Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Густера
Судак
Лещ


Январь

1 Январь - 8 Январь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 1 Январь, 09:28
Группа: Рыбалка

Вітаємо наших телеглядачів із наступом нового, 2018 року! З вами календар рибалки! Мирна риба із появою тонкої криги потрохи змінюватиме добові маршрути, які проходитимуть ближче до прибережної зони, особливо у спокійних та глибоких ділянках. Великий хижак, у свою чергу, триматиметься на відстані, тож у широких річках ставку потрібно буде робити на далекі закидання спінінгом. У перший тиждень нового року ми з вами будемо рибалити на судака, плоскирку та підлящика.  Тепер про сезонну поведінку риби та особливості рибалки на початку січня детальніше.

Цього тижня нас очікуватиме незначне потепління, особливо на півдні країни, у приморських областях, де температура повітря навіть вночі не опускатиметься нижче -1 градусу. Такий самий температурний режим очкується і на заході, де стовпчик термометру вдень підійматиметься до +8 градусів. На сході, у центральних областях та на півночі буде дещо прохолодніше, а термометр коливатиметься в межах від +3 до -4 градусів.

Подібні зміни температурного режиму загалом зумовлені зміною напрямку вітру, що з північного зміниться на південний. Небо буде переважно похмурим, подекуди на півдні випадуть дощі. Процес становлення першого льоду на заході та у центрі країни опиниться під загрозою. Снігу синоптики не обіцяють, але під кінець тижня очікується висока вірогідність випадення крижаного дощу. Атмосферний тиск у більшості регіонів знизиться ближче до 740 мм рт ст..

Судак, найактивніше серед всієї хижої риби, пересуватиметься водоймою, при тому, у складі, іноді дуже чисельних, зграй. Його клювання у цей, переломний період року, тільки посилюватиметься, проте найбільшою складністю у риболовлі на нього стане процес знаходження оптимальної ділянки для закидання снасті. Лишень сформовані кромки льоду на водоймах наразі нестабільні, тож закидати снасті доведеться з берегу, на далекі дистанції. Цей хижак не має стабільних добових маршрутів і не затримується подовгу на одних і тих самих ділянках. Пошуки місць де полює судак, потрібно буде починати з глибоких бров, що розташовані на шляху маршрутів мирної риби. Оптимальним часом для початку риболовлі стане світанок, година-дві після півдня, а також на заході сонця. Активніше за все себе поводитимуть зграї сформовані з невеликих особин. Наразі продовжується риболовля за допомогою спінінгових вудлищ, довжиною до 2,4-3 метрів, із добре змащеними незамерзаючим складом кільцями та рухомими частинами безінерційної котушки. Перебуваючи у зграях, судак значно краще реагуватиме на активні привади, такі як силіконові твістери та віброхвости або коливні блешні сріблястого кольору. Забарвлення силікону, зважаючи на переважно похмуре небо, повинно бути максимально яскравим. Ідеальною тактикою стане чергування швидкого та помірного джигування, із використанням шарнірного монтажу. 

Плоскирка, або густера, частіше підходитиме до ближніх бровок та рівнин на дні із залишками минулорічної рослинності. Із появою першого льоду, у північній половині країни, її добові маршрути починають змінюватися. Більшу частину дня та ночі вона, традиційно для цього сезону, проводитиме у зимувальних ямах, звідки вибиратиметься на пошуки їжі на короткотривалий термін декілька разів на добу. Оптимальним часом для початку рибальства стане 10:00 ранку, але розпочати загодування ділянок варто за годину-дві до початку риболовлі. Склад підкормки залишається практично незмінним, дрібні фракції рослинного походження, що утворять приваблюючу та видиму здалеку хмару у воді, та купа дрібного мотиля із суворо дозованими, слабкими ароматичними додатками. Враховуючи нестабільність льодяного покриття, рибалити на неї доведеться лише за допомогою поплавкових вудлищ, час гірлянди прийде трохи пізніше, коли температура вночі сягатиме бодай -7 - -8 градусів. Довжина вудлищ повинна бути максимально великою, до 7-8 метрів завдовжки. Жилки та повідці варто використовувати мінімального діаметру, позаяк мирна риба буде поводити себе максимально обережно. Серед привад й надалі найпопулярнішими залишаться червоні хробаки, опариш та пучок мотиля.

Підлящик поводитиме себе значно жвавіше за дорослих особин, та частіше підходитиме близько до берегової зони, де часто сусідуватиме із зграями плоскирки. Найбільша його активність спостерігатиметься вранці та опівдні, приблизно о другій годині дня. У той час як великий лящ й надалі триматиметься прируслових ділянок, підлящик набагато частіше спостерігатиметься на недалеких бровах, особливо якщо останні достатньо глибокі. Враховуючи сезонну поведінку риби, шукати її варто лише на кам’янистому або піщаному ґрунті, тоді як мулу вона намагатиметься уникати. Рибалка на ляща по відкритій воді проводитиметься загалом за допомогою довгих поплавкових вудлищ, а у річках, де кромки льоду ще не сформовані та не загрожують перетиранню жилки все ще можливою залишається риболовля на фідер. Попереднє загодування ділянок стане найважливішою умовою січневої ловлі мирних видів. Склад підкормки буде таким самим як і на плоскирку, перевагу варто віддавати натуральним ароматизаторам, таким як мед чи анісове масло. У якості насадки на гачку відмінно послужать мотиль та опариш, самі гачки варто обирати із короткою цівкою, позаяк їх легше можна вкрити насадкою.

Підведемо підсумки. Попереду очікується незначне потепління, що значною мірою сповільнить формування криги та зробить вже сформовану на малих водоймах доволі небезпечною та слизькою. Риболовля буде вестись виключно з берегу, а основними снастями залишатимуться спінінгові та поплавкові. Судак буде триматися на значній відстані від берегу, але недалеко від заплавів, на більш менш глибоких ділянках. Цього хижака ми будемо ловити на яскравий силікон, чергуючи помірну та швидку проводку. Плоскирку та підлящика можна буде зловити у заплавах, на глибоких бровах та рівнинах, поплавковим вудлищем або фідером на мотиля та опариша. Бажаємо нашим рибалкам ні хвоста ні луски! До зустрічі у нових випусках календаря рибалки!

Смотрите также:
1215 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Євгеній
Автор: Сергей