Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Карась
Лещ
Окунь


Февраль

5 Февраль - 12 Февраль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 5 Февраль, 09:30
Группа: Рыбалка

Вітаємо, з вами календар рибалки! Сезон підльодної риболовлі цього року обіцяє бути не надто прохолодним, але доволі затяжним, що забезпечить стабільне клювання не тільки хижої, але і мирної риби. Рівень кисню у озерах та ставках ще дуже високий, тож добові маршрути коропових ще довго залишатимуться незмінними. Цього тижня ми будемо ловити карася, ляща, підлящика та окуня. Про це, та інші важливі фактори для вилову білої риби та смугастого хижака розкажемо детальніше, після короткого огляду погодних умов.

Тиждень обіцяє біти хмарним та прохолодним, а вихідними очікуються незначні опади, у вигляді снігу. Ртутний стовпчик термометру ночами буде сягати -8 градусів, забезпечуючи зміцнення криги на водоймах країни. У подальшому, синоптики обіцяють затяжне, та при цьому стабільне похолодання по всій території країни. На початку тижня вітер буде дути переважно зі східного напрямку, але ближче до вихідних зміниться північно-західним, його швидкість так само знизиться із 5-6 до 3-4 м/с, а найсильніші пориви у середині тижня сягатимуть 9м/с.

Через підвищену вологість повітря та знижений атмосферний тиск, за відчуттям, буде значно прохолодніше ніж показуватиме термометр, тож рекомендуємо вдягати якісну термобілизну. Найбільша кількість опадів очікується на сході, а саме у Харківській та Донецькій областях. Місяць, тим часом, розпочинає перехід у третю фазу, завдяки чому очікується підвищення активності риби наприкінці тижня.

Після становлення криги, температура повітря залишається напрочуд стабільною, що утримує ляща та підлящика на тих самих ділянках та забезпечує їх стабільне клювання. Підлящика, при цьому, можна знайти недалеко від прибережної зони, на глибинах від 4 метрів. Оптимальними ділянками для його пошуку стануть підводні височини, глибокі брови, насипи великого каміння та коряжник. Наразі, він віддаватиме перевагу глинистому та піщаному ґрунту, уникаючи замулених ділянок. На водоймах із течією, ця риба часто ховатиметься за природними перешкодами, у заплавах, або на ділянках де течії зустрічаються та компенсують одна одну. Слід зауважити що на зустрічних течіях крига завжди дуже нестабільна, тому перед кожним кроком варто перевірити міцність криги добрячим ударом пешні. Дорослий та трофейний лящ віддаватиме перевагу значно більшим глибинам, та значну частину доби перебуватиме біля русла та руслових бров, на глибині від 6 метрів. Рибалка на ляща та підлящика буде проходити за допомогою короткого зимового вудлища, оснащеного чутливою пружинкою або сторожком. Протягом сезону, біла риба поводитиме себе дедалі обережніше, тож особливу увагу варто приділити діаметру жилки, яку зазвичай обирають у межах від 0,1 до 0,12 мм у випадку із підлящиком, та до 0,16 мм, для вилову дорослого ляща. Заради утримання риби на ділянці, продовжується використання дрібнофракційної та низькокалорійної підгодівлі. Роль привади найкраще зіграють яскраві мормишки овальної форми, опариш або мотиль.

Мінлива погода сприятиме стабільності товщини крижаного покриття, що зіграє ключову роль у збереженні активності такого представника коропових як карась. На відміну від інших мирних видів, ця риба уникатиме занадто глибоких ділянок, віддаючи перевагу придонним горизонтам що розташовані на глибині близько 3 метрів. У першу чергу, шукати його слід біля залишок минулорічної рослинності, на рельєфних ділянках дна, у коряжнику, біля приток та підводних джерел. На проточних водоймах він буде уникати течії, утворюючи скупчення за насипами великого каменю та у заплавах. Клюватиме краще за все вранці, з 9 до 11 години, а найбільша активність спостерігатиметься у світлу та ясну, сонячну погоду. Карась набагато краще за інших представників водної фауни переносить нестачу кисню, тож ловити його можна буде, з перемінним успіхом, до самого кінця зимового сезону. Оптимальною снастю слугуватиме легке зимове вудлище, із довжиною хлистика близько 20-30 см, оснащене найпростішою котушкою. Діаметр основної жилки коливатиметься від 0,1 до 0,12 мм, повідці ж, як правило, підбираються товщиною від 0,08 мм. Більшу частину підгодівлі складатимуть дрібні фракції панірувальних сухарів та молотих круп, із додаванням кормового мотиля. У якості привади використовуватимуться безнасадкові мормишки, та мормишки із мотилем на гачку.

Завдяки пізньому становленню криги, протягом всього зимового сезону продовжуватиметься активний вилов навіть найвибагливішої до рівня кисню риби. Не дивлячись на це, риболовля на зграйного хижака й надалі залишатиметься непростим завданням, позаяк його маршрути будуть змінюватиметься разом із перепадами температурного режиму. Доволі часто скупчення невеликого окуня будуть спостерігатися вздовж берегової лінії на перших бровах, глибина яких сягатиме 3-4 метрів. Найбільші ж особини, як і раніш, зустрічатимуться, загалом, біля русла, руслових поливів та розташованих неподалік бровах. Крига обіцяє триматися стабільно до самого кінця зимового сезону, тож у подальшому, окунь все частіше зустрічатиметься у середніх горизонтах. Цей хижак, найкраще клюватиме саме у похмуру погоду, з 9 до 11 години на річках, та з 10 до 12 години у непроточних водоймах, де його скупчення, найчастіше спостерігатимуться поблизу приток. Продовжується риболовля за допомогою зимового вудлища середньої жорсткості, довжиною до 40 см, задля більшої плавності гри. Діаметр жилки становитиме від 0,12 до 0,15 мм, а у якості основної привади, використовуватимуться мотиль, мормишки та балансири з відстанню між гачками до 6-7 см.

Підведемо підсумки. Стабільні погодні умови після льодоставу сприятимуть якнайскорішій акліматизації як хижої, так і мирної риби, що тільки позитивно відобразиться на її активності. Лящ, більшу частину доби, триматиметься русла та руслових бров, у той час як скупчення підлящика та карася ще можна спостерігати недалеко від берегу, на спокійних ділянках де глибина сягає 3-4 метрів. Окунь, слід за своєю кормовою базою, часто навідуватиме заплави та притоки, при цьому значна частина великих особин й надалі триматиметься русла, його ми ловитимемо за допомогою довгого зимового вудлища на мормишки та балансири. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. До зустрічі у наступних випусках календаря рибалки! Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1147 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Роман
Автор: Роман