Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Щука
Жерех
Линь


Июнь

4 Июнь - 11 Июнь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 4 Июнь, 00:40
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки»! Початок літнього сезону, цього року, не супроводжуватиметься різким підвищенням температури, завдяки чому мирні види значно скоріше відновляться після весняного нересту, а метаболізм хижаів залишатиметься на високому рівні. Користаючись придатними умовами, цього тижня, ми з вами будемо ловити жереха, окуня та лина. Після огляду прогнозу погоди, про поведінку риби та особливості її вилову у червні, – детальніше.

Протягом тижня погодні умови залишатимуться стабільними, проте подекуди дощитиме. Температура повітря вдень коливатиметься від +20 до +26 градусів, подекуди сягатиме +30. Ночами, ртутний стовпчик не падатиме нижче +13 градусів, а у приморських областях може сягати +22 градусів. У середині тижня, нетривалі опади очікуватимуться у північних та західних областях. Частіше за все дощитиме саме на сході, де протягом буднів вірогідність злив зберігатиметься високою, а на вихідних можливі грози.

По всій території країни небо залишатиметься переважно хмарним, із нетривалими проясненнями. Більшість часу вітер буде дути з західного напрямку зі швидкістю від 2 до 4 м/с. Атмосферний тиск залишатиметься пониженим, коливаючись від 745 до 752 мм рт ст.. Вологість повітря буде підвищеною, через що навіть у високі температури спека не буде відчуватися так гостро. Перехід у останню фазу місяця, у поєднанні із легким вітром та опадами якомога краще посприяє риболовлі як на хижу, так і на мирну рибу.

Доки температура повітря ще не перевищує позначку у +30 градусів, а нічна прохолода зберігається, хижак проявлятиме доволі жваву активність та частіше звичайного заходитиме на мілководні ділянки. Жерех, у цьому випадку – не виключення, проте біля берегу його зустріти можна вкрай рідко, позаяк ця риба полюбляє сильні течії та обережно ставиться до будь якого руху на поверхні. Найбільші скупчення цього хижака будуть спостерігатися саме на перекатах, у яких цьогорічний мальок, використовуючи донний рельєф, ховається від сильних течій. Вірною ознако ділянок жирування жереха стануть скупчення чайок, що полюватимуть на дрібну рибу, яка зазвичай намагається втекти від хижака у поверхневі шари води. Перш ніж вхопити свою здобич жерех глушить її сильним ударом хвоста, завдяки чому його активність також можна визначити по сплескам на поверхні. Ловити цього хижака наразі можна за допомогою спінінгового вудлища, довжиною до трьох метрів, задля більшої далекобійності. Подана у правильну ділянку принада, у часи пікової активності, із високою долею вірогідності, буде миттєво схоплена жерехом. Під час підготування оснащення, варто враховувати, що жерех, не дивлячись на відносно малі розміри, надає сильний опір виводжуванню, тож перевагу слід віддати шнурам із високим розривним навантаженням. За рахунок сильного ривка, який слідує за атакою своєї жертви, у більшості випадків жерех самозасікається на гачок принади. За використання моножилки, діаметр якої варуватиметься в межах від 0,22 до 0,28мм, варто залишити фрикціон послабленим, аби запобігти обриву оснастки. У якості принад використовуватимуться невеликі, проте тяжкі блешні, кастмастер та силікон на тяжких грузилах, розміром до 6см.

Активність окуня, що по завершенню нересту розбивається на нечисельні групи по 3-5 особин, які згодом лише збільшують свою акваторію та апетит, також буде на висоті. Під час полювання ця риба більшою мірою покладається саме на зір, через що його нічна активність не йде ні в яке порівняння із ранковою. Частина смугастого хижака годуватиметься мальком на мілководді та у прибережній зоні, у межах досягання спінінга чи довгого поплавкового вудлища. Найбільші скупчення традиційно будуть спостерігатися на найбільш рельєфних та здебільшого спокійних ділянках, таких як круті брови, коряжник, насипи каміння та зарості високої рослинності. Слід також враховувати, що ближче до опівдня, коли денна температура сягатиме піку, активність окуня зміститься до більш глибоких та віддалених від берегу ділянок. Дійсно великі особини ведуть поодинокий засіб життя та полюватимуть неподалік від русла, через що попадаються на гачок доволі рідко, що, у свою чергу, тільки збільшує цінність здобутого трофею. Ловлять цю рибу, загалом, за допомогою спінінга класу лайт або ультра-лайт, довжиною до 2,7 метрів. На великих дистанціях краще за все віддати перевагу більш надійній жилці, діаметром близько 0,22мм. У якості принади використовуватимуться невеличкі сріблясті блешні або яскраві та активні віброхвости довжиною від 4 до 7см.

Лин, по закінченню нересту та ще протягом більшої частини червня зберігатиме значну обережність, через що віддаватиме перевагу рельєфним та замуленим ділянкам водойми. Тим не менш, цей короповий часто зустрічатиметься поблизу прибережної рослинності, на доволі мілководних ділянках, чому сприятимуть відносно невисокі температури та похмура погода. Активність лина, як і інших малих коропових у озерах буде значною мірою залежати від чисельності хижака, почуваючи себе у безпеці, лин подорожуватиме більшою акваторією та сміливіше слідуватиме у загодовані рибалками ділянки. Ловити обережного лина, краще за все за допомогою фідера тестом від 80 грамів, на заздалегідь загодованих ділянках. Склад підгодівлі домашнього приготування у червні повинен містити значну частину великих фракцій, роль яких відмінно зіграють парені горох та кукурудза, які поєднують із підсонячною макухою або пшоняною кашею. У якості насадки рекомендується використовувати яскраві спливаючі бойли поп-ап, із використанням атрактанту солодкого або гострого ароматів.

Підведемо підсумки. Погодні умови цього тижня якомога краще сприятимуть активності як коропових та окуневих у широких річках та малих озерах. Жерех та окунь частіше за все попадатимуться на гачок спінінгіста на рельєфних ділянках із великим скупченням цьогорічного малька, за використання невеликих блешень та силіконових принад. Лина на малих та великих озерах, із більшою вірогідністю можна зустріти посеред високої рослинності та коряжнику у замулених ділянках, його ми будемо ловити на сході сонця, фідером, на спливаючі бойли, заздалегідь загодувавши придатну для лову ділянку. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
901 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото