Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Заєць русак. Особливості поведінки у червні.

Заєць русак. Особливості поведінки у червні.

Вавілен Асаговський 8 Июнь 00:08

Полювання у червні залишається під суворою забороною, за дуже рідкими та дуже обмеженими випадками. Цієї пори, тваринний світ, по завершенні періоду розмноження, знаходить собі нові ділянки для проживання та живлення, частина – будує собі житло, хижі псові – привчають молодь до м’яса, що також впливає на чисельність мирних видів. Заєць русак – вільно пересувається місцевістю та поводить себе вкрай обережно, та саме про його поведінку та особливості життя, вплив на господарську діяльність людини та захист від хижаків у червні ми і розповімо у даній статті.

 

Поведінка зайця русака влітку та зокрема у червні

Заєць русак – один з найбільш обережних та спритних представників родини зайцевих, зо допомагає йому захиститися від хижаків на теренах України. Цей вид є дуже поширеним країною, спостерігається майже у всіх її областях, проте найбільша його кількість проживає саме у степовій та інших, більш-менш відкритих місцевостях. Від початку весни вже з’являються на світ його перші виводки, які не завжди переживають прохолоду перехідного сезону. Проте, русак не обмежений одним виводком на рік, за період з початку весни до кінця вересня, у різний час, самиці русака приносять до 4 виводків, у кожному з яких нараховується до 4 зайчат. Вже до наступного року вони сягнуть статевої зрілості та наступної весни продовжать естафету розмноження, підтримуючи неспинне зростання їх чисельності всюди де вони проживають. Основу живлення русака становить зелена рослинність, проте перевага віддається злаковим та бобам. На пошуки їжі вони виходять переважно вночі, всупереч поширеним уявленням про поведінку тварини, за спокійних обставин, пересуваючись дуже повільно та обережно, аби нічим не видати свою присутність.

 

Русак та хижаки

Не дивлячись на деякі звички, типові радше для соціальних тварин, заєць русак веде поодинокий засіб життя, лише самиці недовгий час тримають при собі нещодавно народжений молодняк. При цьому, почуваючи небезпеку він починає гучно скрипіти зубами, а будучи пораненим гучно кричить. Заєць русак далеко не завжди покладається на свої здатності до бігу та близьку небезпеку радше перечекає причаївшись посеред високої трави, втиснувшись у ґрунт та прижавши вуха до тіла. Якщо хижак або людина підходить занадто близько він різко вистрибує з укриття, спантеличуючи нападника, та на короткій дистанції розвиває до 50км/ч. Під час втечі, він дуже спритно заплутує сліди, скоюючи дуже різкі розвертання та змінення напрямку, завдяки чому дорослі особини нечасто попадають до лап вовка чи лисиці. Загалом, у цей період від хижаків набагато частіше страждає саме молодь, що деякий час після народження проводить у щільних кущах чи невеликих ямках, які не здатні захистити молодняк від гострого нюху псових.

 

Русак та людина

За всю історію, людина відіграла радше позитивну роль у нинішній чисельності та розселенні русака, у той час як швидкість розмноження тварини робить доволі незначною шкоду від мисливської діяльності. Останні роки, доволі сувора регуляція хижака та пом’якшення клімату у перехідні сезони, а також обмеження на мисливство, зіграли визначну роль у збільшенні чисельності русака в Україні. Проте діяльність людини подекуди має і негативні наслідки, в число яких входить використанні гербіцидів на зернових полях, що останніми роками відчутно звужує ділянки розселення тварини за рахунок місцевості зайнятої під посіви.

Смотрите также:
402 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Віталій