Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка лисиці у період появи молоді

Поведінка лисиці у період появи молоді

Вавілен Асаговський 20 Март 18:25

Ближче до другої половини березня природа починає поступово змінюватись, і в першу чергу це стосуватиметься лісової та степової фауни, які реагують на погодні зміни раніше їх наступу. Хижаки, представлені в Україні такими псовими як вовк та лисиця, активно полюватимуть протягом всього місяця, приділяючи також час підготовці до народження цьогорічної молоді. У цій статті ми розповімо як змінюється поведінка лисиці із наступом весни, та розподілення ролей у лисячих парах під час виховання молоді.

 

Поведінка лисиці у першій половині березня

Лисиця, як типовий представник дикої фауни намагатиметься уникати зустрічі з людиною, проте все частіше її можна спостерігати у малих населених пунктах, що розташовані неподалік від щільних частин лісу та степу. Місцями де кормова база є найбагатшою, стають поля озимих культур та степ, розташований неподалік від селищ. Більшу частину доби ці хижаки проводитимуть за полюванням, а основними об’єктами полювання залишаються миша-полівка та деякі наземні птахи. 

Під час гону, що проходив минулими місяцями, лисиці утворили пари, які окрім полювання також займатимуться пошуками нової нори задля забезпечення захисту молодому потомству. Самостійно виривають вони їх вкрай рідко, загалом використовуючи старі або ті що були вириті борсуком або іншими норними тваринами. Проте слід зазначити, що навіть якщо лисиця вириває нору самостійно, у ній також буде прораховано декілька виходів, аби за небезпеки самиця змогла швидко покинути нору та переміститися із потомством у безпечне місце або запасну нору. Перші приплоди почнуть з’являтися на світ вже наприкінці місяця, відтоді самиця постійно залишатиметься у норі разом із молодняком, доки здобуток їжі залишатиметься за самцем. Останній, у голодні роки та протяжні зими проводить майже ввесь час за пошуками об’єктів полювання, проходячи десятки кілометрів від нори.

 

Розповсюдження лисиць в Україні та світі

Лисиця звичайна зустрічається майже у всіх країнах Європи та Азії, Ближнього Сходу та  навіть північної Америки, включаючи Канаду. Штучно інтродукована у Австралії, де дуже суттєво розмножилася. В Україні зустрічається всюди, від степів Сходу до щільних хвойних лісів Заходу. У одному виводку нараховується від 2 до 12 лисенят, дуже великий відсоток яких доживе до свого першого року. Подекуди вона  так близько сусідує із людиною, що взагалі перестає її боятись, проте це аж ніяк не стосується активної фази розмноження, під час якої лисиці будуть уникати будь-якої небезпеки. Період вирощування молоді займе приблизно 4-5 місяців, і вже напочатку осені молодь буде здатна вести самостійний засіб життя.

Популяція лисиці, також, значною мірою відновилась завдяки введенню сезонних заборон на полювання, даючи змогу хижачці завершити виховання молоді. Наразі полювання на лисицю заборонене до наступного мисливського сезону, а березень розпочне щорічний «Созон Тиші», під час якого турбувати тварин суворо забороняється.

Смотрите также:
  630 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Олег, очаков
  Автор: Дима Андрушко
  Автор: Алексей