Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Щука
Лещ
Плотва


Март

4 Март - 11 Март
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 4 Март, 00:08
Группа: Рыбалка

Березень — це завжди переломний період для риби, всюди, від невеликих озер до головних артерій країни, спостерігається підвищення активності місцевої фауни. Значна частина риби досліджує нові ділянки, на яких годуватиметься до нерестового періоду. У цих умовах, ми з вами будемо ловити щуку, плітку та підлящика. А далі — докладніше.

Протягом наступних семи днів буде переважно ясно, однак протягом дня температури залишаться низькими, а ночі будуть морозними. На території центральних, північних та східних областей температура становитиме від +1 до +6 градусів вдень, тоді як у темну пору доби подекуди опускатиметься до  -8 градусів. У інших регіонах буде тепліше, від +3 до +8 вдень та вночі до 5 градусів нижче нульової позначки.

 Невеликі опади, у вигляді дощу вдень та, можливо,  мокрого снігу вночі, пройдуть на початку тижня у південних та західних областях країни. Вітер повільно змінить свій напрямок з західного на північний, проте його швидкість сповільниться до 3м/с. Загалом, виходячи з прогнозу погодних умов, найбільш сприятливими днями для риболовлі цього тижня стануть з середи по п’ятницю.

Не дивлячись на мінливі умови перехідної пори року, активність щуки напередодні нересту продовжуватиме зростати. Цей час, можна сміливо вважати найкращим для вилову великої хижачки, проте до її лову потрібно ставитися із обережністю, суворо дотримуючись норми, аби не завдати шкоди популяції. Протягом декількох наступних тижнів, навіть великих особин можна буде спостерігати доволі близько до берегової зони, особливо біля заростів очерету, де і розпочнеться найбільш активний жор. Основною відміною у її поведінці стане значне зниження обережності та активне полювання на будь-яку пропливаючу повз рибу. На відміну від інших сезонів, хижачка, що здебільшого полює з засідки, здатна погнатися за своєю здобиччю, тому багато рибалок роблять ставку на прискорену проводку принади. Досі актуальною залишатиметься ловля у великих заплавах, коряжнику та глибоких бровах. Вилов проводитиметься за допомогою спінінгу, довжиною до 3 метрів, класу лайт або ультралайт, оскільки доволі часто доводитиметься ловити у придонному шарі за смугою високої рослинності. На спінінгу використовують швидкі безінерційні котушки, на які, у свою чергу, намотуються жилки діаметром від 0,22мм. Основною, та найбільш уловистою принадою виступлять твістери та віброхвости, проте за популярністю їм майже не поступаються коливні блешні та воблери довжиною від 8см. 

Плітка після сходу криги деякий час триматиметься виключно придонних горизонтів та природних заглиблень у твердому ґрунті. Її маршрути на річках та великих озерах потерпають змін, найбільшу акваторію її зграї долатимуть вранці, у пошуках найбільш спокійних, рельєфних та сповнених їжею ділянок. Разом із температурою та рівнем кисню, зростатиме і метаболізм цього невеликого коропового, завдяки яким підкормка працюватиме на порядок краще, особливо якщо додати до неї незначну кількість ароматичної складової. На придатній, спокійній ділянці річки або озера, її можна зловити за допомогою фідерного або довгого поплавкового вудлища, оснащеного невеликою котушкою. Враховуючи той факт, що мирна риба все ще у повній мірі зберігає свою обережність по відношенню до сторонніх предметів, варто віддати перевагу якомога тоншим жилкам, діаметром до 0,12мм, одночасно використовуючи повідці діаметром близько 0,1мм. Основу підкормки, в умовах холодної березневої води, складатимуть панірувальні сухарі та молоті крупи, з додаванням незначної долі мотиля. У якості принади використовуватимуться невеликі хробаки або мотиль, якими слід якомога щільніше вкрити якомога менші гачки. Також, не менш важливим є і своєчасне засікання та виводження, із чим потрібно бути дуже обережним, оскільки налякана плітка може розігнати цілу зграю. 

Підлящик, відчувши насичення річок киснем, дедалі більш віддаватиме перевагу найбільш спокійним ділянкам. Зустріти його активні зграї вранці можна у широких заплавах та звалах на глибину поблизу широких заростів очерету, де процес риболовлі подекуди сильно ускладняється. Як типовий донний вид, підлящик весь час проводить у нижньому шарі водойми, однак глибини із поступовим потеплінням, дедалі зменшуватимуться. На відміну від дорослих особин, що здебільшого перебувають на глибинах від 3,5 метрів, підлящик, за придатної кормової бази, часто не нехтує і мілководдям, особливо якщо останні розташовані поблизу глибоких брів. Цю рибу краще ловити виключно за допомогою далекобійних фідерів, тестом від 80 грамів. Найбільш важливим, тут є вибір найбільш тонкого повідця та основних жилок нейтрального забарвлення. Подеколи, аби дістатись оптимальної ділянки потребуватиметься і використання якісного шок-лідера, який, задля зменшення спротиву тертя о кільця, варто змастити силіконовим складом, що не має запаху. Підкормка та принади до самого нересту, залишатимуться типовими для холодного сезону. 

Підведемо підсумки. Холодні ночі ще певний час не даватимуть воді прогрітися, тож мирна риба у повній мірі зберігатиме свою обережність, навіть не зважаючи на сезонне підвищення метаболізму. Щука, тим часом активно готується до нересту, що розпочнеться вже через декілька тижнів. Тим часом, продовжується реєстрація на третій сезон найкращого Турніру з флет-фідерної риболовлі під назвою «IRON FISH». Ознайомитися з минулорічними результатами, регламентом та подати заявку на участь можна на сайті iron.fish або за номером (068) 097-56-40. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
709 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото