурого неба.

Підведемо підсумки. Синоптики знов обіцяють похолодання, на цей раз серйозне, що здатне у короткотривалий термін зміцнити крижане покриття на більшості території країни. Коропові знов курсуватимуть у пошуках їжі поблизу перших глибоких бров, а такі хижаки як щука та окунь триматимуться їхніх маршрутів, атакуючи знизу, на придатних для цього, глибоких ділянках. Радимо нашим глядачам не забувати про техніку безпеки під час перебування на кризі, та звісно ж, ні хвоста, ні луски! З вами був Павло Зібров! До зустрічі у нових випусках календаря рибалки!

Смотрите также:
939 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото