Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Зимове полювання на вовка

Зимове полювання на вовка

Вавілен Асаговський 15 Январь 00:05

На початку січня вступають у силу нові обмеження на полювання, залишаючи мисливцям лише хутрових та деяких великих гризунів, тож найбільшу популярність отримає полювання на хижих представників української фауни, яку в наших умовах, представляють лише псові. У цій статті ми розповімо про сезонну поведінку вовка, засоби його вистежування та полювання на нього протягом середини зимового сезону. Далі — докладніше.

 

Поведінка вовка у січні

Вовки вміло користуються наростаючим сніговим шаром, посилюючи активність на своїх, суворо визначених, ділянках. Зграї хижаків наразі сягають максимальної чисельності, складаючись із сформованої під час гону пари, вже дорослого молодняка останнього приплоду та одинаків, що прибилися протягом останніх двох місяців. Протягом холодної пори року, вовки замість лігва використовують відкриті місцевості, відпочиваючи зграями посеред яру або під деревами із високим корінням. Переважно ночами виходять на полювання, перевагу віддають великим копитним, таким як дикий кабан або оленевим. Час від часу полюють на зайця або гризунів, проте перемикаються на останніх виключно у голодні годи або за легкої можливості. Від людини та людських поселень намагаються триматись якомога далі. За нагоди прибиваються до зграї оленевих та на великих тварин нападають переважно зграями, у яких хижаки розподіляють між собою стратегічні ролі загоничів та атакуючих. Вожаком зграї завжди стає дорослий самець, батько сімейства що переросло у зграю. 

 

Стежкування

Як і будь на яку тварину, полювання на вовка розпочинається із підготування та попередньої розвідки, для чого потрібно знати як виглядають сліди тварини та вміти розуміти як поводив себе хижак під час проходу місцевістю. Перш за все — сліди вовка дуже сильно відрізняються від слідів дикої собаки, у першу чергу своїми розмірами та тим, із якою силою вони вдавлені у ґрунт або сніг під масою тварини. У слідах чітко видно подушки лап та довгі, гострі кігті. Відстань між пальцями приблизно дорівнює товщині одного сірника, виключенням може стати лише пересічена або топка місцевість. Слід вовка у спокійному стані завжди прямий, одразу видно що він іде у заздалегідь визначеному, чіткому напрямку. Сліди вовка після полювання значно більш віддалені один від одного, лапи ближче один до одного та вдавлені сильніше, оскільки маса вовка переходить із передніх лап на задні та навпаки. Розшукуючи тварину потрібно розраховувати на його спокійну поведінку, оскільки вовки, як правило, ніколи не полюють поблизу ділянок зупинки.

 

Полювання

Зимове полювання на вовка, у більшості випадків проводиться за допомогою мотузки із кольоровими прапорцями. Після знаходження ділянки зупинки хижака, мисливці виставляють прапорці на незначній висоті від снігу, розраховуючи на те, що вовк намагатиметься аби що оминати незнайомі предмети. Мисливці, ще до підняття звіра поділяються на загоничів та стрільців, загоничі шумом женуть зграю у бік мисливців. Нехай, процес полювання з загального опису може показатися простим, проте він потребуватиме максимальному злагодженню дій між усіма мисливцями, серед яких повинно бути не менше одного-двох досвідчених у цій справі людей. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
312 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Олександр
Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Слава