Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Щука
Линь
Плотва


Август

6 Август - 13 Август
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 6 Август, 10:41
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки». Перша половина серпня видається дуже спекотною, навіть не зважаючи на часті опади. Риболовля цієї пори завжди є дуже непередбачуваною, проте деякі особливості поведінки мирної риби та великих хижаків залишатимуться незмінними. Цього тижня, ми з вами будемо ловити плоскирку, лина та щуку. Після короткого огляду прогнозу погоди – детальніше!

Погодні умови протягом тижня відрізнятимуться по всій країні, небо здебільшого обіцяє бути переважно сонячним, а на вулиці буде незмінно тепло. Денна температура повітря коливатиметься від +24 до +32 градусів, а вночі від +12 до +24. Перемінна хмарність очікує лише південні та, частиною, центральні області, а дощі очікуються лише ближче до західних кордонів, протягом останніх днів тижня.

Східний вітер, ближче до вихідних зміниться північним, та навіть під час грози його швидкість залишатиметься на рівні 3-4м/с, тоді як найсильніші пориви не перевищуватимуть 8м/с. Атмосферний тиск залишатиметься на рівні 748-754мм рт.ст. Місяць на нічному небі продовжуватиме зменшуватись поступово переходячи до фази молодика. Виходячи з місячного календаря та погодних умов, найкращими днями для виходу на рибалку стануть з понеділка по четвер.

Зважаючи на незмінність погодних умов та тільки наростаючу спеку, як і більшість коропових, плоскирка проявлятиме найбільшу активність на світанку, коли вода ще залишається прохолодною. У місцях свого проживання, особливо на тихих та спокійних ділянках, вона часто зустрічатиметься і у прибережній зоні, особливо якщо на дні багато низької рослинності, а глибина перевищує 1,5 метри. Ця риба більш за все полюбляє глинистий, дещо замулений, ґрунт. Перш за все, шукати її слід на бровах, у щільному коряжнику, за кордонами очерету або рогозу. Ловлять її, загалом, за допомогою фідерного або поплавкового вудлища, використовуючи у якості підкормки дрібні складові, здебільшого рослинного походження. Довжина поплавкового вудлища підлаштовується під риболовлю за кордонами водної рослинності, тоді як фідером рибалять лише на ділянках віддалених від берегової смуги. Довжина повідця підлаштовується під придонні горизонти, оптимально якщо насадка нависає прямо над малою рослинністю. За використання фідерного вудлища на стоячій воді, годівниці підбираються вагою до 40 грамів, а повідці -  мінімального діаметру, позаяк риба поводитиме себе дуже обережно. У якості принади використовуватиметься запарене насіння злакових, перловка та личинки комах.

Лин виходитиме на пошуки їжі зі світанку до 10 години ранку та ввечері, за пару годин до заходу сонця. Клюванню цієї риби найбільш сприятиме похмуре небо та суха погода, збільшення активності також спостерігатиметься на наступний ранок після випадіння дощу. У малих та спокійних озерах лин часто спостерігається на ближніх дистанціях, його улюбленими ділянками є глибокі брови, насипи каміння та коряжник. Як і більшість коропових, він віддаватиме перевагу замуленому ґрунту, де живиться молюсками, дрібними ракоподібними та безхребетними. Враховуючи обережність риби та її наближеність до берегу, під час риболовлі, варто суворо дотримуватися режиму тиші. Вилов лина, загалом виконується за допомогою фідерного вудлища тестом від 100 грамів. На вудлищі кріпиться безінерційна котушка типорозміром від 4000, на яку, у свою чергу, намотується жилка діаметром до 0,3мм. Якщо риба стоїть дуже близько, то перевагу варто віддати поплавковій снасті, якою можна оперувати у вікнах щільної рослинності. Лин дуже добре відкликається на підкормку, що містить складові кисло-молочного походження та типові коропові суміші зі злакових, соняшникової та конопляної макухи. У якості принади на фідерній снасті використовуватимуться яскраві насадкові бойли розміром до 8мм, різної ступені плавучості. На гачку поплавкової снасті, у свою чергу, використовуються принади тваринного походження, такі як опариш та хробаки.

Такий великий хижак як щука більш чутлива до температурного режиму, аніж окуневі чи коропові, тож у занадто спекотну погоду намагається сховатися на більш глибоких ділянках. Шукати її слід одразу за смугою високої рослинності та у рельєфних частинах твердого ґрунту. Поблизу берегу та на мілинах, впродовж місця, будуть спостерігатися лише невеликі особини, що за рахунок меншого метаболізму краще переноситимуть високі температури, хоча трапляються і неочікувані виключення. По-справжньому трофейна щука полюватиме поблизу русла водойми або на виході з заплавів. Часи її активності, здебільшого збігаються із короповими, піки будуть постерігатися на зорях у хмарну суху погоду та після опадів. У серпні щуку найчастіше ловлять за допомогою спінінгової снасті, з берегу або з човна. Для лову з берегу, загалом, використовуються довгі вудлища класу лайт або ультралайт, у залежності від обраної принади. Котушка підбирається типорозміром від 3000, на неї намотується жилка діаметром до 0,35мм або більш тонкий шнур розривним навантаженням близько  8lb, що за рахунок малої розтяжності сприятиме більш надійному зачепленню. У якості принади використовуватимуться твістери, віброхвости, коливні блешні та воблери довжиною до 12см.

Підведемо підсумки. Зважаючи на переважно спекотну та сонячну погоду, найкращого клювання варто чекати тільки на сході сонця. Лин та плоскирка у прохолодні часи навідуватимуть кордони високої рослинності, проте шукати їх, у першу чергу, варто у глибоких бровах, біля мулистих ділянок ґрунту. Ловитимуть їх за допомогою поплавкового вудлища з берегу, або фідером, якщо умови потребують дальніх дистанцій. Велика щука триматиметься русла та складного, твердого ґрунту, її краще за все ловити на спінінг, з берегу або з човна, на великі воблери або силіконові принади. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
301 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото