Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Заєць русак у період розмноження та розселення.

Заєць русак у період розмноження та розселення.

Вавілен Асаговський 30 Март 12:37

Весна поступово бере своє, погодні умови стають дедалі стабільнішими, а стовпчик термометру поступово підіймається, на зміну снігу приходить сезон дощів яких завершує тяжкий для багатьох тварин період насту. Березень, разом із першими потепліннями також розпочинає період появи на світ молодого покоління багатьох видів хутрових. Одним з таких є заєць русак, в якого попереду ще період переселення та цілковита зміна раціону. У цій статті ми розповімо про те, як змінюється поведінка зайця русака разом із приходом весняного сезону. Тепер про все це - детальніше.

 

Сезонна міграція

Після остаточного танення снігового покрову, зайці потрохи розпочинають перехід з дерев’янистої на трав’янисту їжу, у зв’язку із чим тварини шукатимуть собі нові ділянки для проживання. За відсутності молодої рослинності, основу годування зайця русака складало коріння молодих, часто фруктових дерев, та паростки чагарника. У пошуках постійного джерела їжі на зимову пору значна частина зайців знайшла собі притулок біля садів фруктових дерев та у молодих ділянках лісу, де у ряді випадків, заподіювалася значна шкода молодим насадженням. Після появи молодої зелені, заєць русак знов перебирається у щільні, порослі чагарником частини лісу, де його основною заботою стає захист молодого потомства. 

 

Початок періоду розмноження

Перші приплоди самиці зайця русака принесуть вже протягом першої половини березня. При цьому, доволі значна частина молоді не переживе сильних температурних коливань та нічних заморозків, проте попереду, цьогоріч, у русака буде ще декілька виводків, які продовжать з’являтися на світ до наступу осінньої пори. Найбільше шансів пережити мінливу та прохолодну частину весни – у зайців, що проживають у приморських областях, де температурний режим набагато м’якший.

 

Заєць русак та хижаки

Дуже відчутну проблему для популяції русака та виховання молоді становитиме підвищення активності хижаків, таких як вовк та лисиця, протягом першої половини місяця. Тоді як навіть по насту, дорослий заєць дуже часто здатний уникнути загрози з боку хижаків, беззахисними перед останніми залишається новонароджене покоління. Проте, заєць русак не є основним джерелом їжі ані для вовка, що наразі зосереджений на вполюванні копитних, ані для лисиці, яка більшою частиною живиться дрібними гризунами. Тож, у більшості випадків русак стає випадковою здобиччю для хижака, а найбільш вразливими залишатиметься саме молодь.

Сезон полювання на зайця русака завершений. Здобуток тварини кваліфікується як браконьєрство.

Смотрите также:
  559 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Алексей
  Автор: Сергій Кияновський
  Автор: Олег, очаков
  Автор: Сергей