Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка зайця русака у грудні та полювання на нього

Поведінка зайця русака у грудні та полювання на нього

Вавілен Асаговський 8 Декабрь 05:55

Кожен окремий звір має свій характер, і намагаючись зрозуміти його повадки, мисливець з часом формує свій власний стиль полювання. Це досвід, який кожен мисливець може отримати лише шляхом практики, а в цій статті ми викладемо лише фундаментальні основи, які допоможуть кожному мисливцю зробити перший крок. У цій статті ми розповімо про розселення зайця русака, його типову зимову поведінку, а також про найрозповсюдженіші засоби полювання на нього. Тепер про все це детальніше. 

 

Розселення та поведінка зайця русака на початку грудня

Ареал цієї тварини включає в себе Європу, Ближню Азію, і навіть Північну Африку. Цей розумний і швидкий звір зазвичай мешкає в лісостеповій і степовій зонах тож можна сміливо сказати, що він любитель відкритих місцевостей. Оскільки для таких місць це досить велика тварина, заєць намагається дотримуватися ділянок, в яких він міг би з легкістю сховатися: кущі, зарості або просто нерівні ділянки степу, наприклад, зорані поля. На останніх він, до речі кажучи, може і знаходити собі їжу. Харчується він в основному стеблами дерев, корою, корінням різних рослин, а також дикорослими квітами. Взимку він повністю переходить на кору і пагони. Зазвичай заєць русак - це осілий звір зі своєю суворою територією проживання, що, безсумнівно, вигідно для мисливця. Іде зі своїх місць проживання він тільки у разі нестачі їжі.

 

Полювання на русака у грудневих умовах

Існує кілька засобів здобути зайця, найпоширеніший з них це полювання з підходу. Перш за все потрібно знайти місця де мешкає багато зайців, щоб полювання напевно увінчалася успіхом. Знайшовши таке місце, потрібно вивідати улюблені місця лежань цих звірів, як уже було сказано вище, це різні кущі та нерівні ділянки місцевості. Рухаючись у напрямку до цих місць потрібно обов'язково враховувати напрямок вітру й обрати маршрут у напрямку проти нього. За появи зайця, дуже важлива швидка реакція, бо якщо забаритися, він зникне буквально за мить. Ще один поширений метод полювання - наганянням. Цей метод можна застосовувати тільки за великої кількості людей, і бажано, чим більше, тим краще. Більшість учасників такого полювання будуть виконувати роль загоничів, інші ж будуть стрілками. Загоничі повинні гнати зайців до мисливців видаючи шум, щоб ті, в свою чергу, могли вистрілити. Взимку, коли випадає багато снігу, зайця можна відстежувати по слідах. Це найскладніший, але в той же час цікавий спосіб полювання, який зажадає від вас професіоналізму як мисливця, так і слідопита. Найбільш оптимальним тут буде неглибокий сніг і мінусова температура, але бажано не більше -10 градусів.

 

Висновки

Перш за все полювання на зайця вимагає трьох речей, розуму і вміння розплутувати заячі головоломки, по-друге це влучність, без якої по зайцю просто не поцілити, і по-третє звісно ж блискавична реакція, бо багато мисливців просто розгублюються, коли заєць стартує, настільки він раптовий, тому дуже важливо швидко налаштуватися на постріл і встигнути сконцентруватися, щоб не просто вистрілити, а, прицільно вразити зайця, все-таки отримати цей серйозний трофей. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера! 

Смотрите также:
  434 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Дмитрий
  Автор: Олег
  Автор: Владимир