Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка шляхетного оленя напередодні гону та індивідальне полювання на нього у вересні

Поведінка шляхетного оленя напередодні гону та індивідальне полювання на нього у вересні

Вавілен Асаговський 14 Сентябрь 13:44

З початком осені, полювання на копитних набирає все більшої популярності, особливо це стосуватиметься великих оленевих, серед яких найбільшу цінність для мисливця має шляхетний олень. У цій статті ми розповімо про особливості його сезонної поведінки, її зміни на початку сезону парування, а також про особливості полювання на нього у вересні. Далі — детальніше!

 

Поведінка шляхетного оленя у вересні

У вересні, у шляхетного оленя проходить період парування, що найчастіше розпочинається разом із першими, більш-менш серйозними перепадами температури. На території України, перш за все, гін спостерігається у Карпатському регіоні, де міжсезонні зміни погодних умов відчуваються більш гостро та значно скоріше приходять морози. Відповідно у більш південних регіонах, гін, враховуючи прогнози погоди, може розпочатися лише наприкінці місяця. Період гону супроводжується ревом самців, через який полювання на них, на початку осені, також називається «полюванням на реву». Таким чином самці шукають собі дорослих самиць, які приходять на найбільш гучне ревіння, яке вказує на найбільш сильного самця. До цього моменту, линяння хутра оленевих добігає завершення, воно стає більш щільним та довгим, у той час як роги сягають максимальної довжини.

Період розмноження для самців дається найтяжче, оскільки їм доводиться відчайдушно захищати свої території від конкурентів. Між дорослими, та приблизно рівними за силами самцями, доволі часто виникають бійки, які нерідко закінчуються фатально для одного з самців. На зайнятих територіях, сильні особини збирають цілі гареми, у той час як цьогорічний молодняк самиць тримається поруч, проте відсторонено, стаючи легкою здобиччю для хижаків. Самці шляхетного оленя, захоплені гоном, до самого завершення не покидають своїх територій та втрачають апетит, та до кінця місяця, значну частину своєї маси. Навідування солонців так само припиняється.

 

Полювання на оленя шляхетного на початку осені

Умови полювання та ціни, різнитимуться у залежності від угіддя, проте правила полювання, що надійшли до нас із відповідного закону будуть загальними для всіх. Наразі, дозволеним залишатиметься лише індивідуальне полювання на трофейного самця шляхетного європейського оленя. Полювання, відповідно, буде проводитись на принаді та з підходу. Варто додати, що олень шляхетний, у процесі гону, помітно втратить свою обережність, тож полювання скрадувати його стане на порядок легше, проте враховуючи гостроту його нюху, завжди варто триматися проти вітру. Зір тварини розвинений добре, проте олені погано розрізняють кольори, тож притаманний місцевості камуфляж, у будь якому разі зіграє позитивну роль. Також, варто нагадати, що на території України електронні манки є забороненими, проте у той же час не забороняються акустичні варіанти.

Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ну пера!

Смотрите также:
406 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото