Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Густера
Чехонь
Окунь


Сентябрь

4 Сентябрь - 11 Сентябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 4 Сентябрь, 00:00
Группа: Рыбалка

Вже у перші тижні вересня спостерігаються значні зміни у погодних умовах, до нас в країну частіше приходять дощі, а атмосферний тиск ще надовго залишиться пониженим. Для всіх без виключення представників водної фауни цей місяць стане початком підготування до холодної пори року, риба починає активніше харчуватись та пересуватись по водойми, що значно спрощує пошук найвигідніших ділянок. Протягом цього тижня ми з вами будемо ловити плоскирку, окуня та чехоню. Почнемо ж, як і раніше, з прогнозу погоди.

Цього тижня погода буде стабільною та відносно теплою, але подекуди дощитиме. Тепліше за все буде у південних та східних областях країни де стовпчик термометра коливатиметься від +20 до +26, трохи прохолодніше буде ближче до західних кордонів, де температура повітря у середньому складатиме +20 градусів. Короткотривалі опади у середині тижня очікуються у центральних, західних областях та у Києві.

Атмосферний тиск залишиться стабільно пониженим, та складатиме із заходу на схід країни від 745 до 750 мм рт. ст.. Ближче до другої половини тижня вітер, швидкість якого сягатиме 5м\с змінить свій напрямок із південно-східного на західний. Повний місяць у середу почне свій перехід до фази третьої чверті, яка зазвичай приносить із собою підвищення активності великих особин мирної та хижої риби.

Разом із пониженням температури ближче до позначки у +20 градусів спостерігається значне оживлення невеликих представників коропових, які починають значно більше рухатись по водоймі у пошуках їжі та частіше заходити у прибережну зону. Сезонне жирування плоскирки продовжиться до кінця вересня, але подекуди буде перериватись під час різких перепадів температури та атмосферного тиску. У першій половині вересня плоскирка ще залишається біля прибережної зони, звісно ж за умови наявності там бровок, мулу та дрібних водоростей, де вона шукатиме собі їжу у вигляді зоопланктону та хробаків що проживають на дні. Часи активності цієї риби з часом зсунуться ближче до темної пори доби, тож ловити її доки що можна протягом всього дня, але найкраще клювання спостерігатиметься традиційно вранці та ввечері. Подекуди, де дно водойми у прибережних зонах чисте, значно краще працюватимуть саме дальні дистанції, особливо коряжник та бровки на глибині до 3 метрів. Найзручнішою снастю для рибалки на плоскирку у цьому місяці залишиться фідер довжиною приблизно у 3 метри, та тестом до 120 грамів. У підкормку рекомендується додавати дедалі більше складової тваринного походження у вигляді рубленого мотиля. В якості основної привади використовується той самий мотиль, червоні хробаки та опариш. Рекомендується додавання у підкормку солодких, трохи пряних, ароматизаторів.

Вересень вважається найкращим місяцем для вилову хижої риби, особливо окуневих. Разом із повним просвітленням води через її очищення від продуктів життєдіяльності водоростей, окунь починає знов збиратися у зграї, спочатку невеликі, все ще роздроблені та розсіяні по всі площі водойми, що значно полегшує пошук риби та її вилов. Зграї загалом складатимуться із особин однакового віку та маси, тож якщо вам попадається лише невеликий окунь, варто змінити точку. Найперспективнішими ділянками водойми стануть мілководдя, коряжник та бровки, куди окунь припливає вранці та ввечері заради полювання на малька та дрібну рибу. Найбільші особини залишаються вірними поодинокому засобу життя, та можуть бути знайдені лиже ближче до русла на широких ділянках річок. Рибалити на окуня у першій половині вересня можна як на поплавкові так і на спінінгові снасті. У цю пору року рекомендується використання найтонших жилок, діаметр яких не має перевищувати 0,2 мм. Найкращими спінінговими насадками стануть активні силіконові привади довжиною до 5-6 см. Також неабиякі результати принесуть коливні та обертові блешні і воблери класу кренк та міноу. Під час рибалки на поплавкові снасті, у якості привади, із найбільшим успіхом, використовуються «бутерброди» з хробаків та мотиля.

Чехоня традиційно веде зграйний засіб життя, але на початку осені її скупчення стають більш численними, бо скоро відбудеться масовий хід риби на місця зимівлі. Жирування цієї риби проходить у три фази: вранці, вдень (якщо температура не занадто висока) та ввечері, перед заходом сонця. Із наступом сутінків чехоня опускається у придонні горизонти та припиняє харчуватись. Найбільші зграї цієї риби спостерігатимуться на мілинах та височинах дна, а також біля ділянок із затопленими кущами й корчами. Зграї сформовані з невеликих особин харчуються переважно зоопланктоном та комахами на поверхні водойми. Велика чехоня у вересні особливо активно скоює напади на скупчення малька на мілководді та у прируслових ділянках. Перших ловлять за допомогою попередньої загодівлі рубленим мотилем та довгого матчевого або болонського вудлища на мотиля і червоних хробаків. Основа підкормки повинна складатися із дрібних компонентів, які здатні подовгу затримуватися у поверхневих горизонтах води. Найбільші трофеї найчастіше попадаються на далекобійний спінінг, у якості привади до якого використовуються блешні та силікон, довжиною не більше 5 см. 

Підведемо підсумки. Незначне, але помітне зниження температури позитивно позначиться на активності багатьох представників річної та озерної фауни. Плоскирка буде харчуватися активніше та поки що багато часу проводить у прибережній зоні, ловимо на фідер, на бутерброди з мотиля та опариша. Великі зграї окуня спостерігатимуться на мілководді та біля коряжника, його ми будемо ловити на спінінг, на невеликі блешні та силіконові привади. На мілинах буде утворювати численні скупчення також і зграї великої чехоні, яких можна дістатися з берега чи човна за допомогою далекобійного спінінгу та невеликих, активних силіконових привад або блешень. Бажаємо нашим рибалкам приємно провести час за улюбленою справою та ні хвоста ні луски! До зустрічі наступного тижня!

Смотрите также:
1440 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Владимир Басов