Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Вовк. Поведінка у другій половині зими. Засоби полювання.

Вовк. Поведінка у другій половині зими. Засоби полювання.

Вавілен Асаговський 23 Январь 17:49

У часи другої половини зимового сезону погодні умови ускладнюються, термометр навіть вдень зупинятиметься на позначці до -10 градусів, а часті й короткотривалі відлиги утворять міцний шар насту на поверхні снігу. Популяція вовка, за останнє десятиріччя відчутно зросла, від чого починають дедалі більше страждати великі копитні та малі хутрові тварини. У цій статті ми розповімо про сезонні повадки вовка, важливість контролю за його популяцією, а також про найбільш популярні засоби полювання на цього хижака. Тепер про все це детальніше.

 

Типова поведінка вовка протягом січня – на початку лютого

Популяція вовка у нашій країні поступово зростає, не дивлячись на доволі високу смертність по природнім причинам, у молодому віці, новонароджених вовченят. Той молодняк, що дожив до зими тепер активно полює разом зі своїми батьками. Лігва, на зимовий період не використовуються, а хижаки зупиняються прямо на відкритій місцевості, частіше біля природних височин ландшафту, де вони не так помітні та захищені від прохолодного вітру. Полюють переважно вночі, але якщо зграї протягом декількох днів не вдається роздобути їжі, вони також можуть продовжити полювання і вдень. У пошуках об’єкту полювання, вони можуть проходити доволі великі відстані, але ніколи при цьому не відходять далеко від своєї території, та не наближаються до кордонів сусідніх зграй.

 

Важливість утримання популяції «у рамках»

Взимку, великі копитні опиняються під сильною загрозою, часті відлиги утворюють міцний та гострий шар криги на снігу, що ріже ноги тяжким копитним під час пересування. З огляду на це, оленеві та кабани намагаються скоротити пересування до мінімуму, дотримуючись одних і тих самих ділянок. Вовк, не маючи жодної конкуренції, вільно цим користується, часто зупиняючись поряд із зграєю дичини, та підбирає ту чи іншу особину, яка не може ані втекти, ані захиститись. Відсутність контролю за популяцією призвела б до сильного скорочення численності оленевих, та позбавила б об’єктів полювання самого вовка. Найбільша популяція вовка, цього року спостерігається у Запорізькій та Дніпропетровській областях.

 

Найпопулярніші засоби полювання

В Україні широко практикується лише два засоби здобичі хутрового хижака, а саме полювання з прапорцями та на приваді.

Полювання з прапорцями потребуватиме від мисливців ефективної координації, довготривалої попередньої розвідки ділянок днювання звірів, а також суворого дотримання тактики та правил безпеки на полюванні. Місцевість, на заздалегідь визначеному маршруті, обвішується довгою мотузкою із прапорцями яскравого кольору на висоті близько 50 см за стовпчики або дерева. Вовк вбачатиме загрозу у невідомих предметах та намагатиметься їх уникати, не проходячи крізь. Тим самим забезпечується дотримання маршруту звіра. Стрільці займають свої номера, хижак підіймається та женеться у бік стрільців.

Полювання на приваді за технологією значно простіше, мисливець користується тим, що вовк не цурається падалі та іншої знайденої їжі, а тому, почувши приваду здалеку за запахом, у більшості випадків прийде за нею. Привада також виставляється після попередньої розвідки на території проживання хижака, у той час як стрільці займають позиції, розташувавшись проти вітру, щоб хижак не почув їх запах. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
225 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Роман