Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Густера
Язь
Окунь


Август

7 Август - 14 Август
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 7 Август, 11:10
Группа: Рыбалка

Цього тижня буде доволі спекотно, що змусить більшість представників річкової та озерної фауни віддати перевагу найбільш прохолодним ділянкам водойми. У такі дні рибалкам варто сконцентруватися або на невеликих екземплярах риби, або на великих глибинах. Цього тижня, ми з вами будемо ловити окуня, в’яза та плоскирку, але почнемо, традиційно, з прогнозу погоди.

Ртутний стовпчик термометра, на впротяж тижня подекуди підніматиметься вище +30 градусів. Найспекотніше буде, звісно ж, у південних областях, у центрі, на півночі, заході та сході, денна температура коливатиметься від +26 до +34 градусів. Ночами буде дещо прохолодніше, але температурні показники все ж таки не опустяться нижче позначки у +18.

Небо на впротяж тижня обіцяє бути сонячним, але не обійдеться без опадів. Дощі з грозою будуть спостерігатися, загалом, тільки у Київській та Полтавській областях. Швидкість гарячого, південного вітру не перевищить 4м\с. На нічному небі, на початку тижня з’явиться повний місяць який забезпечить достатню освітленість водойм, чим значно допоможе під час нічної рибалки. Атмосферний тиск, не дивлячись ні на що, залишатиметься пониженим, та у середньому по країні складатиме 745 мм рт. ст.

Окунь, на відміну від інших хижаків та представників свого сімейства, непогано переносить підвищені температури. Ця риба незмінно курсуватиме своїми звичними літніми маршрутами, що, найчастіше, тягнуться вздовж високої прибережної рослинності. Слабкість вітру та переважно сонячна погода значно скоротять часи його добового харчування, які змістяться ближче до сходу та заходу сонця. Наймасовіші скупчення хижака у серпні будуть спостерігатися у вирах, біля глибоких бровок, крутих берегів, мілководдя та високої прибережної рослинності. Трофейні особини не покидатимуть глибоких бровок та русла, тому без човна на великого окуня порибалити не вдасться. У серпні продовжується рибалка за допомогою поплавкових та спінінгових снастей. У першому випадку, оптимальна довжина вудилища може сягати 6-7 метрів, для зручної рибалки у вікнах високої рослинності, де невеличкий та середній окунь буде ховатись від спеки та шукатиме собі їжу. Основними привадами під час спінінгової ловлі стануть невеличкі темні або сріблясті, коливні блешні довжиною не більш як 6 см. На великих глибинах, під час рибалки з човна, найкраще працюватимуть живець, обертові блешні та невеликі балансири світлих або натуральних кольорів, що імітують типову харчову для окуня рибу.

В’язь — один з найбільш обережних представників коропових, тому виловити порядний екземпляр цієї риби напрочуд важко. Літніми, днями в’язь зазвичай переміщується у глибші горизонти, але все ж таки, в ранкові та вечірні години, доволі часто підходить до заростів очерету, рогозу та латаття. На відміну від інших коропових, ця риба рідко тримається одних і тих самих ділянок, вільно подорожуючи по всій акваторії водойми у пошуках найбагатшої кормової бази. Рибалка на нього, найчастіше, ведеться за допомогою легкого, але міцного, поплавкового вудилища, довжина якого варіюється від 3 до 5 метрів. Враховуючи обережність риби, поплавець варто підбирати сірого або зеленуватого відтінку, що не сильно виділяється на фоні кольору водойми. Повідці ж підлаштовуються під глибину ловлі, яка у найспекотніші дні складає не менш як 1,5-2 метри. У якості привади, найчастіше використовуються мотиль, опариш та червоні дощові хробаки, але найкращі результати приносять саме коники. Підкормка у випадку з в’яззю, частіше за все не використовується взагалі, або подається малими порціями з дуже дрібними частинами тваринного походження. Найважливіше впевнитися, що привада опускається у нижні горизонти максимально повільно, саме тому перевантажувати оснастку не варто, вистачить і найменшого грузила вагою у долі граму.

Рибалка на плоскирку здатна принести рибалкам доволі значні результати на впротяж всього серпня, навіть не дивлячись на підвищені температури, головне знати де її шукати та постійно експериментувати з насадкою. Оптимальні глибини для її ловлі на початку цього місяця підвищяться до 3-5 метрів, у цю пору року її приваблюють кам’янисті ділянки, поряд із заростями дрібних водоростей, де водиться дуже багато різноманітних личинок, малих ракоподібних, молюсків та зоопланктону. Найефективнішою вважається рибалка на плоскирку за допомогою саме фідерної снасті. Оптимальна довжина вудилища у цьому випадку складатиме від 2,5 до 4 метрів, а тест до 120 грамів. Під час дальніх закидів тяжких кормушок, заради збереження оснастки варто використовувати шок-лідер з плетеної жилки. Діаметр основної жилки варіюватиметься від 0,15 до 0,2 мм, тоді як повідці використовуються не товщі ніж 0,12 мм. У складі підкормки переважатимуть дрібні фракції рослинного походження з ароматичними гострими або м’ясними ароматизаторами та незначною долею рубленого мотиля. У якості основної привади виступлять бутерброди з мотиля та опариша.

Підведемо підсумки. Цього тижня, високі температури змусять більшість видів риби зміститися ближче до прохолодних течій або глибших ділянок. Окунь, не дивлячись на спеку залишиться доволі активним, продовжується рибалка поплавковою снастю на мотиля, а також спінінгом на невеликі блешні з берега та з човна на балансири довжиною до 6 см. В’язь часто з’являтиметься біля заростів латаття, ловити його найкраще за допомогою плавучого засобу на поплавкові снасті на коників. Плоскирка переміщується на більші глибини, дістатись яких без проблем можна за допомогою далекобійного фідера. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1297 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото