Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Щука
Окунь


Май

7 Май - 14 Май
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 7 Май, 00:41
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки»! Вже на початку травня активність хижаків починає зростати, у той час як більшість коропових тільки-но розпочинає свій сезонний хід на нерестилища. Погодні умови, а саме відсутність спеки та низький атмосферний тиск, якнайкраще посприяють риболовлі на спінінг, тож цього тижня ми з вами будемо ловити щуку, судака та окуня. Тепер про поведінку риби протягом першої половини травня – детальніше.

Небо, цього тижня, обіцяє бути переважно хмарним, на заході очікується висока вірогідність опадів із понеділка по неділю, на півночі на вихідних пройдуть зливи, подекуди із грозою. Денна температура варуватиметься від +15 до +23 градусів, а нічна від +7 до +13. Тепліше за все буде у центральній та південній частинах країни, а найпрохолодніше на півночі.

Вітер неодноразово змінюватиме свій напрямок, проте довше за все буде дути північно-західний, а його швидкість, загалом, не перевищуватиме 3-4м/с. Атмосферний тиск залишатиметься пониженим, та складатиме від 740 до 750 мм рт. ст.. Разом із зменшенням місяця на нічному небі, клювання хижака дедалі посилюватиметься, тож пік вилову прийдеться на вихідні.

Після нересту та короткотривалого жирування, поведінка щуки стає все більш примхливою. У порівнянні із квітнем її метаболізм знижується, проте до наступу літньої спеки залишатиметься на вельми високому рівні. Найбільші, трофейні, екземпляри наразі віддаватимуть перевагу виключно великим глибинам, та лише зрідка спостерігатимуться на мілководді. Середня за вагою та величиною щука, тим часом, часто спостерігатиметься біля високої рослинності, де полюватиме на коропових із засідки. Риболовля на неї вестиметься переважно за допомогою спінінгового вудлища, довжини якого буде достатньо для проводки на кордоні високої рослинності, що не завжди буває зручно. Об’єм безинерційної котушки може бути й невеликим, проте для ефективного утримання риби вона повинна бути досить швидкою. На останню намотуватиметься шнур, бажано темно-зеленого або камуфляжного кольору, що не буде контрастувати із водою, а діаметр його повинен складати близько 0,18мм. Використовуються також і звичайні моножилки, проте їхня товщина може сягати 0,27мм, що може негативно вплинути на якість клювання. Серед принад, краще за все працюватимуть твістери та віброхвости довжиною вище 12см, а також коливні блешні сріблястого кольору.

Судак починає брати участь у нересті, загалом, на 3 році життя, тоді як вже на другий рік його маса може перевищувати 800 грамів, тож і у цей нелегкий період на рибалці скучати не доведеться. Більшість хижака буде триматися найбільш населених дрібною рибою ділянок, якими є входи у заплави, широкі мілководдя та рельєфні частини дна на виході з русла та руслових поливів. На відміну від зрілих особин, молодий судак клюватиме напрочуд стабільно, проте ділянки де він полює час від часу змінюватимуться, тож його пошук може затягнутися. Зазвичай, цей хижак тримається подалі від берегу, за першими глибокими бровами, віддаючи перевагу піщаному або кам’янистому ґрунту. Наразі, його зграї доволі розсіяні водоймою, проте клювання у паcмурну погоду обіцяє бути доволі активним, також позитивну роль зіграє невисока температура води. Рибалять на нього виключно за допомогою далекобійного спінінгу, найчастіше середнього класу. Враховуючи сильний спротив риби, бажано віддати перевагу шнурам, діаметр яких перевищує 0,2мм. Принади можна використовувати різноманітні: вузькотілі воблери, коливні блешні довжиною до 8см, а також силікон, чий колір добре контрастує на фоні води. Протягом всієї весни, краще зробити ставку на швидкісну проводку та активну гру принади, позаяк оперувати доведеться із, переважно, молодими особинами. 

Окунь не менш активно подорожує водоймою у пошуках ділянок із найбагатшою кормовою базою. На відміну від інших хижаків, його активність залишатиметься підвищеною до кінця червня. Перш за все, варто відзначити, що по закінченню нересту його зграї стають менш чисельними та більш розосередженими по водоймі. Загалом, вони складатимуться із особин однієї маси та віку, і тоді як найбільші особини годуватимуться біля русла, середні та доволі великі запливатимуть у пошуках малька на мілководдя та прибережні ділянки. Як і щуку, шукати його перш за все варто у щільних заростях очерету, на його кордонах та у достатньо широких вікнах. Ловлять цю рибу як за допомогою спінінгових, так і за допомогою поплавкових вудлищ. Піки клювання спостерігатимуться на сході сонця, перед або після дощу, коли атмосферний тиск сягає свого мінімуму. У часи жирування окунь подеколи попадатиметься навіть на фідерні снасті, розставлені на плітку або плоскирку. Товщина волосіні на час мутної води може бути збільшена до 0,16мм, особливо враховуючи підвищену вірогідність зачепу за водорості. Спінінгом рибалять, здебільшого, на силіконові принади довжиною близько 4см, на малих та легких джиг-голівках. Використовуватиметься звичайна, «ступінчата» проводка на підвищеній швидкості. Поплавковим вудлищем найкраще ловити у вікнах рослинності, у середньому шарі водойми, на пучок мотиля, червоних хробаків та опариша.

Підведемо підсумки. Погодні умови, протягом тижня, сприятимуть активності та підвищеному апетиту хижих представників водної фауни України. Щука та окунь часто спостерігатимуться на кордонах високої рослинності, а реагуватимуть краще за все на яскраві силіконові принади на малих джиг-голівках. Судак, у свою чергу, триматиметься подалі від берегу, на рельєфних ділянках, його ми також ловитимемо на спінінг, на твістери, віброхвости та сріблясті коливні блешні. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски! 

Смотрите также:
1183 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Василий
Автор: Євгеній