Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Сезонна поведінка оленя плямистого. Завершення періоду розмноження

Сезонна поведінка оленя плямистого. Завершення періоду розмноження

Вавілен Асаговський 20 Апрель 23:26

Засіб життя плямистого оленя мало чим відрізняється від найближчих сородичів, проте все ж таки має декілька особливостей. Навесні, коли природа розквітає, наступає час завершення періоду розмноження, на світ з’являється молоде потомство, проте зграї стають менш чисельними. У цій статті ми розповімо про особливості життя плямистого оленя у середині весни, як змінюється їх дієта та про перші дні життя молодого потомства. Далі – детальніше.

 

Засіб життя плямистого оленя навесні

Разом із приходом справжньої весни, коли березневі морози відступають, а ночі стають теплішими, починає активно зростати молода рослинність, якою починають живитися олені, що взимку годувалися лише молодим гіллям та паростками дерев. Задля цього, тварини що взимку ховалися від холодного вітру та снігу на схилах височин пересуваються у більш щільні частини лісу заради більшоїї безпеки для новонарожених оленят. Коли настає час народжувати, самиця відокремлюється від зграї, загалом переміщуючись на ділянки найбільш порослі чагарником, де оленя проведе перші два тижні свого життя.

 

Самці

Разом із настанням потепління та позеленінням рослинності, від стад самиць починають відокремлюватись та вести самостійний засіб життя молоді самці, яким виповнився один рік. Подеколи вони також зустрічатимуться парами, проте це тільки до того як вони визначяться зі своєю новою ділянкою, яку будуть захищати до останнього. Самці наразі позбавлені ріг, які після сезонного опадання почнуть заново зростати лише влітку. У цей час молодого самця здалеку важко відрізнити від самиці, а дорослих можна визначити за значно більшими розмірами.
Дорослі самці не покидають своєї території, ревно захищаючи її кордони. На передодні зростання нових ріг, та на фоні зміни раціону, їм дуже не вистачає мінералів в організмі, саме тому вони, на рівні з іншими копитними, часто навідуватимуть солонці. Участь у гоні вони почнуть приймати лише на третьому році життя, а у вирощуванні молодого потомства ніякої ролі не грають.

 

Плямистий олень та людина

Плямистий олень на території України вважається мисливським видом, проте полювання на нього до осені суворо забороняється. Проте, в областях де він більш-менш поширений, його здобич доволі популярна. У деяких частинах світу його спеціально вирощують заради пантового промислу, позаяк роги цих тварин містять дуже цінний елемент, пантокрин, який широко використовується у традиційній медицині. На території нашої країни, ця тварина з’явилася відносно недавно, бо природним ареалом його вважається дальній схід. Проте минулого століття їх чисельність на рідному місці значною мірою знизилася через мисливський промисел, та загалом у світі їх стає все менше, позаяк самиці приносять лише по одному теля.

Полювання на плямистого оленя у квітні ЗАБОРОНЕНЕ

Смотрите также:
  225 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Евгений