Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Карась
Линь
Плотва


Сентябрь

3 Сентябрь - 10 Сентябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 3 Сентябрь, 10:57
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами Павло Зібров, і це «Календар Рибалки»! Зважаючи на прогнози погоди, справжня осінь наступатиме повільно, температура довгий час триматиметься підвищеною, чого, правда, не можна сказати про коливання атмосферного тиску. Цього тижня, ми з вами сконцентруємося на коропових і будемо ловити карася, плоскирку та лина. Далі – докладніше!

Тиждень обіцяє бути хмарним та дещо прохолодним, подекуди пройдуть сильні опади. Температура повітря вдень триматиметься на рівні від +21 до +26 градусів, тепліше за все буде у південній частині країни, прохолодніше – на заході, де ртутний стовпчик вдень опускатиметься до +17. Під час нічної риболовлі рекомендуємо взяти з собою осінню куртку, оскільки температура буде триматися близько позначки у +12 градусів.

Синоптики прогнозують опади у середині тижня на півночі та сході та, протягом перших днів, на півдні та заході. Переважатиме північно-східний вітер, швидкість якого, у середньому, коливатиметься від 3 до 4м/с, а найсильніші пориви можуть сягати 8-9м/с. Атмосферний тиск залишатиметься пониженим та коливатиметься у межах від 743 до 749мм рт. ст. Зважаючи на погодні прогнози, найкращими днями для виходу на риболовлю стануть з вівторка по суботу.

Легке пониження температури повітря сприятиме покращенню кисневого балансу у водоймах. Це безумовно стане сприятливим фактором для риболовлі на малих озерах та ставках. Саме у зв’язку із цим, протягом певного часу, спостерігатиметься підвищення активності карася та інших малих коропових. Найкраще клювання очікуватиметься у ясні, сонячні дні, зі світанку та майже до опівдня. Ця риба триматиметься переважно придонного шару води, на глибині від 2,5 метрів, часто спостерігатиметься біля високої рослинності та на рельєфних ділянках мілководдя. На річках його скупчення можна спостерігати у заплавах та на рівнинних ділянках, сповнених малими водоростями, особливо якщо на дні багато коряжника, або розташована глибока брова. Ловити карася протягом вересня краще за все за допомогою поплавкового вудлища, з човна або з берегу, а також за допомогою легкого фідера, тестом до 80 грамів. Товщина основної волосіні, за використання поплавкового вудлища, коливатиметься у межах від 0,12 до 0,14мм, повідця – від 0,08 до 0,12мм. Довжина бланка, у залежності від умов риболовлі, може сягати 6 та більше метрів. Перевага віддається болонським вудлищам, оснащеним котушкою та пропускними кільцями. По мірі наступу осені карась все більш віддаватиме перевагу насадкам тваринного походження, а саме, мотилю та опаришу. Важливо, аби гачок із принадою дещо нависав над малою рослинністю, а ділянка лову була загодована завчасно.

Активність плоскирки, так само як і підлящика, певний час лише зростатиме, особливо на невеликих водоймах. Ці коропові дедалі частіше будуть спостерігатися у прибережній зоні до першого серйозного падіння температури. Прохолодні ночі плоскирка проводитиме на великих глибинах, проте вже на світанку її можна буде спостерігати у кордонів очерету та найближчих до берегу глибоких бровах. На пошуки їжі вона припливає невеликим зграями до ділянок водойми із твердим ґрунтом та щільним килимом малої рослинності. Основними засобами вилову плоскирки на початку осені є поплавкові та легкі фідерні снасті. Перед риболовлею дуже важливо завчасно дослідити рельєф ділянки, визначити для себе найбільш рельєфні їх частини та, як слід, загодувати їх дрібнофракційним складом підкормки. Довжини поплавкового повідця повинно вистачати для того, щоб принада нависла над малою рослинністю, проте не занурювалася в неї. Оскільки плоскирка дедалі більше віддаватиме перевагу принадам тваринного походження, у якості насадки на поплавковій снасті найчастіше використовуватимуться мотиль та опариш. На фідерному оснащенні, повідець навпаки повинен бути вкороченим, аби принада, спливаюча або нейтральної плавучості, лише трохи нависала над кормовою плямою або лягала на неї зверху.

Ранковий шлях лина на ділянки годування пролягатиме повз високу рослинність та теплу прибережну воду. Також часто, він зустрічатиметься у її вікнах та бровах, розташованих неподалік від берегової смуги. Час від часу зупиняючись, він розшукуватиме у мулі дрібних ракоподібних та молюсків, віддаючи перевагу найбільш калорійній їжі, тоді як водорості в його раціоні поступово відходять на другий план. Напередодні осіннього похолодання лин намагатиметься нагуляти якомога більшу жирову масу, тож активно годуватиметься, на різних глибинах, до першого серйозного похолодання. Оскільки ця риба проводитиме багато часу у прибережній зоні, основним засобом його вилову стане довге поплавкове вудлище. Бланк повинен бути оснащеним пропускними кільцями та легкою безінерційною котушкою із шпулею невеликого об’єму. Основна жилка підбирається діаметром до 0,22мм, у той час як повідець повинен бути значно тоншим, в межах від 0,16 до 0,12мм. У складі підкормки, протягом першої половини осені, найкраще себе зарекомендували кислий сир у поєднанні із підсонячною макухою та малою дозою рубленого хробака. Серед насадок перевагу слід віддати м’ясу ракоподібних та виповзку які лин просто не зможе пройти стороною.

Підведемо підсумки. Перші тижні осені принесуть із собою нічне похолодання та короткочасне підвищення активності малих коропових, що починають активно набирати масу перед наступом холодного сезону. Основним засобом лову лина, плоскирки та карася, стануть, у залежності від умов риболовлі, поплавкові або легкі фідерні снасті. Варто звернути особливу увагу на підвищену обережність риби у зв’язку із поступовим похолоданням, тож перевага буде за найбільш тонким та міцним оснащенням. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
853 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото