Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Відкриття полювання на оленя благородного

Відкриття полювання на оленя благородного

Вавілен Асаговський 2 Ноябрь 18:29

Полювання на копитних тварин, більшу частину осені цього року, було хоч і дозволене офіційно, але цілком неможливим за фактом, позаяк ліміти на полювання на мисливських господарствах були неузгоджені. Наразі, ситуація змінюється, та у заядлих мисливців знов з’являється можливість полювання на оленевих, та найціннішим з них, на наших просторах, є олень благородний. У цій статті ми розповімо про те, як поводиться себе олень благородний по закінченню періоду парування та наступу листопада, та про основні засоби полювання на нього в умовах пізньої осені. Тепер про все це докладніше.

 

Поведінка оленя благородного наприкінці осені

По закінченню сезону парування, олені ще деякий час тримаються невеликими зграями, що складаються з самця, декількох самиць та їхнього цьогорічного молодняка. За декілька тижнів самиці залишаться наодинці з оленятами та заново сформують зграї. Дорослі самці, у більшості, ведуть поодинокий засіб життя, тримаючись глухих, щільних ділянок лісу де на землі залишається ще вдосталь їжі. Самиці також ідуть вглибину лісу, та триматимуться у близькому доступі до прісних водойм. Основою харчування цих копитних стануть залишки зеленої рослинності, опалі жолуді та кедрові горіхи, гриби та ягоди. Разом із наближенням зими, вони дедалі більше переходитимуть на молоді паростки дерев та чагарник. У цей період року у частині регіонів країни, оленеві більш ніж раніш, страждають від нападок вовка.

Також, у благородного оленя добігає кінця сезонне линяння, хутро тварин стає щільнішим та трохи довшим, що дозволить тваринам не замерзнути взимку. Роги будуть скинуті лише навесні, тож цінність здобутої тварини не тільки не падає, але й зростатиме з часом. Линяння забирає в оленів безліч ресурсів організму, тож їм наразі доводиться значно більше часу проводити за пошуками їжі та час від часу навідувати солонці або підсолений господарствами грунт. По закінченню періоду парування благородний олень значно схуд, але до кінця місяця його вага у повній мірі відновиться.

 

Полювання на оленя благородного

Нажаль, найпопулярніший період для полювання на оленевих, а саме сезон парування, впущений. Не дивлячись на це, найкращі мисливські господарства прийматимуть безліч замовлень. Найпопулярнішим видом полювання стане полювання скрадом, загоном та з вишки. Полювання скрадом приваблює молодих та досвідчених мисливців саме процесом відстеження, та складнощами у підході до об’єкту полювання. Благородні олені мають вельми поганий зір, який з лишком компенсують гострістю нюху. Заходити на нього варто виключно проти вітру, не забуваючи перевіряти його напрямок. Новачкам, безумовно варто мати поряд із собою досвідченого мисливця або людину що добре знає ліс та повадки тварин у ньому.

Полювання з вишки стане в нагоді тим, хто неготовий безліч часу блукати лісом висліджуючи тварину, але цей тип полювання буде доступним лише на спеціально пристосованих господарствах, із заздалегідь підгодованими ділянками поряд зі спорудами. Олень не почує запаху мисливця на висоті, та, якщо вдача буде на стороні стрілка, підійде достатньо близько для вірного пострілу.

Полювання на благородного оленя – справа не з легких та займе дуже багато часу. У цей період року слід в першу чергу попіклуватися про свій одяг, що повинний якісно захищати тіло від вологи, мати декілька шарів, що втримувати тепло, та верхній одяг має бути вкритий камуфляжним забарвленням, підігнаним під сезон. Також при собі має бути термос із гарячим чаєм, калорійна їжа та змінний, сухий одяг. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
267 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Виталий
Автор: Вадим