Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Густера
Красноперка
Окунь


Июль

2 Июль - 9 Июль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 2 Июль, 06:15
Группа: Рыбалка

З наступом липня поведінка риби стає все більш передбачуваною, риба остаточно визначається з ділянками пошуку їжі, а її клювання, відповідно погодним умовам, стає значно більш стабільним. Цього тижня ми з вами будемо ловити краснопірку, плоскирку та окуня. Після огляду прогнозу погодних умов – детальніше.

Цього тижня на вулиці знов стане прохолодніше, навіть попри переважно сонячну погоду та низьку вірогідність опадів. Термометр, у більшій частині країни, показуватиме температуру від +22 до +26 градусів, на півдні ж буде лише на декілька градусів тепліше. Нічний температурний режим залишатиметься стабільним, від +12 до +18 градусів. Найбільша вірогідність опадів прогнозується у період з п’ятниці по неділю, у південних, північних та західних областях. 

Вітер збереже свій північно-західний напрямок з минулого тижня та помітно стихне. Його швидкість коливатиметься від 2 до 3 м/с, а найсильніші пориви навряд чи перевищать 5-6м/с. Атмосферний тиск також залишатиметься стабільним, зростаючи з заходу на схід від 745 до 750 мм рт. ст.. Місяць на нічному небі дедалі зменшуватиметься, минаючи третю фазу наприкінці тижня. Виходячи з прогнозу погодних умов, найкраще клювання очікується у період з середи по неділю.

Краснопірка – один з найпоширеніших представників коропових на території всієї України, за виключенням Кримського півострова, проте найбільша її кількість спостерігається саме у дельті Дніпра. Як об’єкт аматорської риболовлі, вона здатна принести рибалці справжнє задоволення від процесу, оскільки набагато краще за своїх родичів переносить липневу спеку та гарантує азартне виважування. Ця риба рідко спостерігається у відкритих частинах водойми, тож шукати її перш за все варто біля заростів очерету та ділянок водойми сповнених нитчастими водоростями. Більшість часу вона триматиметься середніх горизонтів, проте під час сильної, затяжної спеки може спостерігатися вище. Рибалять на неї, загалом, за допомогою поплавкового вудлища, довжина якого перевищує 5 метрів. Невелика безінерційна котушка комплектується основною жилкою, діаметром до 0,2мм, до якої, у свою чергу, підв’язується повідець довжиною до 20-30см, та товщиною у 0,1 – 0,12мм. 

Плоскирка навпаки, у спекотні дні, віддаватиме перевагу більш глибоким ділянкам із глинистим ґрунтом. Добові маршрути цієї риби залишатимуться стабільними протягом усього літа, а активність буде залежати, перш за все, від атмосферного тиску та погодних умов. Плоскирка подорожуватиме водоймою у складі нечисельних зграй, які розподілені за віком та розмірами особин, що їх складають. Найбільші скупчення будуть спостерігатися вранці та ввечері, але короткотривалі піки активності траплятимуться рибалкам вночі та після опівдня. Шукати її слід, у першу чергу, на ділянках сповнених коряжником та у бровах, а також за кордонами високої рослинності де глибина перевищує 1,5 метри. На річках це також будуть тихі заплави та інші ділянки позбавлені сильних течій. Ловити її влітку, зручніше за все за допомогою фідерного вудлища довжиною від 3,5 метрів, оснащеного безінерційною котушкою типорозміром до 4000. У якості основної жилки використовують варіанти темного забарвлення, діаметром до 0,22мм, проте на далеких дистанціях перевагу краще віддати шнурам товщиною у 0,12мм. У якості оснащення, використовують патерностер та флет-фідер, що мають достатню чутливість, придатну для делікатного клювання риби.  У якості підкормки використовуються переважно сипучі компоненти, такі як молоте пшоно, панірувальні сухарі та сухе молоко. Протягом літнього сезону ставку слід робити на насадки рослинного походження.

Піки клювання окуня будуть спостерігатися загалом у світлу пору доби, в особливості на світанку та заході сонця, проте клювання може продовжуватися протягом цілого дня у похмуру погоду та перед опадами. Смугастий хижак наразі розподілений на невеликі зграї, які активно полюють на малька та малу рибу на мілководді та подеколи підходитиме до порослої водоростями прибережної зони. У пошуках легкої здобичі, ця риба нерідко зупиняється у заплавах та виходу з них, перевагу віддає виключно твердому ґрунту та чистим ділянкам води. Ловити його можна за допомогою простого поплавкового вудлища довжиною до 6 метрів під час лову з берегу та до 2 метрів під час лову з човна. Додаткова перевага буде на стороні варіантів оснащених кільцями та невеликою безінерційною котушкою, а в якості принади використовуватимуться мотиль або опариш. Задля лову на більших дистанціях з берегу краще віддати перевагу спінінгу довжиною до 2,5 метрів класу лайт або ультралайт. У цьому випадку на котушку краще за все намотати шнур діаметром до 0,12мм темного кольору, який забезпечить відмінне передавання клювання кінчику вудлища. Серед спінінгових принад, найкращі результати приносять коливні блешні, сріблястого кольору, до 4-6см довжиною, а також віброхвости на легких джигових голівках.

Підведемо підсумки. Стовпчик термометру протягом тижня буде триматись помірних температур, що сприятиме активності мирної риби та малих хижаків. Краснопірка триматиметься середніх горизонтів на тихих ділянках, сповнених водоростями, її ми будемо ловити на поплавок на принади рослинного походження. Плоскирку, що тримається придонного шару та тяжкого рельєфу краще ловити за допомогою легкого фідера, загодувавши ділянку заздалегідь. Окуня варто шукати вранці та ввечері, на мілководді та порослих ділянках прибережної зони річок, ловити можна як за допомогою поплавкової снасті, на насадки рослинного походження, так і спінінгом на коливні блешні та активний силікон. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
2177 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото