Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Густера
Окунь
Плотва


Март

5 Март - 12 Март
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 5 Март, 12:32
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами календар рибалки! У першій декаді весни погодні умови залишаються по-справжньому зимовими, проте хижа та біла риба, відчуваючи наближення потепління, все менше часу проводять на зимувальних ямах. Спостерігається загальне підвищення активності, що дозволяє сподіватися на вельми продуктивний тиждень для рибалок наших широт. Цього тижня, ми з вам будемо ловити плітку, плоскирку та окуня. Після короткого огляду прогнозу погодних умов – детальніше.

Погода цього тижня залишатиметься прохолодною, опадів стане більше, а небо залишатиметься переважно хмарним. Середня температура по країні коливатиметься у межах від 0 до -4 градусів, за виключенням приморських областей, де ртутний стовпчик вдень сягатиме +4, проте вночі похолоднішає до позначки у -7 градусів. Опади очікуються у другій половині тижня на півночі та у центральній Україні, з понеділка по середу на заході та сході, та майже протягом всього тижня на півдні.

Західний вітер ближче до вихідних зміниться північним, разом із цим, його швидкість з 3м\с, місцями підійматиметься до 6-7м\с. Атмосферний тиск по країні коливатиметься від 745 до 755 мм рт ст. Вологість повітря буде підвищеною, тож не дивлячись на незначне потепління, за відчуттями буде так само як і минулого тижня. Місяць, тим часом, входить у третю фазу, що обіцяє найбільші улови з п’ятниці по неділю.

Не дивлячись на те, що на більшості водойм країни все ще міцно стоїть крига, плітка добре відчуває скоре наближення справжнього весняного сезону, у зв’язку з чим, її загальна активність та апетит тільки зростатимуть. Наразі, вона утворюватиме найбільші скупчення на місцях появи перших великих проталин, приток та інших джерел кисню та теплої води. На малих водоймах її можна буде виловити не лише у придонних, але й у середніх горизонтах, де проходять її добові маршрути на ділянки годування. На відміну від менших коропових, її слід шукати на чистому дні, позбавленому мулу та минулорічної рослинності. У ставках та озерах її можна буде зустріти на височинах та поливах, де глибина сягає щонайменше 3 метрів. У річках, вона як і раніш населятиме заплави та найбільш захищені від течії ділянки із складним рельєфом. На незнайомій водоймі рекомендується розпочати із лунок, пробурених раніш, саме місцевими рибалками, які якнайкраще знають водойму та поведінку місцевої риби. Риболовля, загалом, вестиметься за допомогою легкого зимового вудлища із простою інерційною котушкою. У якості принади використовуватимуться мормишки, із підсадженим мотилем та без. Найефективнішою снастю залишатиметься гірлянда, позаяк горизонт перебування риби стає все більш непередбачуваним. Попередня підкормка здійснюватиметься за допомогою дрібних каш та панірувальних сухарів, із значним додаванням кормового мотиля. Слід зауважити, що не дивлячись на загальне підвищення активності, плітка й надалі цілком зберігатиме свою обережність, тож товщина жилки не повинна перевищувати 0,10 - 0,12мм.

На передодні весняної відлиги, ще по останній кризі, спостерігається також і оживлення плоскирки. Ця риба дедалі менше часу проводитиме на зимувальних ямах, у малих водоймах вона утворюватиме найбільші скупчення біля приток, на річках – у тихих та глибоких заплавах. Наприкінці зимового рибальського сезону, плоскирка шукатиме собі їжу на рівнинах та височинах, наповнених пожухлою рослинністю. За нестачі природнього корму, що подекуди трапляється у малих ставках, її маршрути дуже часто змінюються, проте реакція на підгодівлю тільки посилюється. Як і раніше, плоскирку можна буде знайти виключно у придонних горизонтах, на глибині від 2 метрів, а найактивніше клювання спостерігатиметься з 9 до 11 години. Риболовля буде проводитись за допомогою короткого зимового вудлища, оснащеного чутливою пружинкою. На котушку намотується волосінь діаметром від 0,08мм. Основними принадами виступлять мотиль, опариш та мормишки малого діаметру. Колір мормишок, загалом, підбирається у залежності від прозорості криги та погодних умов. За годину до початку риболовної сесії, рекомендується загодувати одразу декілька найперспективніших точок за допомогою дрібнофракційного складу зі значним додатком кормового мотиля.

Вже у перші тижні березня спостерігаються зміни у поведінці окуня, який, у більшості озер та річок, потрохи розпочинає міграцію з мілководдя та прибережних ділянок. Причиною тому стане активізація розпаду рослинності, що змушує хижаків шукати собі їжу на ділянках із твердим ґрунтом. Проте, знайти його зграї можна буде вже на найближчих бровах та крутих звалах, глибина яких перевищує 2 метри. Подекуди, на серйозні скупчення можна натрапити у коряжнику або на ділянках із насипом великого каміння. Трофейного окуня, у свою чергу й надалі можна буде виловити лише поблизу русла, та, у ряді випадків, біля приток, де він часто зупиняється на маршрутах білої риби. Задля успішної риболовлі знадобиться тонка, надійна волосінь та постійне експериментування із глибинами та грою принади. Продовжується використання зимових вудлищ, у поєднанні із мормишкою, балансирами довжиною від 4 до 7см або коливними блешнями. Враховуючи товщину криги, та хмарне небо, перевага буде на стороні яскравих кольорів. Окрім цього, підвищений апетит хижака дозволить ловити його на пучок мотиля та червоних хробаків.

Підведемо підсумки. Наближення справжнього весняного сезону дає новий поштовх до активізації риби у всіх типах водойм України. Плітка все частіше з’являтиметься у середніх горизонтах, та разом із плоскиркою, все меншу часу проводитимуть на зимувальних ямах, їх ми будемо ловити за допомогою зимового вудлища на мормишку або опариша. Окунь потрохи відходить від прибережної зони та мілководдя, та найкраще клюватиме на яскраві мормишки та балансири. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1027 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Виктор
Автор: Євгеній
Автор: Охота и рыбалка