Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка русака взимку. Тропління та полювання самотопом.

Поведінка русака взимку. Тропління та полювання самотопом.

Вавілен Асаговський 18 Январь 15:12

Січень стане останнім місяцем мисливського сезону 2018/19 років для полювання на зайця русака. У зв’язку із цим, популярність цієї тварини серед мисливського товариства різко зростає, оскільки від початку лютого, полювати можна буде здебільшого на хижаків. У цій статті ми розповімо про типову для січня поведінку зайця русака, а також про найбільш популярні засоби полювання на нього протягом останніх тижнів січня. Далі — детальніше.

 

Поведінка зайця русака у середині зимового сезону

У зв’язку із високим сніжним шаром у більшості регіонів, пошуки їжі для русака та інших травоїдних тварин значною мірою ускладняться. До цього моменту ще не всі русаки перейшли на дерев’янисту їжу, а тварини, що проживають у південних регіонах, рідко відходитимуть від неприбраних полів та високого степу де залишається багато сухої рослинності. Зайці північних регіонів та лісових масивів віддають перевагу ділянкам, сповненим молодими насадженнями дерев та фруктовим садам, годуючись їхньою корою та молодим гіллям. У степовій місцевості русаки також живляться і молодим чагарником, часто зустрічаються посеред полів та можуть ночувати не тільки у лісі, але й задовольнятися відкритою ліжкою у лісосмузі. Із початком зими та стабільним снігом, навіть молоді тварини проявляють неабияку обережність. Розуміючи, що їх сліди можуть видати хижакам маршрути до ділянок зупинки, русаки ретельно заплутують свої сліди.

 

Основи читання слідів русака

Русак не засиджується у своєму сховищі надовго, постійно перебуваючи у пошуках нових джерел легкодоступного корму. Ділянки жирування можуть знаходитись як у лісах, так і полях та садах, за якими ведеться догляд. По слідах тварини легко визначити, що саме робила тварина,  вільно йшла на ділянку жирування або вже знаходилась на ній. Сліди спокійних стрибків рівномірні, чітко видно, що передні лапи розташовані одна перед одною, задні, великі лапи стоять рівно. Втікаючи від небезпеки русак ставить передні лапи паралельно одна одній, що дозволяє максимально сильно відштовхнутися від землі та збільшити рівновагу. На жируванні сліди русака стають більшими, через те, що тварина часто зупиняється, виглядаючи нові джерела їжі, передні лапи, як і при спокійних стрибках — розташовані одна за одною. По дорозі до своєї схованки, русак заплутує сліди, роблячи одне-два кола, аби збити з пантелику хижаків, змушуючи їх блукати колами, допоки сліди не зникнуть від вітру або їх не припорошить снігом. Безпосередньо повертаючи до тропи до схованки, русак робить декілька дійсно далеких стрибків, аби зупинити слід, передні лапи розташовані паралельно, проте через декілька метрів знов ідуть одна за одною.

 

Полювання на русака без допомоги мисливської собаки

Без допомоги мисливської собаки по снігу активно практикується стежкування та самотоп. Під час стежкування, мисливець повинен чітко читати сліди, наближаючись до ділянки жирування або схованки тварини. Звук від крокування мисливця не повинні зупинятись, інакше русак відчувши небезпеку зірветься з місця та не підпустить до себе на постріл. Під час полювання самотопом, перед мисливцем на полі стає завдання примусити русака видати свою місцезнаходження, тобто підняти його, для чого мисливець проходячи полем повинен постійно зупинятись, прислухуючись та дивитись по сторонам, не втрачаючи, за нагоди, жодного моменту. Інше — справа реакції, ми ж побажаємо нашим мисливцям ретельно дотримуватись правил безпеки, особливо під час колективного полювання. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
159 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Слава
Автор: Олександр
Автор: Сергей