Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Щука
Жерех
Окунь


Октябрь

2 Октябрь - 9 Октябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 2 Октябрь, 14:02
Группа: Рыбалка

Разом із жовтнем, до нас в країну, приходить помітне похолодання, що неодмінно відобразиться на повадках риби. Клювання мирних представників водної фауни протягом тижня стане менш активним, чого не скажеш про хижаків, які багато пересуватимуться водоймою у пошуках легкої здобичі. Протягом тижня ми з вами будемо ловити щуку, жереха та окуня. Розпочнемо ж, традиційно, з прогнозу погоди.

Цього тижня запізніла осінь нарешті внесе свої корективи в погодні умови, по всій країні очікується похолодання. Температура повітря у північній та середній полосі коливатиметься вдень від +12 до +16 градусів, а вночі опускатиметься до позначки у +3 градуси. Навіть у приморських областях, куди осінь зазвичай приходить пізніше, термометр не підніметься вище +18. На півдні та заході країни очікуються зливи у середині тижня, а в центральну Україну дощі прийдуть лише на вихідних, на Сході ж буде переважно сухо, але хмарно.

Вітер буде дути з північно-східного напрямку, із середньою швидкістю у 4,5 м/с. Пориви ж, під час злив можуть перевищувати 12 м/с. Атмосферний тиск, передбачувано, очікується понижений, та варіюватиметься від 735 до 748 мм рт. ст. На нічному небі у п’ятницю знов з’явиться повний місяць, під час якого спостерігається активізація дрібної риби, що у свою чергу приваблює жируючих хижаків.

Прохолодна вода та регулярні, несильні опади, разом із активізацією дрібної риби, значно підвищать активність щуки на початку жовтня. Хижак дуже добре відчуває наближення холодів, тож намагається накопичити якомога більшу жирову масу, щоб мати можливість проявляти меншу активність взимку. Найулюбленішими місцями її полювання залишаються глибокі брови та інші рельєфні ділянки донної поверхні, русло та, у випадку із невеликими екземплярами, кордони прибережної рослинності. Не зважаючи на підвищений метаболізм й неперебірливість, ця риба все ж віддаватиме перевагу великій, калорійній здобичі, за якою здатна навіть погнатися. Сезонне жирування в перші тижні місяця сягає пікової фази: щука буде полювати вдень та вночі, перед опадами та навіть під час зливи, але найбільша її добова активність прийдеться на часи сходу та заходу сонця. Шанси на вилов трофейної особини значно зростають, але знайти такого хижака можна лиже біля русла та руслових бров. Протягом всього місяця продовжується рибалка на спінінг, з берегу, човна чи тролінгом. Ідеальною привадкою виступлять великі сріблясті блешні та воблери що розфарбовані у яскраві кольори. Твістери та віброхвости також будуть приносити значущі плоди, особливо під час рибалки біля мілководдя чи прибережної рослинності.  Довжина привади, у будь-якому випадку, може перевищувати 12-14 см.

Жерех продовжує активно полювати на дрібну рибу, але із похолоданням води стає все більш обережним. Шукати цього хижака, у першу чергу, варто біля піщаних кос а також на мілині із більш-менш рельєфним дном. У найбільших кількостях він зустрічатиметься одразу після сходу сонця, під час найдовшого добового жирування, що зазвичай продовжується не більше 20-30 хвилин. Далі, протягом дня буде ще декілька піків активності, але вони вже будуть тривати вдвічі менше часу. Виявити ділянки активності жереха, там де він зазвичай полює, доволі просто по сплескам на поверхні та великій кількості чайок, що кружлятимуть поряд. Найуспішніша рибалка на жереха ведеться за допомогою далекобійної спінінгової снасті у поєднанні із тяжкою привадою. Варто зауважити, що клювання спостерігається частіше коли легкий вітер утворює на поверхні брижі, що краще за все вкривають рибалку від зірких очей хижака. Оптимальна дальність закиду, не дивлячись ні на що, становитиме від 80 до 100 метрів. Серед досвідчених спінінгістів вважається, що найліпшою привадою на жереха є кастмастер та девон, що поєднують у собі велику масу та гарні польотні характеристики. Привада закидається трохи вбік від місця активності риби, та ведеться на великій швидкості у поверхневому горизонті водойми. Якщо говорити про колір привади, то краще за все віддати перевагу класичним, сріблястим варіантам. 

Окунь більш не такий розсіяний по акваторії водойми, готуючись до наступу холодного сезону, ця риба утворює численні зграї, що розташовані одночасно лише на декількох ділянках та час від часу мігрують, затримуючись у злачних місцях де є на що пополювати. Активність цієї риби також наразі підвищена та залишиться такою до наступу перших, відчутних морозів. Шукати скупчення окуня на початку рибалки варто на піщаному дні, неподалік від бровок, коряжника насипу каменю, а також біля затоплених кар’єрів чи затонів. Вночі цей хижак майже не полює, тож рибалити на нього можна приблизно з 8:00 до 16:00. Ловлять цю рибу за допомогою спінінгових та поплавкових вудлищ, загалом з човна. Слід зауважити, що поплавці підбираються легші та чутливіші ніж на початку осені, бо, не дивлячись на підвищений апетит, клювання риби у жовтні стає дуже невпевненим. У випадку із поплавковою снастю, у якості наживки найчастіше обираються пучок мотиля або дощові хробаки. Спінінгова рибалка на обертові блешні вже не дає такого результату як влітку, тож перевагу слід віддати коливним блешням, невеликим пількерам, а також твістерам і віброхостам. На початку риболовної сесії, ступінчасту проводку доведеться чергувати у повільному та середньому темпі, щоб зрозуміти на що риба реагуватиме краще.

Підведемо підсумки. На початку жовтня вода відчутно остиває ночами, під час яких температура повітря наближається до нульової позначки, що, у свою чергу, доволі добре впливає на активність хижої риби. Щука віддаватиме перевагу великим привадам, зелених, сріблястих та червоних кольорів. Жерех стає значно більш обережним, цю рибу рекомендується ловити спінінгом, з великої відстані на сріблясті блешні, кастмастер та девон. Активізується також і окунь, але зараз він буде зосереджений лише на декількох ділянках водойми, а його клювання стає ледве відчутним, найкращою привадою для смугастого хижака виступить силікон. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1641 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Олександр
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Слава