Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Щука
Окунь
Плотва


Декабрь

4 Декабрь - 11 Декабрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 4 Декабрь, 13:45
Группа: Рыбалка

Вітаємо, з вами календар рибалки! Льоду на водоймах України, згідно прогнозу синоптиків, доведеться чекати до самого кінця місяця, позаяк температурний режим обіцяє бути доволі м’яким. Якість та кількість улову, під час риболовлі у період осіннього міжсезоння та низьких температур, буз сумніву, стануть результатом лише досконального знання повадок місцевої риби та підбору оптимальної конфігурації снасті. Цього тижня, ми з вами будемо ловити окуня, щуку та плітку. Тепер про все докладніше. 

Погодні умови на початку зимового сезону стають все менш стабільними. Синоптики, цього тижня, обіцяють похолодання у північних та західних областях, денна температура впаде з +5 до 0 градусів, а вночі опускатиметься до -5. У той самий час, на сході та півдні країни, на початку тижня ртутний стовпчик сягатиме позначки у +10 градусів, та до початку вихідних впаде до +4 градусів вдень та -2 градусів вночі. 

Протягом всього тижня вірогідність опадів залишатиметься підвищеною, у залежності від температурного режиму, очікується випадіння снігу та короткочасні зливи. Атмосферний тиск залишатиметься стабільно пониженим, складаючи у середньому по країні, близько 745 мм рт. ст.. Повний місяць плавно входитиме у третю фазу, під час якої, клювання риби, у дні без опадів, зазвичай, значною мірою посилюється.

Оскільки першого льоду, рибалкам наших широт, ще доведеться почекати, риболовля на хижу та мирну рибу продовжується типовими осінніми засобами. До моменту утворення більш-менш стабільного льодового покриття, риба триматиметься значних глибин, де вода остиває на порядок повільніше. Окунь, у цьому плані, не виключення. Задля рибалки на нього, в першу чергу, варто знайти зручну ділянку берегу, з якого можна буде докинути приваду до русла або руслової бровки. Перш за все, рибалячи в цю пору року, варто пам’ятати, що окунь тримається зграями, які розбиті за віком та розміром особин. Зграї молодого хижака завжди більш активні, тримаються подалі від великого окуня та значно ближче до берегової лінії. Найбільший окунь триматиметься русла та звалів, де активно нападатиме на невелику рибу та цьогорічного, вже доволі великого, малька. Практично всі хижаки полюватимуть виключно у придонному шарі водойми. Рибалять на окуня, в умовах відсутності льоду, за допомогою все того ж спінінгу, довжиною близько 3 метрів, у поєднанні  з  тяжкими привадами для більш далекого та результативного закидання. У якості останніх, широко використовуватимуться: невеликі коливні блешні, кастмастера та силіконові привади на тяжких джигових грузилах. Закидати доведеться далеко, особливо на широких, пологих річках, тож всі складові снасті повинні бути максимально до цього пристосовані.

Щука також тримається найглибших ділянок водойми, і в неї для цього є безліч причин. Найважливішою є те, що біля русла та найглибших бров утворює найбільші скупчення мирна риба, якою вона годується. Сезонне жирування щуки потроху вщухає, але не припиняється, цей хижак буде полювати ще впродовж всієї зими, а в умовах проточної води навіть дуже активно. Під час короткотривалого, грудневого потепління, активність щуки також ненадовго зростатиме. Наразі, вона віддає перевагу більш-менш великій здобичі, намагаючись витрачати якомога менше енергії на полювання. Протягом грудня, вона полюватиме виключно із засідки, не витрачаючи часу на погоню за рибою. Дуже часто, на її засідки можна наштовхнутися на звалах, входах у затоки та поряд із усіма можливими заглибленнями й рельєфними ділянками водойми що стоять на шляху маршрутів мирної риби. Невеликі привади, у цей тяжкий період, можуть зацікавити щуку лише під час короткотривалого потепління або привабити невеликі особини. Рибалять на цього хижака також, за допомогою далекобійного спінінгу довжиною від 2,4 до 3 метрів, на воблери та великі блешні. Найбільші результати принесе активний силікон на шарнірному монтажу, та масивних грузилах, що дозволять без зайвого клопоту закинути приваду на потрібну відстань.

Плітка залишатиметься одним з найактивніших представників мирної водної фауни. Досить велику частину доби ця риба проводитиме вже на зимувальних ямах, звідки буде виходити лише заради пошуку їжі. Пік активності плітки в озерах спостерігатиметься ближче до 11 години дня, раніше лише у сонячну та теплу погоду. У річках, де глибини більше, а вода у руслі тепліше, вона годуватиметься декілька разів за день, з 10 до 12 години, та перед самим заходом сонця. Знов ж таки, поведінка плітки буде відрізнятися у залежності від типу водойми. У ставках та озерах вона триматиметься русла та теплих приток, у той час як у річках буде шукати найбільш рельєфні ділянки на великих глибинах, такі як насипи каменю, круті брови та заглиблення, де можна легко сховатися від течії. Добові маршрути риби, у більшості випадків стабільно тримаються до самого становлення льоду. Найкращою снастю для риболовлі по відкритій воді залишиться фідер, довжиною до 3-4 метрів, тестом у 120-140 грамів. Загодування ділянки варто проводити за декілька годин до першого закидання оснастки. Типовими насадками залишаються мотиль та опариш.

Підведемо підсумки. Разом із наступом грудня, температура починає повільно та невблаганно падати, але першого більш-менш стабільного льоду ще деякий час доведеться почекати. Окунь та щука триматимуться близько до маршрутів мирної риби, по відкритій воді продовжується рибалка далекобійними спінінговими снастями, на блешні, активний силікон та воблери. Плітка веде зграйний засіб життя та все рідше виходить на пошуки їжі, продовжується риболовля на фідерні снасті на мотиля. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
216 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Петро
Автор: Владимир