Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Відкриття полювання на борсука

Відкриття полювання на борсука

Вавілен Асаговський 17 Октябрь 02:12

Осіннє полювання на борсука принесе мисливцеві найбільші трофеї. До сплячки тварина як слід від'їдається, щоб накопичити якомога більший жировий прошарок, в цю пору року їх загальна маса досягає 35 кг, в той час як влітку він важить як мінімум на третину менше. У цій статті ми розповімо про способи полювання на цього звіра, а також про його сезонних звичках. Тепер по порядку.

 

Поведінка борсука у жовтні

Найчастіше цю тварину можна зустріти в степах і лісостепах, а також в змішаних лісах. Нерідко борсук сілиться і в гірських лісах, однак там полювання на нього стає значно складнішим. Борсук сілиться в сухих ділянках порослих або високою травою або густими деревами. Неподалік від його місця проживання обов'язково повинна знаходитися водойма із прісною водою. Більшість часу, всю світлу пору доби, борсук проводить у норі, які зазвичай споруджує в ярах і в балках, нерідко на схилах піщаних пагорбів. В основний раціон харчування входять: комахи, ящірки, дрібні гризуни, яйця птахів, хробаки, горіхами і навіть гриби.

Борсукові нори - унікальні споруди, багатьом з них налічується понад тисячу років. Вони являють собою безліч тунелів пов'язаних між собою. Піймання його за допомогою норних собак сильно ускладнюється тим фактом, що барсукові нори налічують кілька виходів. Зустрічалися старі підземні городища тварин з 50 виходами і вентиляційними отворами.

 

Полювання на борсука восени

Найбільш перспективним часом для активного полювання на борсука є нічна пора, коли тварина виходить на жирування. Іноді тварина затримується на кормовому місці до сходу сонця, або виходить на жирування на заході. Серед мисливців найбільше цінується жир борсука, який має цілу низку корисних властивостей, а також його м'ясо, яке цілком можна вживати в їжу, в ряді рецептів. Хутро тварини має занадто мало способів застосування і часто його волосся йде на виготовлення кистей.

Серед засобів полювання на борсука найбільш популярне полювання за допомогою норних собак, великим плюсом в якій є можливість пополювати в світлу пору доби. Відрізнити стару нору від населеної досить просто: біля входів в житлову нору можна помітити купки свіжої землі, а також по свіжому калу зовні, в спеціально відведеному тваринам місці. Головне завдання собаки - витягнути тварину з нори, бажано живою, далі вона на місці добирається мисливцем. При цьому необхідно враховувати, що борсук досить сильне тварина, тож собака повинна бути сильною і витривалою, відмінно підійдуть добре натреновані фокстер'єр або такса.

Полювання з лайками відбувається пізно вночі або ближче до ранку. Мисливець підходить до оселі тварини і тимчасово закриває в ньому всі ходи, в той час як собаки спрямовуються на пошуки звіра. Ближче до ранку, борсук, намагаючись потрапити назад в нору точно потрапить або під дуло мисливця або в зуби собаці. Ну а ми бажаємо вам приємно провести час за улюбленим заняттям. Ні пуху ні пера!

Смотрите также:
363 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Петро
Автор: Сергей