Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Сезонна поведінка оленя благородного протягом квітня

Сезонна поведінка оленя благородного протягом квітня

Вавілен Асаговський 24 Апрель 23:28

Благородний олень є найбільшим представником копитних після лося, що проживає у нашій країні. Наразі цей підвид, що поширений більш за все у західних областях, переживає перехідний період та разом із іншими оленевими завершує період розмноження. Їх засіб життя протягом теплого сезону докорінно відрізняється від зимового, різниться як їх раціон та ділянки проживання, так і зовнішній вигляд. У цій статті ми розповімо про те, які зміни у життя благородного оленя приносить наступ справжньої весни. Тепер про все по порядку.

 

Сезонні зміни поведінки оленів

Перш за все, ці тварини, що селяться переважно у гірській або пригірській місцевості змінюють ділянки проживання, переміщуючись слід за новою кормовою базою. Взимку, вони як і інші оленеві, годувалися гіллям молодих дерев, а з появою молодої рослинності повністю переходять на останню. Ідеальним місцем для них стають широкі галявини лісу та міжлісся, де багато місця для природнього пасовища. Самиці селяться окремо, віддаючи перевагу ділянкам лісу, що розташовані поруч із питною водою. Переміщення на нові ділянки загалом не докорінне, вони просто покидають зайняті взимку місця де ховалися від прохолодного вітру та снігу: схили гір, щільні частини лісу на височинах та пагорбах. Разом із переходом на нову дієту вони також часто навідуватимуть солонці.

 

Завершення періоду розмноження

Період народження молоді проходить майже одночасно із плямистими оленями, тобто ближче до середини квітня. Заради цього, самиці що ведуть окремий, зграйний засіб життя, покидають стадо та відправляються у щільну частину лісу, де у чагарнику, теля проведе перші два тижні свого життя. Молодь буде здатна слідувати за стадом вже на 20й день життя, вже тоді ж почне потроху годуватися молодою зеленню, проте не відмовлятиметься від молока протягом 4-5 місяцем. Минулорічний молодняк вже починає відокремлюватись від зграй самиць та вести самостійний засіб життя, подеколи утворюючи тимчасові групи.

 

Сезонне линяння

Свої роги самці завершують скидати лише наприкінці березня, спочатку старі, а потім молоді. Нові почнуть відростати лише через 100-120 днів, а повної довжини сягнуть лише наприкінці серпня, коли напередодні періоду розмноження. Наразі закінчується також линяння хутра, нове виростає коротшим та світлішим аніж зимове.

Олені є популярним мисливським видом, проте лише суворе дотримання строків сезону полювання та встановлених лімітів допомагає їм набирати чисельність.

Полювання на благородного оленя протягом квітня заборонене!

Смотрите также:
  230 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Владимир