Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Щука
Карась
Окунь


Январь

7 Январь - 14 Январь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 7 Январь, 10:48
Группа: Рыбалка

Вітаємо наших глядачів із різдвяними святами! З вами Павло Зібров і це «Календар Рибалки»! Січень приносить із собою нове похолодання, що буде особливо відчутним на Півночі та Сході країни. У малих водоймах потрохи починає відчуватися падіння рівня кисню та як наслідок — подальше зниження метаболізму хижої та мирної риби. У цьому випуску, ми розповімо де у січневих умовах шукати карася, щуку та окуня та на що їх краще ловити. А далі — докладніше!

Погодні умови протягом тижня стануть на порядок стабільнішими, проте повільне похолодання продовжиться. Температура повітря у більшій частині країни до неділі опуститься з -4 до -8 градусів, у той час як ночами подекуди сягатиме -14. У Одеській та Херсонській областях навпаки, очікується незначне потепління, ртутний стовпчик коливатиметься у межах від -2 до +2 градусів вдень та до -8 градусів вночі.

Напрямок вітру залишатиметься незмінно північно-західним, а його швидкість знизиться до 2-3 м/с. Цей тиждень також буде багатим на опади, в особливості на початку тижня та вихідних, найбільший сніг очікується з п’ятниці по неділю, у центральній, північній та західній частинах країни. Атмосферний тиск залишатиметься пониженим, коливаючись між позначками 738 – 745мм рт. ст. Виходячи з прогнозу погодних умов, найкращими днями для виходу на зимову риболовлю стануть понеділок, вівторок та з п’ятниці по неділю.

Поведінка та активність карася сильно відрізнятиметься у залежності від умов у водоймі. У північних областях країни, де крига стала ще наприкінці листопада, на малих водоймах тільки розпочинається падіння кисневого балансу, змушуючи рибу триматися ближче до приток. У південній половині країни карась зберігатиме активність у повній мірі, не змінюючи своїх маршрутів та навіть часто спостерігатиметься у прибережних бровах на типових для теплого сезону ділянках. У річках він, як і раніш, триматиметься у придонному шарі, на спокійній воді та ділянках дна зі складним рельєфом. Піки активності спостерігатимуться вже через годину-дві після сходу сонця та ближче до 14 години дня. Вилов карася протягом морозного січня вестиметься за допомогою зимових вудлищ, оснащених найчутливішими лавсановими кивками, тестом до 1 граму та довжиною від 10см. Діаметр жилки, у залежності від умов риболовлі, коливатиметься від 0.08 до 0.1мм, перевага віддається надійним варіантам, із високою стійкістю до стирання. Привада готується з дрібних фракцій розпарених круп та невеликої дози мотиля. У якості принади використовуватимуться світлі мормишки, сріблястого або бронзового забарвлення, а також класичні зимові насадки у вигляді мотиля або хробаків.

Чергове похолодання сповільнить жагу до полювання у щуки, зробить її більш перебірливою та обережною. Основним чинником таких змін стане зміцнення крижаного шару та подальше зменшення рівня кисню у озерах та ставках. На великих річках активність хижачки буде на порядок вищою, проте слід мати на увазі, що полюватиме вона, здебільшого, з засідки, на найбільш рельєфних та захищених від течій частинах водойми. Молода щука,  тим часом, доволі часто спостерігатиметься на звалах, неподалік від прибережної рослинності та у заплавах. Її вилов проводитиметься за допомогою зимових вудлищ із жорсткими хлистиками, оснащеними простими котушками та жилками діаметром від 0,18мм. Задля риболовлі у прируслових зонах річок, де полює трофейна щука, використовуватимуться зимові жилки діаметром до 0,28мм. У якості принади, найбільші успіхи рибалкам принесуть балансири розміром від 7 до 10см, яскравого забарвлення у хмарні дні або темного тону у сонячні. Ближче до прибережної зони річок та у глибоких заплавах, краще за все віддати перевагу жерлицям, використовуючи у якості живця молодого карася. Жерлиці розташовуються на відставні від 7 до 10 метрів одна від одної, вздовж брови чи звалу, а також на рельєфних ділянках твердого ґрунту, живець тримається у 20-30см від дна.

Відчуваючи зменшення рівня кисню у озерах, окунь пересуватиметься водоймою значно менше ніж протягом грудня. Найбільші зграї можна знайти на руслах, розташованих поблизу із найглибшими ділянками водойми та, подекуди, поблизу приток, куди стягується цьогорічний мальок коропових. Чим нижчими будуть температури — тим пасивніше поводитиметься смугастий хижак, однак це означає лише те, що пошукам ділянок для його лову доведеться приділяти дедалі більше часу. На великих озерах та річках, відносно нечисельні зграї часто зустрічатимуться у бровах та коряжнику, поблизу смуги високої прибережної рослинності. Піки клювання, найчастіше спостерігаються у періоди з 8 по 10 ранку та з 13 по 15 години після опівдня. У цей період, окуня ловлять здебільшого за допомогою зимових вудлищ на мотильні та безмотильні мормишки. Хлистик підбирається під вагу принади, аби його максимальні тестові характеристики були максимально наближені до ваги мормишки. На котушку намотуються максимально тонкі жилки, діаметром від 0,08 до 0,1мм під час прибережної риболовлі та до 0,14мм під час риболовлі на руслових бровах. Окрім мормишок, також використовуються і класичні насадки на малих гачках, такі як мотиль та червоні хробаки.

Підведемо підсумки. Зниження температур найбільше відобразиться на поведінці риби у озерах північної половини країни, де крига стає товщою, а рівень кисню вже помітно зменшений. У річках та водоймах північних частин країни, хижаки та мирні види дотримуватимуться ділянок, де вони були помічені під час льодоставу. Тим часом нагадуємо, що на сайті iron.fish вже відкрита реєстрація на новий сезон найкращого Турніру з Флет-Фідерної риболовлі, «IRON FISH 2019». Всім бажаючим приєднатися радимо поквапитись, бо кількість місць на водоймах обмежена! А я бажаю вам приємно провести час на зимовій риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
496 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото