Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Чехонь
Окунь
Плотва


Апрель

2 Апрель - 9 Апрель
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 2 Апрель, 09:43
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами Календар Рибалки! Весняні відлиги нарешті перетворюються на справжнє потепління, яке приносить із собою підвищення метаболізму як хижих так і мирних представників водної фауни. У наближення нересту, спостерігатиметься посилене клювання у прибережній зоні та верхніх горизонтах річок. На початку квітня, ми з вами будемо ловити чехоню, плітку та окуня. Тепер про весняні зміни у поведінці риби детальніше.

Від початку тижня, по всій території України, спостерігатиметься значне потепління, яке привнесе значні зміни у поведінку фауни озер та річок. Температура повітря коливатиметься у межах від +8 до +15 градусів вдень, а ночами не падатиме нижче +4 градусів. У приморських областях, тим часом, буде традиційно на 2-3 градуси тепліше. Перша половина тижня обіцяє бути сонячною, проте починаючи з п’ятниці небо вкриє хмарами, на більшій частині країни очікуються опади, у вигляді незначного дощу. 

Атмосферний тиск розпочне падіння вже з вівторка, а ближче до кінця тижня він становитиме, у залежності від області, від 742 до 748 мм рт ст.. Місяць починає перехід до третьої фази, і саме у цей час, зазвичай спостерігається підвищення метаболізму у коропових та розширення акваторії пересування малих хижаків.

Весняне потепління сигналізує про близький наступ періоду нересту для багатьох представників водної фауни, включаючи навіть таких виключно-річкових коропових як чехоня. Після сходу криги та початку швидкого прогрівання води, ця риба розпочинає сезонне жирування, проте допоки, залишатиметься неподалік від зимувальних ям. Щоб знайти місця її перебування, варто у першу чергу дослідити найбільші глибини, а саме русло великих річок та прируслові брови. Значно ближче до берегу, на піщаному дні, зупинятимуться зграї сформовані з невеликих екземплярів, які й стануть основною здобиччю рибалок в умовах заборони на риболовлю з човна. У цей період року, за допомогою поплавкових та махових вудлищ дістатись ділянок її годування доволі тяжко, тож все частіше рибалки робитимуть вибір на користь ультралайтового спінінгу. На вудлище, у цьому випадку, чіпляється безінерційна котушка типорозміром від 3000, на яку, у свою чергу, намотується шнур діаметром від 0,1мм діаметром. Принадами відмінно слугуватимуть малий силікон, воблери та коливні блешні довжиною до 4-5см. У випадку із поплавковою снастю, довжина вудлища може перевищувати 6-7 метрів, а у якості основної, використовуватиметься волосінь діаметром у 0,16мм. У якості підкормки використовуватимуться дрібно фракційні складові, які розчиняються у верхніх горизонтах води, де й проходитиме риболовля. На гачок поплавкового вудлища чіпляється пучок мотиля або опариш. 

Після танення криги та підняття рівню води плітку все частіше можна спостерігати у прибережній зоні. Глибина її перебування на ділянках годування коливатиметься від 1,5 до 3 метрів, причиною тому – швидше прогрівання води на невеликих глибинах. На річках із сильною течією вона триматиметься більш-менш спокійних ділянок, а саме заплавів, рельєфних ділянок донної поверхні та глибоких брів. У озерах її невеликі скупчення можна доволі часто спостерігати біля кордонів високої рослинності, особливо якщо одразу за ними йде круте підвищення глибини. Весняний хід на нерестилища цієї риби розпочнеться у той момент, коли вода прогріється вище +8 градусів. Вже на початку місяця для рибалок стає доступним майже ввесь літній арсенал снастей, проте найбільшу популярність отримають довгі поплавкові вудлища, оснащені невеликими котушками типорозміром від 2000. До нересту, склад підкормки залишатиметься типовим для зимової риболовлі, навіть не зважаючи на значне підвищення температур. Протягом місяця продовжується використання насадок тваринного походження, найефективнішими з яких, себе проявлять опариш та червоні хробаки.

Разом із малими короповими, ближче до берегу підходить і окунь, який вже розпочинає активне підготування до нересту з надактивного весняного жирування. Полювання смугастого хижака на дрібну рибу частіше за все проходитиме із засідки, де хижак ховатиметься невеликими зграями. Погодні умови, для голодного хижака наразі мають дуже мале значення, а полювання проходитиме протягом всієї світлої половини доби, із декількома піками активності: після сходу сонця та після 2 години опівдні. Ідеальними ділянками для його засідки стануть входи у заплави на річках, круті береги та насипи каменю, що розташовані неподалік від високої рослинності. Підвищений метаболізм хижака, пов’язаний із загальним потеплінням, здатен по-справжньому забезпечити захоплюючу риболовну сесію, практично за будь-яких умов. Найкращою снастю для його вилову стан ультралайтовий спінінг, у поєднанні із яскравими силіконовими принадами або невеликими блешнями. Особливо цікавим фактом є те, що хижак атакуватиме також і ті принади, що розфарбовані під самого окуня. Час від часу, приноситимуть значні результати і довгі поплавкові вудлища, налаштовані на придонні горизонти у заглибинах. Насадки на гачку поплавкової снасті – ті ж самі, що й під час вилову коропових: мотиль, опариш та червоні хробаки. 

Підведемо підсумки. Разом із підвищенням температурного режиму, підвищиться також і активність риби, що розпочинає підготування до нересту. Чехоню можна буде знайти на глибоких ділянках, проте у поверхневих горизонтах, ловимо спінінгом на малий силікон або поплавковим вудлищем на опариша. Плітка часто спостерігатиметься у заплавах та біля високої рослинності, ловимо довгим поплавковим вудлищем на хробака або опариша. Окунь буде триматися неподалік від плітки, його краще за все ловити на спінінг, на малі блешні та силікон довжиною до 4см. Також, не забуваємо про нерестові обмеження, які вступають у силу із початком місяця та рибалимо виключно у дозволених для цього ділянках. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
816 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото